• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ПОНЕДІЛОК, 18 ЛЮТОГО 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
08.06.2018

А ПЕНЯ - ЩЕ ТА СВИНЯ

Заборгував за комуналку - заплати пеню! Такий «подарунок» підсунула нам влада в новому законі «Про житлово-комунальні послуги», який набирає чинності 10 червня.

А ПЕНЯ - ЩЕ ТА СВИНЯ- Маразм, люди і без того не мають чим розрахуватися за послуги, а тут ще й пеня їм... Що ті депутати і міністри геть усі подуріли?! Субсидію забрали, а натомість пеню вигадали. Довели країну, що люди їдуть за кордон, аби заплатити за комунальні, - кричав у слухавку наш читач Василь Феодосійович.

Відчуваючи шквал критики, парламентарі таки вирішили зачекати із пенею до 1 січня 2019 року, щоб надати населенню можливість сплатити борги. А вже тоді санкційні відсотки нараховуватимуться при найменшому затягуванні платежів. Таким чином можновладці хочуть дисциплінувати споживачів. Передбачено, що пеня капатиме за кожен день несплати в розмірі 0,01% від суми боргу. Тобто, якщо борг становить 1 тис.грн., то за 100 днів його несплати набіжить 10 грн. Проте пеня не нараховуватиметься, якщо споживач отримує зарплатню із затримкою або ж є заборгованість держави за надані населенню пільги й субсидії. Щоправда, все це необхідно буде підтвердити відповідними документами.

Крім пені, наші вигадливі реформатори вводять і обов’язкове встановлення загальнобудинкових лічильників на тепло і воду.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія» прокоментувала, що всі без винятку житлові будівлі мають бути обладнані загальнобудинковими лічильниками на тепло, гарячу і холодну воду. На їх встановлення дали час. Для теплової енергії - до 1 серпня 2018 р., для води - до 1 серпня 2019 р.

Підступність загальнобудинкових лічильників на воду у тому, що в разі, коли не зійдеться сума показників квартирних лічильників із показами на загальнобудинковому, решту розкидатимуть на мешканців. І це ще не все.

«Витрати на встановлення, обслуговування і заміну вузлів обліку буде покладено на споживачів. Оснащення будівель засобами обліку має забезпечити виконавець послуг за рахунок споживачів або за рахунок фінансування з інших джерел, зокрема за програмами міських рад.

КП «Міськтепловоденергія» розробило Програму зі встановлення вузлів комерційного обліку та звернулося до міської ради щодо виділення коштів з міського бюджету на придбання першої черги вузлів комерційного обліку на 2018 рік у сумі 5 млн.грн. Наразі підприємству виділе­но 695 тис.грн.», - йдеться в коментарі прес-служ­би «МТВЕ».

Під час засідання сесії міськради 5 червня міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ зазначив, що він, як і його колеги - мери інших міст, звертатимуться до Президента, аби НКРЕ переглянула вищезгаданий закон у частині загальнобудинкових лічильників.

Малоймовірною є радість споживачів від купівлі ними загальних лічильників, які ні­чого хорошого не принесуть, але й міська скарбниця не може собі дозволити вивалювати купу грошей на це обладнання. Проте поки у влади немає вибору - в разі невиконання вимог закону, до підприємств-надавачів послуг будуть застосовані штрафні санкції в розмірі 1% від зібраних коштів за послуги з будинків без комерційних вузлів обліку. А споживачам, у разі відсутності вузлів комерційного обліку, плата за послуги буде нараховуватися за нормами споживання.

Вікторія БОЯРШИНОВА, Вікторія КОЖЕВНІКОВА.


Повернення до списку