Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

П'ЯТНИЦЯ, 24 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
19.05.2017

ТУБЕРКУЛЬОЗ У САДОЧКУ?

Деякий час вихованці середньої та старшої груп одного з місцевих садочків навчалися, гралися та їли поруч із помічницею вихователя, в якої запідозрили туберкульоз легенів. Батьки розповіли, що молода працівниця взимку почала дуже кашляти, часто брала лікарняні. 

- Дивує, що лікарі не відправили дівчину на рентген і одразу не діагностували небезпечної хвороби, - обурюються батьки маленьких вихованців. - Дівчина контактувала із нашими дітьми, роздавала їм їжу. Сьогодні ми схвильовані загрозою здоров’ю наших діток. 

У міськуправлінні охорони здоров’я інформацію нам підтвердили. Як з’ясувалося, працівницю взяли на роботу в садочок у вересні минулого року. До флюорографії, яку вона пройшла раніше, претензій у лікарів не було. А ось на свіжому знімку, зробленому в квітні 2017-го, місцеві лікарі запідозрили туберкульоз і відправили хвору до Хмельницького на обстеження. Там діагностували туберкульоз легенів закритої форми. У садочку №16 провели протиепідемічні заходи.

- Працівниці 25 років, у неї немає власних дітей. Коли вона прийшла на роботу в садочок, опинилася у вирі дитячих інфекцій і почала хворіти, - пояснює дитячий лікар-фтизіатр Неля КРАСОВСЬКА. - Ймовірно, це ослабило імунітет - і паличка Коха, яка до цього часу дрімала, завдала удару по організму. Втім батькам не варто непокоїтися, адже у хворої - закрита форма туберкульозу без виділення бактерій. Але всі дітки, які контактували із хворою, мають зробити проби Манту, рентген та здати кров. Обов’язково у них має бути покращене харчування, літнє оздоровлення та режим дня. Якщо в когось виявиться підвищена чутливість до туберкуліну, їм призначать профілактичне лікування. Наразі всіх обстежують.   


Автор:  Галина МИХАЛЬСЬКА

Повернення до списку