• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 20 ЛЮТОГО 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
03.08.2018

МУЗЕЙ БЕЗ БАР’ЄРІВ

Щодня до туристичної перлини Поділля з’їжджаються сотні гостей із різних куточків світу. Аби помилуватися красою тутешніх музеїв і архітектурних пам’яток, не завжди достатньо просто завітати до міста, адже існують категорії людей, які мають особ­ливі потреби в комунікації.

Саме з метою зруйнувати ці перешкоди, працівники Кам’я­нець-­Подільського державного
історичного музею-заповідника і режисер Андрій ЗАЄЦЬ започат­кували відеопроект «Музей без бар’єрів». У ролику міститиметься інформація про місто, яка розповідатиметься мовою жестів.
- Кожен повинен мати можливість дізнатися про красу «Квітки на камені» та її історичну спадщину, - розповідає завідувач науково-освітнього сектора К-ПДІМЗ Наталія РИБЧАК. - Ми вже розробили безкоштовні аудіогіди по Старому замку і місту українською, російською та англійською мовами. Тепер вирішили наблизити музей до відвідувачів із вадами слуху. Туристи з різних куточків України захоплюються архітектурою Кам’янця-Подільського, не є винятком нечуючі люди, які спілкуються мовою жестів. Щоб допомогти їм, ми відзняли ролик за участі глухонімого кам’янчанина Романа Стозуба, який розповів про цікавинки музею українською мовою жестів. У різних музеях світу діють програми, що допомагають наблизити нечуючих до мистецтва, це, зокрема, відеогіди, додатки до телефонів і навіть курси з навчання екскурсоводів. Ми розпочали з маленького - знайомимо їх із нашими експозиціями. Надалі, за попереднім замовленням, будемо проводити екскурсії мовою жестів. Коли закінчимо роботу над відео - відправимо його курсувати соцмережами та розмістимо на офіційному сайті музею-заповідника.

Ольга БАНАХ.


Повернення до списку