Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 15 ГРУДНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
16.07.2010

...А БУХГАЛТЕР ВИЙШОВ ГАРНИЙ

Сьогодні разом із колегами своє професійне свято відзначає головний бухгалтер ТОВ «ВКП «Профілайн» Тетяна ТРІШНЬОВСЬКА. У Тетяни Володимирів-ни - великий досвід роботи. Вона вже 18 років має справу з цифрами та рахунками. Але лише 3 роки працює на підприємстві, яке займається виробництвом сухих будівельних сумішей - клеїв для плитки, пінопласту, вогнетривких сумішей для камінів, а також самовирівнювальну суміш для підлоги, універсальну грунтовку.
Тетяна ТРІШНЬОВСЬКАУ пані Тетяни досить динамічне життя. Після закінчення школи проаналізувавши, що на ринку праці бухгалтер - затребувана професія, вона вирішила вступати до сільгоспінституту, але не пройшла за конкурсом, тому пішла працювати лаборантом кабінетів фізики та хімії у рідну школу №6 та одночасно навчалася на вечірніх курсах бухгалтерів промислових підприємств та об’єднань, що при індустріальному технікумі. 1998 р. Тетяна Володимирівна таки вступає до ПДАТА і здобуває спеціальність «Облік та аудит. Фінанси і кредит». Навчаючись в академії, Тетяна ТРІШНЬОВСЬКА встигла вийти заміж, народити сина та сумлінно працювати. Колеги дивувалися, як у цієї молодої жінки вистачає на все це сил.
- Про бухгалтерію мріяли з дитинства?
- Взагалі-то, я мріяла стати стюардесою, оскільки в дитинстві з батьками постійно літала до бабусі на Урал. І мені дуже подобалося спостерігати за роботою стюардес, особливо звернула тоді увагу на їхню форму та поставу. Але доля розпорядилася по-іншому, як кажуть, «пролетіла» в інституті, а тим часом працювала лаборантом і закінчувала курси бухгалтерів. Моя сусідка Тетяна СЕМЕНОВА, знаючи, що я навчаюся на бухгалтера, запропонувала мені йти працювати рахівником у бухгалтерію цементного заводу, бо у них з’явилася вакансія. Тут я пройшла справж-ню школу. Спочатку було страшнувато: цифри, рахунки, дебет - кредит, оборотно-сальдові відомості, баланс...
- Як довго Ви маєте справу з бухгалтерією?
- Половину свого життя - 18 років. У 24 я вже стала головним бухгалтером ДП ВКП «Подільський клінкер» ВАТ «Подільський цемент», а протягом останніх трьох років працюю головним бухгалтером ТОВ «ВКП «Профілайн».
- На якому ж етапі Ви закохалися в бухгалтерію по-справжньому?
- Працюючи на «ВКП «Подільський клінкер». Саме тут я почала самостійно приймати рішення та відповідати за них. Ми займалися відвантажуванням продукції за кордон через Одеський порт. Там, окрім бухгалтерської справи, доводилося оформляти вантажно-митні декларації, домовлятися, спілкуватися та зна-йомитися з різними людьми. Тут я вивчила нові для себе валютні операції.
- Тетяно Володимирівно, Ви стали головним бухгалтером у такому молодому віці та ще й у ті часи... Напевно, мали гарних учителів?
- Так, крім сусідки Тетяни Спиридонівни, яка дала мені путівку в бухгалтерське життя, вирішальну роль зіграла головний бухгалтер цемзаводу Катерина АБДУРАХМАНОВА. Катерина Степанівна - дуже толерантна людина, але саме вона вчила мене, як-то кажуть, батогом і пряником. Вона ставила завдання та контролювала, яким шляхом я їх виконую. Напевне, вона зрозуміла, що на мене можна покластися, і рекомендувала тоді на посаду головного бухгалтера у «ВКП «Подільський клінкер».
Я також дуже вдячна всьому колективу бухгалтерії цемзаводу. Ніхто не приховував жодних секретів ведення бухгалтерського обліку. Я мала можливість на практиці навчитися ведення більшості бухгалтерських рахунків. Проте якби не підтримка батьків, які розуміли моє бажання навчатися та допомагали доглядати за сином, не знаю, як би я з усім цим упоралася. Нині, як ніколи, мене підтримує чоловік. Володя допомагає з домашніми справами, опікується сином, завжди відчуває мій настрій і вміє підтримати.
- Робота бухгалтера складна?
- Досить таки. Коли йдуть звіти, то і ночі недоспані, і сім’я страждає, бо мама з головою поринає у роботу. Крім того, потрібна тиша, аби не помилитися. Сьогодні я навіть не уявляю свого життя без цих рахунків і цифр. Може, в іншій сфері нині я би себе і не знайшла.
Тетяна ТРІШНЬОВСЬКА- Вдома дебет із кредитом сходиться?
- Звичайно, я ж - бухгалтер. Баланс скрізь: у коханні, роботі та житті.
- Вам цифри вночі не сняться?
- Буває. Інколи навіть уві сні приходить вирішення якоїсь складної ситуації.
- Чим ще, окрім способу заробляння грошей, є для Вас бухгалтерія?
- Це надзвичайно різнобічне життя, спілкування з цікавими особистостями, почуття відповідальності, а також повага та вдячність від людей.
- А Ви хотіли б, щоби син пішов Вашими слідами?
- Ні, якби була донька, тоді можливо. Моєму Віталику лише 8 років і він для себе вже обрав небезпечну та мужню професію. Він хоче стати спецназівцем.
- Зазвичай існує думка, що бухгалтери - «сухарі»...
- Знаєте, я була досить замкнутою, але моя робота зробила диво. Я навчилася спілкуватися з людьми, стала сміливішою та впевненішою. Бухгалтер - це і психолог, і порадник, інколи і «жилетка». У житті я - оптиміст. Вважаю, що позитив притягує позитив і проблем, яких не можна було б вирішити, немає. Потрібне лише бажання це зробити.
- Ви - забобонна людина?
- Ні. Але вірю в долю. Та до всього необхідно докладати багато зусиль, тоді й доля буде прихильною.
Користуючись нагодою, вітаю всіх колег із професійним святом - Днем бухгалтера. Зокрема, колективи бухгалтерії ВАТ «Подільський цемент» на чолі з Катериною АБДУРАХМАНОВОЮ та її заступником Тетяною СЕМЕНОВОЮ, ВАТ «Будіндустрія» на чолі з Тетяною БІГУНЯК і ПП «Аудит Партнер». Бажаю здоров’я, миру, довголіття, злагоди та затишку вдома, професійних успіхів і кар’єрного зростання, гідної зарплати, бадьорості та наснаги.


Автор: 

Повернення до списку