Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ЧЕТВЕР, 20 ВЕРЕСНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

САМ СОБІ ТРАНСПОРТ 20.07.2012
САМ СОБІ ТРАНСПОРТ

Над проблемою екологічного транспорту Європа замислилась ще років 30 тому, коли кількість автомобілів, що заполонили міста, зросла настільки, що зробила некомфортним існування самої людини.
Кам’янець іще не відчув на собі, що таке багатогодинні затори, але водії з багаторічним стажем підтвердять, що через зростаючу кількість авто їздити містом стало дуже незручно, а всі ми потерпаємо від надмірної загазованості повітря і цілодобового ревіння моторів. При цьому автомобілі свавільно завойовують тротуари, двори будинків, газони та дитячі майданчики.
Але ж хочеться жити у тихому, чистому й затишному місті! І щоб досягти цього, не треба вигадувати велосипеда - треба взяти його на озброєння, за прикладом європейських міст, де велосипеди впевнено витісняють автомобілі.

ДЕНЬ, КОЛИ МИ ПОМОЛОДШАЛИ НА 20 РОКІВ 20.07.2012
ДЕНЬ, КОЛИ МИ ПОМОЛОДШАЛИ НА 20 РОКІВ
Блиск в очах, радісні усмішки, поцілунки та обійми на порозі навчального закладу - таке відбувається тільки під час зустрічі випускників. 


А ВИ ВМІЄТЕ ПРАВИЛЬНО ФОТОГРАФУВАТИ? 06.07.2012
А ВИ ВМІЄТЕ ПРАВИЛЬНО ФОТОГРАФУВАТИ?

Ми ще пам’ятаємо ті часи, коли фотоапарати були рідкісною річчю. Сам процес фотографування набував певної урочистості, ретельно добиралася композиція, щоб не зіпсувати фотоплівки... Однак цифрові технології йдуть вперед семимильними кроками. Нині фотокамерами володіє більшість людей: хтось «клацає» телефоном, хтось знімає на «мильничку», а дехто вже освоює професійні фотоапарати зі знімними об’єктивами. Електронний формат фото дозволяє робити безліч знімків, при цьому люди все менше задумуються про їхню якість. Тому ми хочемо подати вам деякі поради досвідчених фотографів, щоб ваші фото були дійсно захопливими.
Молодий фотограф, член фотоклубу «Погляд» Олександр ТАРНАВСЬКИЙ займається улюб­леною справою лише четвертий рік. Однак він постійно відвідує майстер-класи у Львові та Києві, і вже сам під час фотозустрічей у нашому місті дає рекомендації любителям зйомок. Деякими порадами щодо фотографування пейзажів і портретів Олександр поділився і з нами.

ІКОНИ ЯК І РУКОПИСИ, НЕ ГОРЯТЬ 06.07.2012
ІКОНИ ЯК І РУКОПИСИ, НЕ ГОРЯТЬ
Унікальна старовинна ікона Божа Матір Оди­гітрія (тобто, з Ісусом-дитям), що довгий час прикрашала головний вівтар Вірменського
храму Св.Миколи в Ка­м’янці-Подільському і вважалася зниклою, бу­ла презентована 27 червня в Києві, в Національному музеї мистецтв ім.Богдана та Варвари Ханенків (відомого ра-ніше як Київський му­-
зей західного та схід­ного мис­тецтва).

ЧИМ ЖИВЕ ДУМАНІВ У СВОЇ 600?  06.07.2012
ЧИМ ЖИВЕ ДУМАНІВ У СВОЇ 600?
Історія заснування села Думанова, як і багатьох населених пунктів України, пов’язана з легендою. Згідно з цією розповіддю, село було засноване чумаками, що їздили в Крим по сіль. Дорога їх вела з півночі на південь Білецьким шляхом, що проходив думанівськими полями. Вздовж шляху не було криниць, тому чумаки в пошуках питної води добиралися до берегів річки Смотрич. Тут вони натрапили на свячену воду, яка влітку холодна, а взимку не замерзає, і б’є ключем з-під землі. Слава про це джерело полинула Поділлям. Незабаром поруч з ним з’явилася перша корчма. Згодом - ще одна. Це були поселенці-волохи (предки румунів та молдован). Слово «волохи» з часом трансформувалося в прізвище Волошині, яке сьогодні, до речі, досить поширене в цих краях. Поселення дістало назву Думанів, що означає місце, в якому думали.

ДЕШЕВА ІПОТЕКА - РОЗКІШ НЕ ДЛЯ БІДНИХ 29.06.2012
ДЕШЕВА ІПОТЕКА - РОЗКІШ НЕ ДЛЯ БІДНИХ
Славнозвісна Державна програма, яка передбачає отримання пільгової іпотеки під 3% річних, уже заінтригувала і спонукала до рішучого кроку понад 100 кам’янецьких сімей. Проте скористатися нею змогли тільки 6, бо для багатьох кредит на доступне житло виявився не таким уже й доступним. А головний бар’єр, який не подолали молоді люди, - платоспроможність. У тих же, кому все-таки вдалося отримати іпотечний кредит, з’явився хоч якийсь шанс мати таку бажану власну житлову площу. То чи бальзамом на душу, чи, можливо, сіллю на болючу рану виявилася програма, яка мала б поліпшити житлові умови тим, хто цього потребує?.. Спробуємо розкласти все по полицях і з’ясувати найголовніше, що передбачає постанова про здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення громадян доступним житлом.


КОРОЛЕВА ВСІХ МУКШ 29.06.2012
КОРОЛЕВА ВСІХ МУКШ
Літо. Спека. Хочеться до води, до великої води. Моря в нас немає, але є Дністер. А на ньому - Велика Слобідка. Про неї й поговоримо.


ДОБРІ ОЧІ ВСЕ ПЕРЕКЛІПАЮТЬ? 22.06.2012
ДОБРІ ОЧІ ВСЕ ПЕРЕКЛІПАЮТЬ?
Чим довше живеш у незалежній Україні, тим більше розчаровуєшся. Таке враження, що під привабливим гаслом незалежності український народ усіх національностей учергове окупували. А красиві слова, записані в нашому Основ­ному Законі, про те, що «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава», що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю», що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ», не більше, ніж красиві слова.

УКРСИББАНК ВІДЧИНЯЄ ДВЕРІ ПОЗИТИВНИМ ЗМІНАМ У КАМ'ЯНЦІ ПОДІЛЬСЬКОМУ 22.06.2012
УКРСИББАНК ВІДЧИНЯЄ ДВЕРІ ПОЗИТИВНИМ ЗМІНАМ У КАМ'ЯНЦІ ПОДІЛЬСЬКОМУ
Нещодавно історія Кам’янця-Подільського збагатилася ще однією яскравою сторінкою. В самісінькому центрі міста, біля майдану Відродження, гостинно відчинилися двері оновленого відділення УкрСиббанку BNP Paribas Group.

ЧИ ІСНУЄ ВИХІД ІЗ БЕЗВИХІДНОЇ СИТУАЦІЇ? 15.06.2012
ЧИ ІСНУЄ ВИХІД ІЗ БЕЗВИХІДНОЇ СИТУАЦІЇ?

Страждання людей, будинки яких підпорядковуються житлово-експлуатаційному об’єднанню ТСЖББ (начальник Юрій НАДОЛЬСЬКИЙ), не припиняються. Декілька тижнів тому «ПОДОЛЯНИН» писав про потоп в будинку на Нігинському шосе, 35. 

ПЕТРО ЦИБЕНКО: "УКРАЇНА НЕ СПОВНА ВІДДЯЧИЛА ВЕТЕРАНАМ"  15.06.2012
ПЕТРО ЦИБЕНКО: "УКРАЇНА НЕ СПОВНА ВІДДЯЧИЛА ВЕТЕРАНАМ"
«Вдосконалення роботи ветеранських організацій в світлі рішень VI з’їзду організації ветеранів України», - саме цю тему 11-15 червня обговорювали під час проведення в нашому місті обласного семінару голів райміської, районних та міських рад ветеранів та ветеранського активу. В його роботі взяли участь голова ради організації ветеранів України, народний депутат Петро ЦИБЕНКО, голови обласної, міської, районної рад ветеранів Володимир КУПРАТИЙ, Леонтій РОГАЛЬ, Антон МАЛИК та 36 голів інших ветеранських організацій області. 12 червня міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ зустрівся із учасниками семінару в сесійній залі міськради.

ПОЛІТИКИ ВИЙШЛИ НА «ТРЕНУВАННЯ» РАНІШЕ ЗА СПОРТСМЕНІВ 08.06.2012
ПОЛІТИКИ ВИЙШЛИ НА «ТРЕНУВАННЯ» РАНІШЕ ЗА СПОРТСМЕНІВ

Керуючись спортивною приказкою «Матч відбудеться за будь-якої погоди», компанія ентузіастів, серед яких міський голова Михайло СІ­МАШ­КЕВИЧ, депутат облради Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО, секретар міськради Василь СЕНЮК та депутати міськради Валерій СЛОБОДЯН і Надія СІЛЬЧЕНКО (фракція Партії регіонів), вирішили 6 червня власноруч попрацювати над благоустроєм майбутнього спортивного майданчика поблизу ДЮСШ №2. Ні мряка, ні вітер, ні багнюка не стали перепоною для людей, котрі турбуються про здоровий спосіб життя наших дітей. 

ДО СЕЛА НА КОЛЕСАХ - НЕМОЖЛИВО БЕЗ СТРЕСУ? 08.06.2012
ДО СЕЛА НА КОЛЕСАХ - НЕМОЖЛИВО БЕЗ СТРЕСУ?
Потоптане взуття, брудний одяг та зіпсований настрій - зазвичай, саме такі наслідки залишаються після поїздки в сільському автобусі. Адже за півгодини в битком набитому салоні старого ПАЗика можна почути міцні матюки від водія, котрого не влаштовує поведінка його колеги на дорозі, випадково торкнутися запиленого сидіння, після чого на щойно випраній спідниці залишиться сіро-чорний спогад про вранішню поїздку на роботу, або ж вислухати вибачення кремезного чоловіка за те, що він ненароком наступив Вам на ногу. Як бонус, додаються засмальцьовані фіранки, непомита брудна підлога та стовп пилюки, через який неможливо не те що комфортно їхати, а й нормально дихати.

ЕКСПЕРИМЕНТ НАД ДІТЬМИ АБО ЧИ ТАКІ ГАРНІ МУЛЬТИКИ ЯК ЇХ МАЛЮЮТЬ? 08.06.2012
ЕКСПЕРИМЕНТ НАД ДІТЬМИ АБО ЧИ ТАКІ ГАРНІ МУЛЬТИКИ ЯК ЇХ МАЛЮЮТЬ?
Напевне, серед дорослих немає людини, яка б не згадала щось приємне при слові «мультик». У когось в пам’яті постане образ Леопольда, в когось - Золотої Рибки, а в когось - Матроскіна з улюбленого «Простоквашина». Та, на жаль, це герої не сьогоднішнього поко­ління дітей. Сучасні мультиплікатори забули, що мультфільми - це такі фільми, які знімають спеціально для дітей...

08.06.2012
ВСЕ СВОЄ НОШУ З СОБОЮ, або КУДИ ПОДАТИСЯ, КОЛИ ТЕРПІТИ НЕСИЛА?
Днями до нашої редакції звернувся кам’янчанин Борис БІЛОУС, який 32 роки тому будував сквер «Гунські криниці». Чоловік поскаржився, що впродовж декількох десятиліть керманичі міста не можуть облаштувати тут громадський туалет. 


КУДИ Ж ПОДАТИСЯ, ЯКЩО НЕМА ДЕ ГРАТИСЯ? 01.06.2012
КУДИ Ж ПОДАТИСЯ, ЯКЩО НЕМА ДЕ ГРАТИСЯ?

Відтягніть своє чадо від телевізора, заберіть від нього комп’ютер. Телепузики, трансформери і чипідейли нехай зачекають. Розкажіть йому казку про щасливі польоти на гойдалках, квача, «гарячу картоплю», піжмурки, резинки-скакалки. Всі ж ми родом із безтурботного дитинства й без проблем відтворюємо в уяві картинку, яка б про нього нагадувала. Часто ці спогади пов’язані із двориком, в якому виріс, із улюбленою гойдалкою-гіркою. Але - стоп. Що ж пригадуватимуть наші діти? Невже ті самі гірки, що й їхні бабусі, тільки вже понівечені та скрипучі? Скільки разів порушувалося питання дитячих майданчиків у Кам’янці-Подільському! І стільки ж разів безрезультатно затихало. Зазвичай все закінчується тим, що комунальники звітують про фарбування металевих конструкцій і прикручування гайок. А думка про те, що дитячі майданчики мають розвиватися і модернізуватися так само, як і решта життя, у голови владних мужів чомусь не приходить. 
Ми вирішили пройтися дворами міста, аби подивитися, що залишиться в пам’яті наших дітей. Дворики вибирали випадково, не шукаючи кращих чи гірших, бо ж майже по всьому місту вони типові.

КОМУ ПЕРЕРАХОВАНО ПЕНСІЇ 11.05.2012
КОМУ ПЕРЕРАХОВАНО ПЕНСІЇ
23 квітня Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про підвищення рівня соціального захисту населення», де виписано механізм проведення перерахунків пенсій з 1 травня ц.р. Детальніше про зміни в пенсійному забезпеченні - в нашій розмові з начальником управління Пенсійного фонду України в м.Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільському районі Зоєю КАЦАП.


ВІРА ПОНАД УСЕ 11.05.2012
ВІРА ПОНАД УСЕ

Замаскувати будь-яку «Соньку - золотую ручку» під високоосвічену, порядну, інтелігентну персону можна, але варто відкрити їй рот - і все стає на свої місця. Спрацьовує генетика, виховання, середовище перебування, і ні коштовності, ні вишуканий одяг, ні посади не змінять цієї людини. Якщо нутро брудне, то це на все життя. 

ВЕСІЛЬНІ ЗАБАВИ 04.05.2012
ВЕСІЛЬНІ ЗАБАВИ
В минулі вихідні, з 29 квітня до 1 травня, у місті вперше пройшов фестиваль «Весільна Фортеця», який організувала розважальна агенція «Квітка на камені», і який зібрав рекордну для Кам’янця кількість наречених в одному місці. В ці дні розваг у Старій фортеці вистачило як для дорослих, так і для дітей.

ЩОБ ПОЧУВАТИСЯ  ПОВНОЦІННИМИ ЛЮДЬМИ 04.05.2012
ЩОБ ПОЧУВАТИСЯ ПОВНОЦІННИМИ ЛЮДЬМИ
Як часто ми нарікаємо на свої проблеми, скаржимося на різні негаразди, не розуміючи, що у нас є величезне багатство: ми можемо ходити, бачити, слухати, хоча цього і не цінуємо. Але є люди, які позбавлені таких можливостей, проте від них рідко почуєш нарікання. Їм не можна - вони повинні триматися. Втративши певні функції, вони відкривають у собі нові можливості, прагнуть довести собі, що є такими ж, як і всі.


Новини 1201 — 1220 з 1346
Початок | Поперед. | 59 60 61 62 63 | Наст. | Кінець Всі