• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 24 КВІТНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
06.07.2018

ПІВНІЧНИЙ ПОТІК НАС НЕ ЗНЕСЕ

ПІВНІЧНИЙ ПОТІК НАС НЕ ЗНЕСЕНаймасштабнішою подією для Кам’янця цього тижня стало відкриття третього липня сучасної біотеплоелектростанції потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову й електричну енергію із вітчизняного біопалива: соло­ми, відходів кукурудзи і соняшнику, деревних трісок.

Як стверджували офіційні особи на урочистостях, така ТЕС - перша в Україні, третя у Європі та лише п’ята у світі. Знаходиться вона на вул.Крип’якевича, 3. Саме будівництво ТЕС обійшлося у 9,5 млн. євро, загалом же енергоефективний проект, який, окрім спорудження ТЕС, передбачає заміну теплових мереж і встановлення індивідуальних теплових пунктів, вартує 15 млн. 360 тис. доларів. Кошти місто взяло у Світового банку під 0,01%. Запланована окупність проекту - п’ять років.

Чи означає це, що в Кам’янці знизяться тарифи на теплопостачання? Зважаючи на все, ні. Це просто мається на увазі, що тепло подаватиметься незалежно від того, чи матиме Україна газ. Енергонезалежність - основна мета проекту, а щодо тарифів, то на відкритті говорили тільки про ймовірне їх утримання на сьогоднішньому рівні. Досить важливими є і сучасність та екологічність нової станції.

Йшлося на урочистому відкритті й про джерела палива для нової ТЕС.
- Знаю, що місто вже провело переговори з нашими Держлісгоспами щодо постачання відходів деревини, - сказав Михайло Загородний. - У ранковій розмові голова Держлісгоспу в області сказав мені, що вони готові працювати на першому етапі навіть із нульовою рентабельністю, аби підтримати запуск ТЕС.
Про джерела біомаси і роботу котлів розповів генеральний директор енергохолдингу «Крігер» Леонід КРІГЕР:
Леонід Крігер, Валерій Гордійчук, Сергій Савчук, Михайло Загородний, Вадим Лозовий, Михайло Сімашкевич- Повірте, не повеземо ми трісок ні з Прибалтики, ні з інших областей, просто у місті й навколо нього буде доглянуте зелене господарство, а у нас - біомаса. Iще зазначу, що екологічні паспорти дозволяють нашим котлам працювати у Європі. Ми встановили більше 20 аг­регатів, які успішно працюють на англійських, французьких, бельгійських просторах. Котли розраховані на 20 років роботи без капремонту. Тепер і кам’янчани не вдихатимуть того, чого не має бути у повітрі.
Резюмував подію і гендиректор «МТВЕ» Валерій Гордійчук:
- Головне - втримати тарифи на тому рівні, що є, і забезпечити теплом місто при дефіциті газу. Працюватимемо і на міскантусі, й на соняшнику, і на іншому біопаливі.
Ось мене сьогодні журналісти «1+1» запитували: «Чому таку ТЕС побудували саме в Кам’янці?». А я відповів: «Потому что мы самые продвинутые в Украине. В Каменце самый продвинутый мер, самый продвинутый нардеп и самый продвитутый директор «Тепловодэнергии».


Автор:  Ольга МІРКОТАН

Повернення до списку