Заручниками містка, що єднає вулиці Руську та Онуфріївську, неподалік від порохових складів, стали жителі 14 будинків останньої. Встановлений 2000 р. на заміну дерев’яному, він став чудовою можливістю для багатьох людей скоротити шлях зі Старого міста до Нового плану.
Кому належать шкільні класи: дітям чи громадським організаціям? Відповідь на це запитання, на перший погляд, очевидна. Однак уже протягом двох років директор НВК №8 Олена РОМАСЬ не може переконати у цьому міську владу. Письмові звернення батьків і дирекції до міського голови та управління освіти результату не дали.
1934 р. лікарі Харківського інституту медицини зняли документальний фільм про унікальний випадок - народжувала 6-річна дівчинка, якій вдалося виносити доньку вагою 3 кг і зростом 50 см. Щоправда, під час пологів немовля померло. Про цей факт свого часу говорив увесь світ. До сьогодні її «подвиг» не вдавалося повторити ще нікому. Втім останні декілька років «епідемія» ранньої
вагітності в Україні набрала чималих обертів. Якщо говорити про Кам’янець, то 2007 р. в міському пологовому будинку народило 16 породіль віком 14-17 років, 2008-го їх було на одну більше, 2009-го - 15, а минулого року - 24. Про аборти, напевно, взагалі не варто говорити, бо, крім зареєстрованих у державному закладі, більше їх проводиться в приватних клініках - анонімно і без зайвих запитань. Хоча якраз їх має бути достатньо...
27 червня у Кам’янці було відзначено 220-ту річницю з дня освячення ікони Матері Божої Вірменської та проголошення цього дня святом. Подія зібрала представників вірменської діаспори та гостей із Кам’янця, Хмельницького і Чернівців.
Напевне, не знайдеться жодної людини, яка би, побачивши цю іграшку, не захотіла одразу ж взяти її до рук і покрутити. Мова йде про славнозвісний кубик Рубика, що став неймовірно популярним у 80-х роках минулого століття. Не оминула його ця популярність і в нашому місті, де нині можемо спостерігати за справжнім зародженням куберського руху. Але все по порядку.
24.06.2011 ЧИ З’ЯВЛЯТЬСЯ У КАМ’ЯНЦІ ШВЕДСЬКІ СІМ’Ї?
«30 тисяч євро протягом трьох років для створення Центру сім’ї отримає наше місто як учасник спільного проекту за участю міст Кьорлінг (Швеція), Кам’янець-Подільський (Україна), Укмерге (Литва)» - саме таку інформацію оприлюднили рік тому місцеві ЗМІ, посилаючись на інформацію делегації кам’янчан, яка перебувала 2010 р. на святі міста-побратима Укмерге.
Назва села, в якому ми побували цього тижня, не має нічого спільного зі словом «руда» у його найвідомішому значенні. Тут не видобувають руди, тут немає копалень, є лише джерела - «рудники», які колись і дали селу не лише назву, а й народження.
Це село одне із найдавніших. З-поміж інших село Руда вирізняється специфікою проблем. Але про все по порядку.
Руду важко віднести до категорії як віддалених, так і приміських сіл. З одного боку, 20 км, які відділяють населений пункт від міста, не є незначною відстанню, адже можна назвати десятки сіл, до яких ця відстань буде здаватися вічністю. Натомість, подолання 20 км у напрямку Руди сьогодні взагалі не є проблемою. Значна частина цього відрізка, а саме 17 км, - це міжнародна траса зі своїми очевидними плюсами. Решту шляху можна теж назвати добротним.
Та й взагалі, складається враження, що до Руди можна дістатися швидше, ніж до віддалених від центру мікрорайонів міста громадським транспортом. Принаймні час, який ми витратили на поїздку, обчислювався в межах 20-25 хв. Зрештою, і транспортне сполучення, яке пов’язує місто з цим селом, можна зарахувати до плюсів. Громадським транспортом можна 8 разів упродовж дня добратися з Кам’янця в Руду і навпаки, а ціна квитка - 5 грн. Та й міжнародна траса сприяє швидшому пересуванню.
- Мені навіть соромно, що найвідоміша газета міста звернула увагу на звичайний прояв людяності, - якось зніяковіло сказав Артем.
А й справді, соромно, коли поняття розуміння, співчуття і підтримки зараховують до дивовижних фактів.
10.06.2011 НЕДИТЯЧІ ПРОБЛЕМИ ДИТЯЧИХ САДКІВ
Комусь видасться дивним, але в нинішній районній дошкільній освіті є дві основні проблеми, кардинально протилежні за своєю суттю. Перша притаманна всім сільським районам нашої держави - старіння населення, низька народжуваність, висока смертність і, як результат, різке зменшення дітей. У великих населених пунктах, як, наприклад, Жванець, Оринин і приміські села, простежується зовсім інша ситуація. Вона є ніби віддзеркаленням міського стану справ у дошкільній освіті. Тут уже не просто не вистачає місць у дитячих садках - їх катастрофічно катма.
1 червня громадсько-політичний рух «Гідність» вкотре зібрав однодумців у конференц-залі готелю «7 днів». Насамперед координатор руху Олег ДЕМЧУК прозвітував про перші плоди діяльності організації, що мали здебільшого культурно-просвітницький характер.
03.06.2011 ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ
20 травня Київський будинок учителя вітав Кам’янець-Подільську асоціацію шкільних волонтерських загонів «Єднаймося заради добра!» як переможця IV Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе». Переможцям було вручено матеріальну винагороду на розвиток благодійної діяльності в розмірі 5 тис.грн.
Уже вкотре в районі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Цього року в кафе «Мрія козака» представники влади запросили дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, тих, котрі опинились у складних життєвих обставинах, і їхніх опікунів, аби привітати зі святом.
29 травня біля Ратуші свято для дітей влаштувала Громадська рада (голова Ірина СТАРОСТІНА) за участю близько 20 громадських і релігійних організацій, викладачів К-ПНУ ім.І.Огієнка, спортивних секцій, ЦДТ, СЮТу.
В наших краях з’явився... пелікан. Цю несподівану звістку розповів нам сільський голова Заліськодругої сільської ради Станіслав НАДОЛЬСЬКИЙ. Нещодавно люди помітили, що в небі кружляє великий рожевий птах. До його ноги був прив’язаний довгий дріт. Птах людей не боявся, тож спокійно приземлився на одне із подвір’їв.
20 травня у міській раді відбулася зустріч депутата облради Володимира МЕЛЬНИЧЕНКА з волонтерами - учасниками нового напрямку громадського руху, започаткованого Громадською радою (куратор - голова Громадської ради Ірина СТАРОСТІНА). Тепер молоді люди з обмеженими можливостями, які є волонтерами, допомагають один одному, беруть участь у загальноміських заходах та житті міста.
20.05.2011 І НА ПОЛЬСЬКИХ ФІЛЬВАРКАХ
Той, чиє життя минає в центрі Кам’янця, не знає свого міста по-справжньому. Лише трохи далі від центру - і потрапляєш зовсім в інший світ: розкішних приватних будинків, допотопних хаток-мазанок, що дивом збереглися до наших днів, понівечених доріг, асфальтове покриття яких, ще радянське, нагадує про себе лише поодинокими латками, і здебільшого відсутності зручностей у помешканнях. Таким відкрився нам один із найстаріших районів нашого міста - Польські фільварки.
20.05.2011 ЖОВТНЕВИЙ І ЖОВТНЕВЕ, ЯК ВАС НАДАЛІ НАЗИВАТИ?
Міська влада надумала впорядкувати межі та назви мікрорайонів міста. Це питання передбачено розглянути на найближчій сесії міськради. 17 травня зібралася на засідання топонімічна комісія, щоб виробити рекомендації депутатам щодо назв мікрорайонів.
20.05.2011 ТОП СУПЕР-РОЗВАЛЮХ МІСТА
«Ми вкладаємо мільярди, щоб підтримувати свої руїни», - хваляться італійці щодо збереження та реставрації своїх історичних пам’яток. На відміну від італійських, у кам’янецькі руїни, які є не такими вже й древніми, але багато років муляють очі як мешканцям міста, так і туристам, не вкладається жодної копійки: ні у підтримання, ні у відновлення. Зяючими ранами на тілі міста є руїни колишнього універмагу «Смотрич» при в’їзді до Старого міста та не доведена до ладу будівля колишнього готелю «Україна» у центрі міста.