Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ПОНЕДІЛОК, 17 ГРУДНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

ВПУСТИ МЕНЕ У СВОЄ ЖИТТЯ 08.04.2011
ВПУСТИ МЕНЕ У СВОЄ ЖИТТЯ
Поки немовля спало, вона тихо збирала речі. За нею ще навіть не зачинилися двері, як дитя жалісливо заплакало. Під цей плач впевненою ходою рухалася до виходу жінка, яка нещодавно подарувала життя та одним розчерком на папері відмовилася від нього. Проблему вирішено. Вона знову вільна...


ТАКІ І БЛОХУ ПІДКУЮТЬ... 08.04.2011
ТАКІ І БЛОХУ ПІДКУЮТЬ...
«Яка краса! Яке мистецтво!» - із захоп­ленням дивувалися ми, коли бачили сюжет по одному із центральних телеканалів про створення моделей кораблів у звичайнісіньких скляних пляшках. І навіть не здогадувалися, що це диво зовсім поруч - у нашому місті. Створюють його не фахові суднобудівники-лівші, а наші з Вами діти під керівництвом справжнього народного умільця-керівника гуртка судномоделювання станції юних техніків Станіслава СУРЖКА.
...У майстерні кипить робота: одні вирізають із деревини модель корабля, очищають її, вимірюють, аби була правильної форми, з усіма елементами, притаманними справжньому кораблю; інші - за допомогою пінцетів через вузьке горлечко пляшки акуратно, не поспішаючи, прикріплюють міні-вітрила до міні-мачти мініатюрного судна. Стіни кімнати прикрашені вже готовими моделями. Кожна з них - індивідуальна, виконана навдивовижу точно. Хлопчаки з гордістю їх демонструють, навперебій розповідаючи про особливості створення.

ЩО ТАКЕ ОСББ, або ЧИ Є ЖИТТЯ ПІСЛЯ ЖЕКів? 01.04.2011
ЩО ТАКЕ ОСББ, або ЧИ Є ЖИТТЯ ПІСЛЯ ЖЕКів?

Напевно, не знайдеться жодного кам’янчанина, який би у певний момент свого життя не згадав «незлим тихим» підприємства, які надають комунальні послуги. Але якщо зі світлом, газом, водою і теплом ми пов’язані примусово, то позбавитися від опіки ЖЕКів цілком можливо. 
2002 р. в Україні набрав чинності Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», хоча процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ) розпочався ще 1996 р. На сьогодні у Кам’янці-Подільському нараховується понад 68 юридичних осіб зі статусом ОСББ.
Держава приділяє особливу увагу цій формі господарювання і протягом останніх років вкладає чималі суми для підтримки їхнього розвитку. Зокрема, на початку року місцеві ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що в місті 3 млн.грн. державної підтримки ОСББ спрямовано на шатрові дахи в будинках №№4, 6, 8, 10 на вул.Миру та зовнішнє утеплення будинку №8 на тій же вулиці. Загалом на підтримку ОСББ протягом декількох років очікується близько 40 млн.грн.
Нещодавно при департаменті житлової політики, доріг та інфраструктури (директор Сергій СЕРЕДЮК) розпочав роботу відділ розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (вул.Соборна, 5).
Отже, ми пропонуємо детальніше ознайомитися з можливостями, котрі з’являються після розлучення із ЖЕКом.

БАЗАРНІ ВІЙНИ. МИ НА ЧИЄМУ БОЦІ? 01.04.2011
БАЗАРНІ ВІЙНИ. МИ НА ЧИЄМУ БОЦІ?
Дбаючи про Старе місто, зводячи зіркові готелі та ресторани, ми зі шкіри пнемося, аби сподобатися європейцям, аби вони приїжджали до нас якомога частіше. І якось зовсім забуваємо, що європейці споглядають і принади міста нового, обличчям якого є ринки. Саме проблеми наших антисанітарних, часто стихійних, без дотримання елементарних норм і правил ринків, впорядкування торгівлі продуктами харчування та заборона торгівлі у невстановлених місцях розглядалися на спільному засіданні координаційних рад з питань контролю за діяльністю ринків і захисту прав споживачів. 


ГРОМАДСЬКА РАДА СТРУКТУРУВАЛАСЬ 01.04.2011
ГРОМАДСЬКА РАДА СТРУКТУРУВАЛАСЬ

30 березня відбулося чергове засідання Громадської ради, під час якої було сформовано її структуру. Заступниками голови ради Ірини СТАРОСТІНОЇ було обрано Тетяну ЗАЯНЧУКОВСЬКУ (МО Партії регіонів), Валентину КАЗИМІР (МО «Батьківський комітет захисту дітей»), Леоніда МАТВЄЄВА (Подільська організація миротворців) та Анатолія МИШЛЯКОВСЬКОГО (первинна профспілкова організація ВАТ «Кам’янець-Подільськавтоагрегат»).

РОЗЛУЧИВСЯ - УТРИМУЙ! 25.03.2011
РОЗЛУЧИВСЯ - УТРИМУЙ!

Останнім часом найбільша кількість звернень громадян до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді стосується питань, пов’язаних із наслідками розлучень, найбільш поширеними з яких є стягнення аліментів, поділ спільного майна, визначення порядку зустрічей з дитиною одного з подружжя тощо. 
З приводу стягування аліментів на дитину коментар надає провідний спеціаліст, юрисконсульт Центру ССДСДМ  В’ячеслав ГАЛАЙБІДА.

СПОТВОРЕНІ САМОТНІСТЮ 18.03.2011
СПОТВОРЕНІ САМОТНІСТЮ

До кімнати зайшов хлопець років двадцяти-двадцяти п’яти. Хоча сказати «зайшов» не можна, бо він ледве перебирав ногами. Присівши на кушетку, неспокійно переминав ноги і шукав, де прилаштувати руки. 
- Володю, що сталося? - запитав лікар.
- Мене кумарить, дуже зле. Все тіло болить, вночі не сплю, тошнить, - промовив юнак, видавлюючи із себе слова, як на зажованій плівці.  
...З такими скаргами до Василя ЛАВРЕНЧУКА, лікаря-нарколога міської поліклініки №1, його пацієнти звертаються щодня. Не хвороба знайшла їх, вони самі шукали її, експериментуючи з людською свідомістю, даруючи собі, як їм здавалося, неземні відчуття задоволення, а в реальності отримали нелюдський біль. 
На думку спеціалістів, наркоманія в Україні давно набула ознак епідемії. Кількість людей, які вживають наркотики, за офіційними даними, близько 100 тисяч. Реальна цифра, за оцінками МВСУ, в 10-12 разів більша. А тенета наркобізнесу ловлять усе нові жертви. За даними Інтерполу, в Україні зафіксовано 65 тисяч розповсюджувачів наркотиків.

ГРОМАДСЬКА РАДА ТЕПЕР З ГОЛОВОЮ 18.03.2011
ГРОМАДСЬКА РАДА ТЕПЕР З ГОЛОВОЮ
17 березня відбулося перше засідання Громадської ради, на якому було затверджено Положення про Громадську раду та Регламент Громадської ради при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради. Відбулась і перша ротація: замість головного редактора газети «Кам’янець-Подільський вісник» Петра ПОЛІЩУКА, котрий представляв громадську організацію «Продюсерський центр «Кам’янець», до складу ради увійшла Ірина СТАРОСТІНА  (голова МГО «Відлуння Чорнобиля»).


ЧИ ПОТРІБЕН КАМ’ЯНЦЮ ВИТВЕРЕЗНИК? 11.03.2011
ЧИ ПОТРІБЕН КАМ’ЯНЦЮ ВИТВЕРЕЗНИК?

Куми Петро і Василь, заливши за комір «останні сльози» з пляшки, вийшли надвір провітритися. Петро запропонував провести Василя додому. Той пручався і, проявляючи джентльменський такт, тягнув додому друзяку-кума. 
Тримаючи таку-сяку рівновагу, чоловіки добрели до якоїсь лавки. Вирішивши, що то і є хата котрогось із них, примостилися, як кому було зручно.

МЕРІ ПОППІНС ЧИ ФРЕКЕН БОК? 11.03.2011
МЕРІ ПОППІНС ЧИ ФРЕКЕН БОК?

Цій професії не навчають у вишах, але сьогодні вона є дуже популярною. Серед газетних оголошень - обов’язково певна кількість про пошук батьками няні або нянею роботи. У Києві, за даними кадрових агентств, послугами няні користується майже кожна восьма родина середнього достатку, в Москві - кожна шоста. Щодо Кам’янця-Подільського такої статистики не існує через відсутність у нашому місті кадрових агентств. 
Кожен, хто зіткнувся з проблемою пошуку няні, знає, яка це непроста справа, адже довірити чужій людині доводиться не що-небудь, а найдорожче - власну дитину. Нерідко буває, що, прагнучи знайти ідеальну Мері Поппінс, молоді батьки знаходять лише «домомучительку» фрекен Бок. Тому, сподіваємося, ця стаття допоможе батькам зробити правильний вибір няні для дитини.

2 КГ ГРЕЧКИ НА РІК - НОРМА ДЛЯ УКРАЇНЦЯ 11.03.2011
2 КГ ГРЕЧКИ НА РІК - НОРМА ДЛЯ УКРАЇНЦЯ

15 березня - Всесвітній день прав споживача
Нарешті, стало зрозуміло, чому за рік гречка подорожчала аж на 310%! Виявляється, у споживчому кошику українця передбачено, що він має право з’їсти за рік не більше 2 кілограмів цього продукту. Щоб запанував порядок, для гречколюбів потрібно було підняти ціну. Ви думаєте, що це першоквітневий жарт? Ні.

11.03.2011
ВЕСНА ВОДІЯМ - ЯК ЦВЯХ У ШИНУ

І справді, прихід весни для водіїв знаменується двома доволі неприємними фактами. Насамперед, - традиційне весняне подорожчання нафтопродуктів. Інше, яке має більш давнє коріння, - ями на дорогах. Щоправда, правильніше було би зазначити - дороги на ямах. Нині можна багато говорити про стан наших автошляхів, про їх відсутність, але чи стане від цього легше нам, водіям, і, тим більше, нашим металевим коням.
Кожної весни ми констатуємо, що після зимового періоду наші транспортні артерії мають гірший стан, аніж це було минулого року. До речі, цієї думки і влада. Зрештою, а що хотіти, коли експлуатація більшості наших автошляхів без капітального ремонту чи реконструкції перевалили подвійний, а то й потрійний термін!? Ніхто не хоче відзначити, що якщо найближчим часом не відбудеться радикальних змін, то ми опинимося на межі інфраструктурної та комунальної катастрофи. До речі, ознак цього достатньо. Не можна жити та одвічно використовувати те, що було збудовано півстоліття тому… 

РУСЬКІ ФІЛЬВАРКИ. ВЖЕ НЕ СЕЛО, ТА ЩЕ НЕ МІСТО 04.03.2011
РУСЬКІ ФІЛЬВАРКИ. ВЖЕ НЕ СЕЛО, ТА ЩЕ НЕ МІСТО

Руські фільварки - один зі старих мікрорайонів Кам’янця-Подільського, який до  XIX ст. був його передмістям. Він розташований у південно-західній частині міста на горбистому півострові, утвореному вигином Смотрича.

ТЮЛЬПАНИ ПРОБЛЕМ НЕ ВИРІШАТЬ 04.03.2011
ТЮЛЬПАНИ ПРОБЛЕМ НЕ ВИРІШАТЬ

Рівно 100 років минуло з того часу, коли європейські жінки вперше офіційно відзначили Міжнародний жіночий день. На початку ХХ ст. його святкували не з тюльпанами та подарунками, а з мітингами та демонстраціями. Жінки виступали проти жахливих умов праці та низької заробітної платні. Вони вимагали скорочення робочого дня та рівної з чоловіками заробітної плати, а також виборювали виборче право.
Нове покоління жіночих активісток в Україні намагається повернути цьому дню його первісний зміст і привернути увагу суспільства до проблем жінок. 
Ми скористалися можливістю поспілкуватися з жінкою, котра не лише професійно вивчає фемінізм (суспільно-політичний рух, мета якого - надання жінці рівних прав із чоловіками у всіх сферах суспільства), але й сама в численних публікаціях у різних виданнях різнобічно висвітлює становище жінки в сучасному суспільстві та пропагує рівноправ’я. 

МИ ЧИ ЦІНИ - ХТО ВИЖИВЕ? 25.02.2011
МИ ЧИ ЦІНИ - ХТО ВИЖИВЕ?

Декілька днів тому в новинах на одному з українських телеканалів наші колеги порівняли купівельну платоспроможність середньостатистичного киянина та жителя Берліна. Зважаючи на те, що наші ціни вже давно зрівнялися з європейськими, кияни на продукти харчування в місяць витрачають 50% сімейного доходу тоді, коли німці - всього 15. Та, може, то тільки в Києві настільки дорого, а нам на периферії, практично поруч із селянами, які підтримують нас нехитрим селянським меню, легше дихати? Перевірити це не так складно, адже за розпорядженням міського голови в місті створено робочу групу, до якої входять представники управління економіки, державної інспекції з контролю за цінами та управління статистики. Періодично ця група проводить моніторинг цін на основні продовольчі товари соціальної групи на ринках, у супермаркетах та основних магазинах міста. Останній моніторинг відбувся 20 лютого. 

ГРОМАДА ПРОТИ 25.02.2011
ГРОМАДА ПРОТИ

Нещодавно міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ разом з депутатами міськради Володимиром ЮР’ЄВИМ і Тарасом ЯВЕЛЯКОМ мали зустріч із мешканцями будинків №№19, 19а на Хмельницькому шосе та №45 на вул.Чехова. 
Приводом для зустрічі став протест проти житлового будівництва, що планує розпочати поруч із їхніми будинками фірма «Віват».

ВЛАСНІСТЬ ДИПЛОМАТА І ПУПОВИНА «ПОДОЛЯНИНА» 11.02.2011
ВЛАСНІСТЬ ДИПЛОМАТА І ПУПОВИНА «ПОДОЛЯНИНА»
Не написати про це село ми не мали права із багатьох причин. У першу чергу, Слобідка-Малиновецька - це уособлення сотень, а то й тисяч дрібних сіл нашої держави. З іншого боку, це село з-поміж 122 сіл району єдине, яке пройшло через процедуру референдуму місцевого масштабу. Є й інше, що спонукало нас написати про цей населений пункт: саме тут знаходиться юридична адреса нашого видання. 


ХАЙ БУДЕ ШАНА В КОЖНІЙ ХАТІ  І ДУХ СІМЕЙНИЙ ЗА СТОЛОМ 11.02.2011
ХАЙ БУДЕ ШАНА В КОЖНІЙ ХАТІ І ДУХ СІМЕЙНИЙ ЗА СТОЛОМ

Декілька днів тому цей лист потрапив до нашої редакції. Його автором є одна із доньок (вихованок) дитячого будинку сімейного типу, яка проживає в с.Гута-Чугорська. Щоправда, нині ця назва - дитячий будинок - є більше формальністю. Це справжня сім’я. Сім’я М’ЯЛКОВСЬКИХ. Сім’я, де діти знайшли батьківську та материнську любов. Батьки, у свою чергу, знайшли своїх дітей.
На жаль, нині це єдина в районі та місті така сім’я. А вона так потрібна дітям!.. 

З МИРОМ - НА ВІЙНУ... 11.02.2011
З МИРОМ - НА ВІЙНУ...

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Ми можемо зрозуміти, чому наші чоловіки боронили свою Батьківщину від німецько-фашистської чуми, чому боролися за незалежність України, але важко зрозуміти, чому їх робили заручниками безглуздих кроків державних керманичів. Одним із таких кроків, який перетворився на трагедію для сотень тисяч родин, став інтернаціональний обов’язок, який наші військові виконували, відповідно до присяги, щодо дружнього нам афганського народу. За час проведення спеціальної операції Радянського Союзу в Афганістані в бойових діях взяло участь 160375 військових - вихідців з України. Із них загинули та померли від поранень і хвороб 3280 осіб, пропали безвісти - 80, отримали поранення понад 8 тисяч чоловік, стали інвалідами 3560 чоловік. Серед загиблих - 13 кам’янчан і 36 випускників К-ПВВІКУ. Окрім Афганістану, інтернаціональний обов’язок наші військові виконували на Кубі, в Кореї, Анголі, Угорщині, Чехословаччині, Єгипті, Ємені, Югославії, Іраку, Сьєрра-Леоне. 

ГРОМАДСЬКА РАДА НАБИРАЄ ОБРИСІВ 11.02.2011
ГРОМАДСЬКА РАДА НАБИРАЄ ОБРИСІВ

16 лютого, о 14.00, у сесійній залі міськради пройдуть установчі збори громадської ради при виконкомі міськради. Як колегіальний консультативно-дорадчий орган, громадська рада утворюється на підставі постанови Кабміну для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, врахування громадської думки.


Новини 1361 — 1380 з 1403
Початок | Поперед. | 67 68 69 70 71 | Наст. | Кінець Всі