• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ВІВТОРОК, 21 СЕРПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
23.12.2016

«ПРИВАТ» УЖЕ НЕ ПРИВАТ

Довжелезні черги до терміналів, атаки на відділення і численні скарги клієнтів, заблоковані рахунки юридичних осіб - за таким сценарієм у Кам’янці-Подільському відгукнулася націоналізація «ПриватБанку». Цей «миколайчик» уранці 19 грудня ошелешив мало не половину містян, які не один рік довіряли власні заощадження цій структурі. Й хоч спустошувати банкомати почали ще минулого тижня через чутки про невизначеність у майбутньому фінансової установи, на третій день після націоналізації паніка вщухла сама по собі. Проте без «жертв» не обійшлося.

«ПРИВАТ» УЖЕ НЕ ПРИВАТ

- У вівторок прийшла в аптеку по ліки, але придбати їх так і не змог­-ла - не прийняли моєї картки, хоч вона видана іншим банком, мовляв, не працює термінал, бо «приватбанківський». Готівки при собі не мала. Та й за неї довелося поборотися, адже до банкоматів вишикувалися чималі черги, - скаржиться 63-річна пенсіонерка Людмила.
- Щойно дізналася про націоналі­зацію «ПриватБанку», кинулася зні­мати всі заощадження із карток. Вистояла у черзі ледь не півдня, однак грошей у касі отримала тільки 2 тисячі гривень. Пояснили, що встановлений ліміт, - розповіла 36-річ­на Ірина.
- 20 грудня мав отримати стипендію, та на картку вона так і не надійшла. Староста зібрала всю групу, і ми пішли штурмувати відділення. Там пояснили, що гроші наді­йдуть, але із запізненням, - з на­дією каже Євген, студент ІІ курсу місцевого вишу.
«ПРИВАТ» УЖЕ НЕ ПРИВАТ«ПриватБанк», який іще донедавна тримав марку лідера і мав чи не найбільшу базу клієнтів, раптово став злидарем. Що саме підштовхнуло банк до прірви, на верхах не коментують, мовляв, час усе розставить по полицях. Тому й не дивно, що не маючи потрібної інформації, налякані бізнесмени, підприємці, пенсіонери, студенти і вкладники почали масово «вибивати своє». Щодня із рахунків «ПриватБанку» по всій країні знімали по 2 мільярди гривень, чого не було навіть у період активних бойових дій. Довжелезні черги не оминули й Кам’янця: біля всіх 56 банкоматів, що є у місті, - розгублені кам’янчани «змітали» із карток усе доступне і чекали на конкретні відповіді.
На найважливіші запитання відповіла заступник керуючого Кам’янець-Подільським відділенням «ПриватБанку» Світлана МАМАТОВА:
- Наразі відбувається процедура передачі цінностей, зокрема грошових і балансових, до нової юридичної структури. Вже відомо, що новим керуючим стане екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.
Процедура зміни власника пройшла практично невідчутно для клієнтів, оскільки прогнозували щонайменше місяць нестабільної роботи. Натомість, якщо вранці у понеділок рахунки юридичних осіб були заблоковані, то «розморозили» їх через півтора дні. Тобто вже у середу підприємці могли спокійно проводити всі операції. Картки фізичних осіб узагалі не блокувалися.
У зв’язку з посиленим попитом на зняття готівки, банкомати спустошували швидше, ніж їх встигали інкасувати. Як зізнаються банківські працівники, якщо раніше достатньо було попов­нити банкомат раз на добу, то у період націоналізації кожні півтори години «залізні коробки» знову ставали порожніми.
- І досі залишаються під питанням валютні грошові перекази, яких ми сьогодні не виплачуємо і не відправляємо. Гадаю, що днями цю ситуацію врегулюють, - додає Світлана Анатоліївна. - Щодо он-лайн-системи «Приват24» - це важлива складова банку, багато людей звик­ли до неї та до високої якості сервісів. На сьогодні додатком користуються 2,6 мільйона людей. «Приват24» знову працює, проте під наглядом держави, яка обіцяє під­тримувати і розвивати цю систему.
Банкіри зазначають, що у місті й надалі у звичному режимі працюватимуть усі шість відділень «ПриватБанку». Тож пенсіонери залишаться із пенсіями, студенти - зі стипендіями, а вкладники - із грішми, повернення яких на 100% гарантує новий «господар», котрий запевняє, що панікувати не варто.

 
Ольга БАНАХ,
 
Галина МИХАЛЬСЬКА.


Повернення до списку