• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ПОНЕДІЛОК, 18 ЛЮТОГО 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

ТО НЕ ГЛЮК, А ВІДКРИТИЙ ЛЮК 02.09.2011
ТО НЕ ГЛЮК, А ВІДКРИТИЙ ЛЮК

Двометровий політ у відкритий каналізаційний люк для одного кам’янчанина, можна сказати, виявився зі щасливим кінцем. Він лише подер плечі до крові та зламав одне ребро. Вибратися зі штучного підземелля йому допомогли друзі, з якими йшов. 

НА ПЕРШОКЛАСНИКА - ДВІ ТИСЯЧІ 26.08.2011
НА ПЕРШОКЛАСНИКА - ДВІ ТИСЯЧІ

2 тис.грн., за скромними підрахунками, доведеться викласти батькам цього року, аби спорядити дитину в перший клас. Тому, коли на святі Першого дзвоника Ви побачите заплаканих батьків, не думайте, що це тільки тому, що вони надто сентиментальні. 
Більшість із них, споглядаючи на свого щасливого накрохмаленого, одягненого, як лялечка, нащадка, плакатиме тому, що весь наступний місяць доведеться перебиватися скромною їжею, зачекати зі сплатою за комунальні послуги, аби частинами віддавати позичені на шкільний шопінг гроші. 

ОЗЕРО НОСТАЛЬГІЇ ТА НАДІЇ 26.08.2011
ОЗЕРО НОСТАЛЬГІЇ ТА НАДІЇ

Кульмінацією відзначення 20-ї річниці незалежності України в місті стало відкриття гідрокомплексу «Лебедине озеро», розташованого праворуч від Новопланівського мосту (за «Укрсоцбанком»).
Складалося враження, що ввечері 24 серпня туди намагалося потрапити ледь не все місто.

ЯКИМ МАЄ БУТИ НАШ ПРАПОР? 19.08.2011
ЯКИМ МАЄ БУТИ НАШ ПРАПОР?

Із початком легальної боротьби українців за свою незалежність, іще в Радянському Союзі, на вулицях наших міст замайоріли нові прапори - блакитно-жовті та жовто-блакитні (а також червоно-чорні Органі­зації українських націоналістів). Які їхні витоки, що вони символізують і як впливають, якщо впливають, на наше життя?
Свою точку зору на ці питання я викладаю як під дещо звичним, так і, мабуть, не зовсім звичним кутом.

ФОНТАН: КУПАТИСЯ ЧИ НІ? 05.08.2011
ФОНТАН: КУПАТИСЯ ЧИ НІ?
У спеку люди шукають прохолоди поблизу водойм. Окрім річок та озер, їх притягують і міські фонтани. Не вдовольняючись свіжістю від водяних бризків, окремі відчайдухи залізають у саму чашу водограю.  Особливо люблять бавитися у прохолодній водичці діти. 


БАЖАЄМО ДОБРОГО ЗДОРОВ’Я! 05.08.2011
БАЖАЄМО ДОБРОГО ЗДОРОВ’Я!

Літо - чудова пора для відпочинку, яку з нетерпінням чекають дорослі та діти. І якщо ми, дорослі, насолоджуємося ним сповна тільки впродовж місяця довгоочікуваної відпустки, то для дітей ця радість триває всі три місяці. Це час, коли можна відпочивати від уроків і домашніх завдань, досхочу спілкуватись з однолітками, друзями, та, безперечно, оздоровитись і набратися сили перед новим навчальним роком у дитячому таборі.

22.07.2011
ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА БАЗАР?.. ДІЯ ДРУГА

Літо - пік поширення кишкової інфекції, чому особливо сприяють спека, порушення правил зберігання і приготування продуктів харчування, а також купівля продуктів у несанкціонованих місцях.
Скільки лікарі не застерігають про небезпеку куплених із землі продуктів, багато хто і далі грає у лотерею зі своїм здоров’ям, час від часу таки спокусившись і купивши у бабусь, котрі примостилися рядочком на тротуарі під Центральним ринком, домашньої сметанки, молочка, сиру, яблук, петрушки або яєць. Споживаючи ці продукти, мало хто переймається як тим, що на них осів шар пилу, який здійняли автомашини та перехожі, так і походженням пластикових пляшок, в яких бабусі щодня продають молоко. Але не хочемо і думати про те, що, якщо цього разу і пронесло, то наступна така покупка може закінчитися лікарняним ліжком. На жаль, доки ми не звикнемо самі дбати про власне здоров’я, несанкціонована торгівля із землі не зникне, яких би заходів боротьби не було вжито. 


ТОЛОКОЮ - У ПАРК! 15.07.2011
ТОЛОКОЮ - У ПАРК!
Реанімація - процес складний і відповідальний, але всі дії, які у ньому передбачено, вкрай необхідні для збереження життя. І не важливо, кого чи чого це стосується: людини, країни, міста чи навіть парку. Центральний парк сьогодні - в процесі реанімування. Цей «пацієнт» не просто подає ознаки життя, а вже пробує самостійно дихати. Після квітневої виїзної наради міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА, депутатів міськради і підприємців міста відбулося чимало позитивних змін. Так, 25 червня на сесії міськради було затверджено Програму розвитку міського парку. Поетапне відновлення інфраструктури відбуватиметься до 2015 р. Збираються все це робити за кошти з міського бюджету, благодійні внески, а також використовувати інші джерела фінансування, не заборонені чинним законодавством.


РЕМОНТ НА РОЗДОРІЖЖІ 15.07.2011
РЕМОНТ НА РОЗДОРІЖЖІ
Минулого тижня відбувся круглий стіл «Якісні дороги - безпека та добробут кам’янчан». Голова Громадської ради Ірина СТАРОСТІНА наголосила на стурбованості кам’янчан станом доріг у місті та їхнім невчасним ремонтом. Ніяково за стан доріг і перед гостями міста.


СПІВАЛИ КРИШНАЇТИ 08.07.2011
СПІВАЛИ КРИШНАЇТИ

6 червня на колишньому «п’ятачку» біля Центрального ринку несподівано зазвучали співи під акомпанемент екзотичних барабанів. Люди з поголеними головами, одягнені в біле вбрання, співали індійські пісні та танцювали. Їх називають вішнуїтами або ж «Харе Крішна», а їхній спів - харінамою чи гуртовим співом Святого імені. 

ТАКИХ МІСТКІВ... 08.07.2011
ТАКИХ МІСТКІВ...

Заручниками містка, що єднає вулиці Руську та Онуфріївську, неподалік від порохових складів, стали жителі 14 будинків останньої. Встановлений 2000 р. на заміну дерев’яному, він став чудовою можливістю для багатьох людей скоротити шлях зі Старого міста до Нового плану.

КЕСАРЮ - КЕСАРЕВЕ... 01.07.2011
КЕСАРЮ - КЕСАРЕВЕ...

Кому належать шкільні класи: дітям чи громадським організаціям? Відповідь на це запитання, на перший погляд, очевидна. Однак уже протягом двох років директор НВК №8 Олена РОМАСЬ не може переконати у цьому міську владу. Письмові звернення батьків і дирекції до міського голови та управління освіти результату не дали. 

ІГРИ ДОРОСЛИХ ДІТЕЙ 01.07.2011
ІГРИ ДОРОСЛИХ ДІТЕЙ

1934 р. лікарі Харківського інституту медицини зняли документальний фільм про унікальний випадок - народжувала 6-річна дівчинка, якій вдалося виносити доньку вагою 3 кг і зростом 50 см. Щоправда, під час пологів немовля померло. Про цей факт свого часу говорив увесь світ. До сьогодні її «подвиг» не вдавалося повторити ще нікому. Втім останні декілька років «епідемія» ранньої 
вагітності в Україні набрала чималих обертів. Якщо говорити про Кам’янець, то 2007 р. в міському пологовому будинку народило 16 породіль віком 14-17 років, 2008-го їх було на одну більше, 2009-го - 15, а минулого року - 24. Про аборти, напевно, взагалі не варто говорити, бо, крім зареєстрованих у державному закладі, більше їх проводиться в приватних клініках - анонімно і без зайвих запитань. Хоча якраз їх має бути достатньо...

УКРАЇНУ ТА ВІРМЕНІЮ ЄДНАЄ ІКОНА 01.07.2011
УКРАЇНУ ТА ВІРМЕНІЮ ЄДНАЄ ІКОНА

27 червня у Кам’янці було відзначено 220-ту річницю з дня освячення ікони Матері Божої Вірменської та проголошення цього дня святом. Подія зібрала представників вір­менської діаспори та гостей із Кам’янця, Хмельницького і Чернівців.

КАМ’ЯНЕЦЬ КУБЕРТАТНОГО ПЕРІОДУ 24.06.2011
КАМ’ЯНЕЦЬ КУБЕРТАТНОГО ПЕРІОДУ

Напевне, не знайдеться жодної людини, яка би, побачивши цю іграшку, не захотіла одразу ж взяти її до рук і покрутити. Мова йде про славнозвісний кубик Рубика, що став неймовірно популярним у 80-х роках минулого століття. Не оминула його ця популярність і в нашому місті, де нині можемо спостерігати за справжнім зародженням куберського руху. Але все по порядку.

ЧИ З’ЯВЛЯТЬСЯ У КАМ’ЯНЦІ ШВЕДСЬКІ СІМ’Ї? 24.06.2011
ЧИ З’ЯВЛЯТЬСЯ У КАМ’ЯНЦІ ШВЕДСЬКІ СІМ’Ї?
«30 тисяч євро протягом трьох років для створення Центру сім’ї отримає наше місто як учасник спільного проекту за участю міст Кьорлінг (Швеція), Кам’янець-Подільський (Україна), Укмерге (Литва)» -  саме таку інформацію оприлюднили рік тому місцеві ЗМІ, посилаючись на інформацію делегації кам’янчан, яка перебувала 2010 р. на святі міста-побратима Укмерге.


24.06.2011
РУДА - НЕ ЗАЛІЗНА, АЛЕ ТВЕРДА

Назва села, в якому ми побували цього тижня, не має нічого спільного зі словом «руда» у його найвідомішому значенні. Тут не видобувають руди, тут немає копалень, є лише джерела - «рудники», які колись і дали селу не лише назву, а й народження. 
Це село одне із найдавніших. З-поміж інших село Руда вирізняється специфікою проблем. Але про все по порядку.
Руду важко віднести до категорії як віддалених, так і приміських сіл. З одного боку, 20 км, які відділяють населений пункт від міста, не є незначною відстанню, адже можна назвати десятки сіл, до яких ця відстань буде здаватися вічністю. Натомість, подолання 20 км у напрямку Руди сьогодні взагалі не є проблемою. Значна частина цього відрізка, а саме 17 км, - це міжнародна траса зі своїми очевидними плюсами. Решту шляху можна теж назвати добротним. 
Та й взагалі, складається враження, що до Руди можна дістатися швидше, ніж до віддалених від центру мікрорайонів міста громадським транспортом. Принаймні час, який ми витратили на поїздку, обчислювався в межах 20-25 хв. Зрештою, і транспортне сполучення, яке пов’язує місто з цим селом, можна зарахувати до плюсів. Громадським транспортом можна 8 разів упродовж дня добратися з Кам’янця в Руду і навпаки, а ціна квитка - 5 грн.  Та й міжнародна траса сприяє швидшому пересуванню.

24.06.2011
ГОЛЛАНДЦІ МОЖУТЬ, А МИ?..

- Мені навіть соромно, що найвідоміша газета міста звернула увагу на звичайний прояв людяності, - якось зніяковіло сказав Артем. 
А й справді, соромно, коли поняття розуміння, співчуття і підтримки зараховують до дивовижних фактів.

НЕДИТЯЧІ ПРОБЛЕМИ ДИТЯЧИХ САДКІВ 10.06.2011
НЕДИТЯЧІ ПРОБЛЕМИ ДИТЯЧИХ САДКІВ
Комусь видасться дивним, але в нинішній районній дошкільній освіті є дві основні проблеми, кардинально протилежні за своєю суттю. Перша притаманна всім сільським районам нашої держави - старіння населення, низька народжуваність, висока смертність і, як результат, різке зменшення дітей. У великих населених пунктах, як, наприклад, Жванець, Оринин і приміські села, простежується зовсім інша ситуація. Вона є ніби віддзеркаленням міського стану справ у дошкільній освіті. Тут уже не просто не вистачає місць у дитячих садках - їх катастрофічно катма. 


10.06.2011
ЩОБ ПОВЕРНУТИ КАМ’ЯНЧАНАМ ВЛАСНУ ГІДНІСТЬ

1 червня громадсько-політичний рух «Гідність» вкотре зібрав однодумців у конференц-залі готелю «7 днів». Насамперед координатор руху Олег ДЕМЧУК прозвітував про перші плоди діяльності організації, що мали здебільшого культурно-просвітницький характер.


Новини 1361 — 1380 з 1447
Початок | Поперед. | 67 68 69 70 71 | Наст. | Кінець Всі