Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

 


   

ВІВТОРОК, 19 ВЕРЕСНЯ 2017 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

ВОДІЯМ ТІСНО, ПІШОХОДАМ ЗЛІСНО 15.09.2017
ВОДІЯМ ТІСНО, ПІШОХОДАМ ЗЛІСНО
Джипи на квітучих клумбах, автомобілі посеред пішохідних переходів чи на тротуарах... Це звична ситуація для туристичного Кам’янця-Подільського. Доки «залізні коні» мирно відстоюються у місцях, де їх не мало би бути, кам’янчани закипають від гніву. 

ГОЛОВНЕ ДЛЯ РЯТУВАЛЬНИКА - ХЕПІ-ЕНД 15.09.2017
ГОЛОВНЕ ДЛЯ РЯТУВАЛЬНИКА - ХЕПІ-ЕНД
По допомогу представників героїчної професії ми звертаємося у найскрутніші моменти нашого життя. Більшість із нас асоціюють фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій із пожежами. Однак рятувальників можна сміливо назвати універсальними бійцями. Адже вони не лише борються із вогнем, а й рятують травмованих у ДТП, допомагають сивочолим кам’янчанам, знімають із висоти неслухняних кошенят, витягують із каналізаційних ям песиків, очищають місто і район від наслідків природної стихії...

РАДІОФОБІЯ: ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ МОБІЛЬНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ? 15.09.2017
РАДІОФОБІЯ: ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ МОБІЛЬНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ?

Загалом будь-яка фобія пов’язана з ірраціональним, неконтрольованим страхом або стійким відчуттям надмірної тривоги. Причини виникнення таких психологічних станів ще недостатньо вивчені, але вже точно відомо, що фобії шкідливі для людини. Неначе іржа, вони підточують здоров’я, змушують концентрувати увагу на об’єкті, який дратує, чи навіть боятися. Якщо людина виявляється нездатною подолати такий стан, і він є тривалим, наслідки бувають фатальними.

ЗА СТАНДАРТАМИ ПОГНАЛИСЯ - БЕЗ М’ЯСА ЗОСТАЛИСЯ 08.09.2017
ЗА СТАНДАРТАМИ ПОГНАЛИСЯ - БЕЗ М’ЯСА ЗОСТАЛИСЯ
У вівторок на кам’янчан чекав незапланований піст.
5 вересня покупці, які прийшли по свіже м’ясо, поцілували замки на павільйонах і побачили порожні прилавки. Того дня знайти свіжину не вдалося на жодному ринку. Всюди на споживачів чекала відмовка: «За м’ясом ідіть до супермаркетів. М’ясники бастують!».

СТАНОВЛЕННЯ БІЗНЕС-ЛЕДІ: ШЛЯХ ДО УСПІХУ 08.09.2017
СТАНОВЛЕННЯ БІЗНЕС-ЛЕДІ: ШЛЯХ ДО УСПІХУ
Забезпечена старість - це коли маєш можливість подорожувати, розвиватися, а не рахуєш копійки до пенсії і з острахом думаєш, чи вистачить шматка хліба на завтра. Впевненість у завтрашньому дні - це коли знаєш, що навіть зі страшною онкологією не залишишся на самоті, а отримаєш щонайменше 100 тисяч гривень на якісне лікування.

НАРЕШТІ ШКОЛА ВЧИТИМЕ ЖИТИ 01.09.2017
НАРЕШТІ ШКОЛА ВЧИТИМЕ ЖИТИ
Дитиноцентризм замість предметоцентризму, навчання не заради знань, а заради життя, самостійність для вчителів і розвантаженість для учнів, - такі нововведення для педагогів та школярів підготувало Міністерство освіти і науки на цей навчальний рік. Він обіцяє стати переломним в історії української освіти, бо вже з 1 вересня 2018 р. діятиме «Нова українська школа», яка передбачатиме 12-річне навчання і обіцяє взяти все краще від європейської освіти. Сьогодні пролунав перший дзвоник, а разом із ним зроблено перші кроки до масштабних змін.

ЩО ЗМІНИЛОСЯ У СУБСИДІЇ? 01.09.2017
ЩО ЗМІНИЛОСЯ У СУБСИДІЇ?
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 р. №609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», внесено зміни щодо періоду, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а саме з чотирьох кварталів до двох останніх кварталів.

СВІТЛЕ СЕЛО, ЯКЕ БАЧИТЬ ПЕРСПЕКТИВИ 25.08.2017
СВІТЛЕ СЕЛО, ЯКЕ БАЧИТЬ ПЕРСПЕКТИВИ
Село реформ, змін, новацій і ремонтів. Так можна охарактеризувати працьовиті й щирі Ходорівці, які з серпня 2015 р. входять до Колибаївської об’єднаної територіальної громади. Вони в усій красі відчули смак децентралізації, коли стали першопрохідцями реформи й почали власноруч писати нову історію. Не можна сказати, що після об’єднання життя селян одразу ж стало кращим і громада розквітла. Ні, тут досі ростуть бур’яни, тиняються любителі чарчини, благають капітальних ремонтів дороги. 

ЧОТИРИ ЕТАПИ ДЕКОМУНІЗАЦІЇ 25.08.2017
ЧОТИРИ ЕТАПИ ДЕКОМУНІЗАЦІЇ
Декомунізація майданів, вулиць і провулків Кам’янця-Подільського відбулася в 1990-1993 роках. Повністю було очищено від непитомих назв топоніміку Старого міста і значною мірою Нового плану. Проте ще достатньо одіозних радянських назв протягом багатьох років Незалежності України «псували» мапу древнього Кам’янця. Упродовж 2016-2017 років міська рада в чотири етапи поставила крапку і в цьому питанні, хоча незначні рецидиви минулого ще залишилися на карті міста над Смотричем.

АЛІМЕНТИ ПО-НОВОМУ: ЧИ СТАНЕ ЛЕГШЕ БАТЬКАМ? 18.08.2017
АЛІМЕНТИ ПО-НОВОМУ: ЧИ СТАНЕ ЛЕГШЕ БАТЬКАМ?
Нещодавно в Україні змінилися правила виплат аліментів. Батькам, котрі забувають дбати про рідних діток, із 8 липня стало непереливки, адже законотворці не лише підвищили мінімальний розмір виплат, але й дещо спростили механізм ухвалення відповідного судового рішення. Гроші на дитину можуть стягуватися від частки заробітку одного з батьків або ж у твердій грошовій сумі, визначеній судом, однак не менше ніж 50% від прожиткового мінімуму, встановленого на дитину відповідного віку.

ЛЮДСТВО ІСНУВАТИМЕ, ДОКИ ТРУДИТЬСЯ БДЖОЛА 18.08.2017
ЛЮДСТВО ІСНУВАТИМЕ, ДОКИ ТРУДИТЬСЯ БДЖОЛА
Солодкі та дуже смачні свята відзначаємо 19 серпня - Яблучний Спас і День пасічника,
освячуючи у храмі мед і дякуючи бджолярам за клопітку працю, що приносить цей корисний продукт. Однак коли починаєш говорити про проблеми, із якими стикаються бджолярі, солодке змінюється на гірке. За словами працівників «медової» галузі, найбільша наша біда - суцільна хімізація полів, садів, побуту і життя загалом. Спеціалісти кажуть: «Бджола пережила льодовиковий період, а чи виживе внаслідок злодіянь сучасної людини - під величезним знаком запитання...».

БЕНЗОПИЛОЮ І ДУШЕЮ ПРИКРАСЯТЬ УКРАЇНУ 18.08.2017
БЕНЗОПИЛОЮ І ДУШЕЮ ПРИКРАСЯТЬ УКРАЇНУ
Шум бензопил, аромат свіжого дерева, що витає у повітрі, засипаний тирсою майданчик та із кожним днем усе живіші образи подільських ремісників, яких більше тижня вивільняли з обіймів кремезних дубових колод найвідоміші скульптори України... 

МУХИ ЗЛІТАЛИСЯ, А ПОКУПЦІ НЕ ЛЯКАЛИСЯ 11.08.2017
МУХИ ЗЛІТАЛИСЯ, А ПОКУПЦІ НЕ ЛЯКАЛИСЯ
Спека, що минулого тижня плавила асфальт і мізки кам’янчан, не позбавила азарту торговців. Коли стовпчик термометра добігав до +40, під пекучим сонцем і просто з асфальту продавці не гребували збувати свій нехитрий крам, від якого не лише тхнуло душком і гниллю, а на очах змінювався колір. Дивно, що такий товар манив не тільки мух, а й... покупців. До критичних позначок підіймалася температура повітря, зашкалювали й емоції містян, які, придбавши неякісний товар на місцевому ринку чи біля нього, приходили або телефонували до редакції. 

ВІЙНА ЧЕРЕЗ МОБІЛЬНІ ВЕЖІ 11.08.2017
ВІЙНА ЧЕРЕЗ МОБІЛЬНІ ВЕЖІ
Нині людина без «трубки» - щонайменше дивак, адже мобільники давно перестали бути предметом розкоші - це жит­тєво необхідний засіб. Щоб мати змогу спілкуватися теле­фоном - необхідна мережа, яку в свою чергу забезпечують базові станції стільникового зв’язку. Так звані «вишки» нині височіють чи не в кожному населеному пункті. А вони не тільки дарують бездротове спілкування, а ще й добряче лякають багатьох людей. Особливо турбуються ті, поблизу чиїх домівок уже встановили «страшних монстрів» або лише збираються. 

СВЯТО СЕЛА З НОВИМ КЛУБОМ 11.08.2017
СВЯТО СЕЛА З НОВИМ КЛУБОМ
Довгий час жителі села Лисогірка мріяли про місце, де б організовували концерти та свята села, на збори збиралася вся громада, влаштовувалися дискотеки... Цілий рік, затамувавши подих, щасливі селяни спостерігали за тим, як поступово відновлюється сільський клуб. Офіційно його відкрили в день свята села Лисогірки - 9 серпня. 

РЯТІВНИК БРАТІВ МЕНШИХ 11.08.2017
РЯТІВНИК БРАТІВ МЕНШИХ
Ще зі шкільної парти Віктор СЕНИК робив щеплення та лікував кроликів. Сьогодні він уже 20 років працює ветеринаром. А інакше і бути не могло, адже Віктор Миколайович уже третій у сімейній династії, хто обрав справою життя лікувати хворих і безпомічних тваринок. Нині він працює головним спеціалістом управління Держпродспоживслужби.

СТУДЕНТ ПДАТУ - ДОБРОВОЛЕЦЬ «СУМРАКА» 11.08.2017
СТУДЕНТ ПДАТУ - ДОБРОВОЛЕЦЬ «СУМРАКА»
Нещодавно до рук потрапила книга «Доброволець «Сумрака». Правда про війну», присвячена війні в Україні, що почалася 2014 р. і триває досі. Так сталося, що її автор, Геннадій Фімін, навчається в Кам’янці, в Подільському державному аграрно-технічному університеті. Тема книги актуальна для всіх нас, однак ще більше зацікавила постать власне автора.

ЛЮДИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ТИХ, КОГО ПРИРУЧИЛИ? 11.08.2017
ЛЮДИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ТИХ, КОГО ПРИРУЧИЛИ?
Переглядаючи сторінку в соцмережах місцевої громадської організації «Душа бродяги», переповнюють різні емоції. 

ЗЕКОНОМИВ? МОНЕТИЗУЙ! 11.08.2017
ЗЕКОНОМИВ? МОНЕТИЗУЙ!
За зекономлені куби і кіловати держава нині гарантує виплатити кошти. Громадяни, які зекономили опалювальні ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата відбуватиметься у вересні-жовтні цього року.

«НЕ ВПУЩУ СМІТТЯ  У РІЧКУ - ХАЙ БУРЛИТЬ!» 04.08.2017
«НЕ ВПУЩУ СМІТТЯ У РІЧКУ - ХАЙ БУРЛИТЬ!»
Цей рядок із дитячого вір­ша якнайповніше демонструє одну із гострих проблем сьогодення. Геракліт стверджував, що в одну річку не можна вступити двічі. А от сучасні екологи запевняють, що є річки, в які не можна вступити жодного разу.


Новини 1 — 20 з 1090
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі