Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 25 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
09.05.2019

КРОВОПИВЦІ ПРОКИНУЛИСЯ

У нашому місті є парки і сквери, де містяни можуть бути ближчими до природи. Але, на­солоджуючись чистим повітрям і приємною зеленню, часто ми не зважаємо на кліщів, які є переносниками близько півтори сотні інфекційних захворювань.

КРОВОПИВЦІ ПРОКИНУЛИСЯПомилковою є думка багатьох людей, котрі гадають, що кліщі сидять високо на деревах. Насправді вони живуть на землі та траві й не можуть підніматися на дерева чи кущі вище як 1 метр. Укус кліща неболючий, через що людина не знає, що опинилася в зоні ризику інфікування.

Найнебезпечніше, що може занести в організм людини кліщ, - це борелія, яка викликає хворобу Лайма. 2014 року зареєстровано 6 випадків цієї недуги, 2015 - 17, 2016 - 9, 2017- 28. Торік на Кам’янеччині зареєстровано своєрід­-ний рекорд із захворюваності на лайм-бореліоз - аж 62 людини, а загалом на Хмельниччині - 181. Цьогоріч в області маємо 9 випадків захворювання, зокрема один хворий - із нашого району.

Кожна людина повинна сама слідкувати за здоров’ям і не нехтувати профілактикою. Після відвідування лісу чи парку необхідно оглянути себе, дітей і тварин на наявність кліщів. Не спішіть самотужки їх видаляти. Найкращий варіант - звернутися до медпрацівника. Якщо хочете дізнатися, чи видалений кліщ вражений бореліями, його потрібно доставити (бажано живим і цілим) до Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» (вул.Матросова, 30а). Проконсультуватися можна за номером: 9-65-72.

Олег КЕРНИЧНИЙ, лікар-епідеміолог КПМВ ДУ
«Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».


Повернення до списку