• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 20 БЕРЕЗНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
08.03.2018

ОБЕРИ СОБІ ЛІКАРЯ!

Інна КлимУ січні 2018 р. стартувала медична реформа. Першими зміни відчує первинна ланка медичної допомоги, тобто сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Також у рамках реформи з 1 квітня розпочинається кампанія підписання декларації, згідно з якою кожен кам’янчанин має обрати свого лікаря.

Про впровадження реформи в нашому місті «Подолянину» розповіла головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Інна КЛИМ:

- Уже другий рік Центр ПМСД проводить підготовку до впровадження медичної реформи. За кош­ти місцевого бюджету придбано ком­п’ютерні комплекси для всіх амбулаторій, а також підключено Інтернет. Наразі персонал проходить навчання, тривають перемовини із представниками медичних інформаційних систем щодо подальшого впровадження системи.
Із 1 квітня розпочинається підписання декларацій зі своїми лікарями. Як це зробити?

КРОК ПЕРШИЙ - ВИЗНАЧИТИСЯ З ЛІКАРЕМ

Це може бути лікар, якого ви давно знаєте і задоволені його послугами. Якщо ж такого по­-
ки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег. Можна просто звернутися в найближчу амбулаторію і познайомитися з лікарями. Пам’ятайте, що тепер пацієнт не мусить звертатися до медиків «строго за пропискою», а може обрати лікаря, який працює біля дому, роботи тощо.

КРОК ДРУГИЙ - ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потріб­но буде перепідписувати її що­року. Але якщо ви вирішите укласти угоду з іншим лікарем, то зможете зробити це в будь-який час.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, - ваш паспорт та ідентифікацій­-ний номер. Якщо ж підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також потрібні свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт і код) обох його батьків або опі­кунів.

Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, щойно відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні, й тоді підписати декларацію про вибір.

КРОК ТРЕТІЙ - ЗВЕРТАТИСЯ ПРИ ПЕРШІЙ НЕОБХІДНОСТІ

Ви зможете звертатися до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як свідчить світовий досвід, більшість проблем зі здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі своєчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки, в разі необхідності, також будуть видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти, в т.ч. за програмою «Доступні ліки», та будь-які медичні довідки. Тож із цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч із вами, що скоротить витрати часу на дорогу.
Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги - вчасно запобігти або виявити захворювання на ранній стадії. В амбулаторіях сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги працюють 34 сімейні лікарі, 19 терапевтів, 12 педіатрів.


Переглянути фото та данні лікаря можете у нашій фотогалереї 

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №5, вул.Тімірязєва, 38, 9.00-16.45. Тел.: 2-20-53.

Шуханов Микола Макарович

Сімейний лікар. Прийом: 9.00-12.00.
Категорія - вища. Стаж - 36 років


Повернення до списку