Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 25 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
19.04.2019

ЕКОЛОГІЧНІ АКЦІЇ НА СВИНЕЙ НЕ ДІЮТЬ

Цьогоріч перед Великоднем традиційно вичищають наше місто від кучугур пластику, скла, поліетиленових пакетів і зимового відсіву. Вже встановили рекорд - на сміттєзвалище на початок квітня вивезли понад 600 причепів сміття (торік на цей час із міста вивезли 450 причепів).

ЕКОЛОГІЧНІ АКЦІЇ НА СВИНЕЙ НЕ ДІЮТЬУ рамках екологічної акції «Турист у чистому місті» понад 200 молодих людей, озброївшись пакетами, рукавиця­-ми, віниками, граблями і навіть сокирами, пішли у бій за чистоту. Студенти всіх навчальних закладів, представники Молодіжної ради та громадської організа­ції «Волонтери лісу» чистили каньйон, а саме територію Вітряної брами, дендропарк тощо. Крім активної молоді, при­бирали вулиці, парки та сквери міста комунальники, працівники соцзахис­ту, бібліотекарі й інші небайдужі кам’янчани.

Утім після генерального прибирання чистоті тішилися недовго. Адже якщо непотріб можна зібрати і вивезти на полігон твердих побутових відходів, то бидлячу натуру деяких містян змінити поки не вдається.

- Декілька днів студенти вигрібали денд­ропарк, що на вулиці Шевченка, - завітавши до редакції, не приховує емоцій 56-річна кам’янчанка Світлана Михайлівна. - Сміття визбирували в пакети, гілля складали на купки і навіть повирізали кущі самосіву, де було можливо. Прогулюватися тут стало не лише приємніше, а й безпечніше. Парк посвітлішав і немовби помолодшав. Зібране звідти почали вивозити, але чимало кучугур і досі там залишилися.

Однак не лише це бентежить. Не минуло і декількох днів, як біля лавочок знову почали з’являтися пляшки, недопалки, коробки від піци, обгортки від продуктів харчування, скло від розбитих пляшок і навіть використані засоби контрацепції. Часто знайомі, сусіди нарікають, що влада погана, в місті брудно. Але ж, вибачте, це не Сімашкевич із Бабієм прийшли до парку і насмітили, не Порошенко з Тимошенко там горілку пили й пляшки розкидали. І не Зеленський недопалки біля лавочок позалишав. Усе це свинство - справа наших рук. Нам укотре поприбирали, а ми знову напаскудили. Хтось у виправдання скаже, що там бракує урн, але чи довго вони протримаються, якщо деякі сильні «розумники» лавки трощать?!

Активно двірники вимітають і у дворах багатоповерхівок. Але, на жаль, і там не надто цінують їхню нелегку працю.

- Шокувала ситуація, яку побачила з вікна власної квартири, - обурюється кам’янчанка Олена. - Моя сусідка дала дитині печиво, а обгортку кинула під ноги, хоча неподалік є урна. Коли вибігла, аби їй дорікнути, та навіть не зрозуміла причини мого гніву, мовляв, двірник прийде і поприбирає, це ж їхня робота, і вони за це гроші отримують. Прикро те, що таким необдуманим вчинком жінка вчить власну дитину теж так чинити. А потім дивуємося, що на вулицях і в парках знову повно сміття.

На жаль, достукатися до свідомості нехлюїв не під силу не лише свідомим кам’янчанам, а й працівникам «Муніципальної інспекції». Адже впильнувати за такими порушниками вкрай важко. Часто комунальники у відповідь чують відмовки: «Я не я і хата не моя», «Ви мене за руку не спіймали», «Яке моє сміття?! Воно тут уже давно лежить».


Автор:  Вікторія КОЖЕВНІКОВА / Галина МИХАЛЬСЬКА

Повернення до списку