• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

П'ЯТНИЦЯ, 17 СЕРПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
12.05.2017

«ВКОНТАКТІ» НЕ «КОНТАЧИТЬ»

Президент України Петро Порошенко підписав Указ, відповідно до якого набирає чинності рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про застосування проти юридичних і фізичних осіб низки «персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів».

Документ, який набрав чинності з 15 травня 2017 року, передбачає введення санкцій щодо 468 російських і українських компаній, а також 1228 фізичних осіб.
До оновленого чорного списку, поряд із деякими російськими банками, авіакомпаніями і ЗМІ, потрапили і компанії, що надають послуги в мережі, в тому числі Mail.Ru Group, ТОВ «Однокласники», ТОВ «ВКонтакте» і ТОВ «Яндекс».
Щодо Mail.Ru Group санкції вводяться на строк до 15 травня 2020 року. Протягом цього часу активи компанії в Україні повинні бути заблоковані, їй забороняється виводити капітал за межі країни, українські громадяни і юридичні особи не повинні здійснювати операції з цінними паперами Mail.Ru Group і передавати їй права на будь-які об’єкти інтелектуальної власності або технології.
На ті ж три роки українські Інтернет-провайдери повинні закрити користувачам доступ до сервісів Mail.Ru, а також соціальних мереж «ВКонтакте» і «Однокласники».
За даними «Однокласників», щомісячна аудиторія соцмережі в Україні становить 9,5 млн. осіб, щоденна - 5,4 млн. Згідно з даними «Gemius», в країні соцмережа посідає друге місце у веб-аудиторії, випереджаючи «Facebook». Щомісячна мобільна аудиторія «Однокласників» в Україні оцінюється в 4,7 млн. користувачів. Усього аудиторія «Однокласників» складає 71 млн. осіб на місяць (за даними за березень 2017 року).
Щодо «Яндекса» (в тому числі «Яндекс.Україна») санкції також вводяться на три роки, і обмеження тут аналогічні. При цьому провайдерам наказано закрити доступ до всіх ресурсів «Яндекса» - від головної сторінки пошукача і агрегатора новин (news.yandex.ru) до сервісу перекладів і «Яндекс.Таксі». А ось сервіс «Яндекс.Погода» залишився практично повністю - до чорного списку потрапили тільки адреси, за якими можна подивитися погоду в Москві та Києві.
Також у чорному списку представлена дочірня компанія стільникового оператора МТС «Енвіжн Груп» і пов’язані з нею «Енвіжн-Україна», «Енвіжн-Холдинг» і «Енвіжн-Активи». Активи всіх цих компаній в Україні тепер заблоковані.
Послуги стільникового зв’язку абонентам МТС в Україні надає МТС - «МТС-Україна», яка до чорного списку поки не включена. За станом на 31 грудня 2016 року, в Україні близько 21 млн. абонентів мобільного зв’язку, це приблизно 19% від загальної кількості абонентів МТС.

Ольга БАНАХ.


Повернення до списку