Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

 


   


СУБОТА, 18 ЛИСТОПАДА 2017 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
RSS

ПОПУЛЯРНО ПРО РОСІЙСЬКІ МІФИ 03.11.2017
ПОПУЛЯРНО ПРО РОСІЙСЬКІ МІФИ
31 жовтня на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієнка побував доктор історичних наук Віктор БРЕХУНЕНКО. Він презентував свою нову книжку «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле».

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ПЛАГІАТ - НЕ ЗАВЖДИ ПЛАГІАТ 31.03.2017
ПЛАГІАТ - НЕ ЗАВЖДИ ПЛАГІАТ
Зовсім неочікуваний відгук отримала редакція газети «Подолянин» після виходу традиційної сторінки «Літературний клуб», приуроченої до Всесвітнього дня поезії. У віршах одного з представлених авторів кам’янчанка Людмила Кур’ян, авторка шести власних і співавторка 26 колективних збірок поезій, упізнала власні вірші, які були видані у її збірці 2005 р. (щоправда, дещо підредаговані). Бажаючи поновити справедливість, прикро вражена поетеса звернулася до редакції.

ОСОБИСТИЙ ПРОСТІР ПІСЛЯ БАЛАЧОК І ТЕРЕВЕНІВ 16.09.2016
ОСОБИСТИЙ ПРОСТІР ПІСЛЯ БАЛАЧОК І ТЕРЕВЕНІВ
«Коли входиш у літературу, чисть черевики! Не забувай, що там був Пушкін, був Гоголь, був Шевченко! Обітри черевики!». Цей щоденниковий запис Остапа Вишні запам’ятався мені ще зі шкільної парти. Гуморист зробив його 27 грудня 1948 року. Сьогодні молоді автори досить сміливо називають себе письменниками та письменницями. Наскільки це правомірно? Для прикладу, в місті діє «Творче об’єднання письменників і художників».  

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ 02.09.2016
СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ
Назва свіжої збірки малої прози 42-річного київського кам’янчанина Андрія Бондаря «І тим, що в гробах» може шокувати непідготовленого читача. Але якщо згадати акафіст (молитовно-хвалебну пісню) до Воскресіння Христового, де співається: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував», то все встане на свої місця: назва збірки несе читачам позитивний заряд.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ФІЛОСОФІЯ ЗАЗИ 08.04.2016
ФІЛОСОФІЯ ЗАЗИ
«Поезія пахне рибою...» - пише київський поет Заза Пауалішвілі. Саме тому символ риби зображений на його недавньо виданій збірці «Регіна Ольсен», яку він презентував у Кам’янці 5 квітня.

Автор:  Віталій ГОРБУЛЕНКО

НАВІЩО АВРИНІЇ БЛОХИ? 22.05.2015
НАВІЩО АВРИНІЇ БЛОХИ?
15 травня в міській центральній бібліотеці, а 17 травня біля Ратуші відбулася презентація прозової збірки «Сни Аурінії». 


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

СТАТИ ПИСЬМЕННИКОМ ДОПОМОГЛИ П’ЯНІ ВЧИТЕЛІ 17.04.2015
СТАТИ ПИСЬМЕННИКОМ ДОПОМОГЛИ П’ЯНІ ВЧИТЕЛІ
Один із найпопулярніших сучасних українських письменників, журналіст, сценарист Андрій Кокотюха 7 квітня відвідав Кам’янець. Охочим познайомитися з автором бестселерів, які переповнили приміщення міської центральної бібліотеки, ця зустріч, мабуть, запам’ятається надовго.

Автор:  Віталій ГОРБУЛЕНКО

ПОЕТ «ДОПЛИВУ», «ПОВОРОТУ» І «СПІЗНЕНОГО ПОКОЛІННЯ» 10.04.2015
ПОЕТ «ДОПЛИВУ», «ПОВОРОТУ» І «СПІЗНЕНОГО ПОКОЛІННЯ»
Коли заходить мова про українських поетів «празької школи», до загального переліку рідко потрапляє ім’я Миколи Чирського. Хоч він таки належав до цієї когорти письменників української діаспори 1920-1930-х років. Чи є підстави для такого «усамітненого» стану письменника з волі дослідників літератури? Адже насправді Микола Чирський завжди був, як то кажуть, «душею» будь-яких письменницьких спілкувань. Жвавий, невгамовний, жартівливий, оптиміст у будь-якій ситуації, він згадується як улюбленець українського літературного середовища в Чехії, хоч декому з друзів (і не зовсім) нерідко перепадало від його колючого слова.

ЛЯЛЬКА, ПРИДБАНА ЗА СЛЬОЗУ 09.01.2015
ЛЯЛЬКА, ПРИДБАНА ЗА СЛЬОЗУ
Кам’янчанка Юлія ЛИСКУН торік видала три збірки віршів російською мовою. На першу з них відгукнувся поет і перекладач Аркадій БРАЕСКУ й порадив Юлії Броніславівні, яка вільно володіє польською мовою, взятися за переклади польських поетів.

АФРИКАНСЬКИЙ ШЛЯХ УКРАЇНСЬКОЇ СВОБОДИ 19.12.2014
АФРИКАНСЬКИЙ ШЛЯХ УКРАЇНСЬКОЇ СВОБОДИ
«Правда полягає в тому, що ми ще не вільні, ми просто здобули свободу бути вільними, право не бути пригноблюваними. Ми зробили не останній крок у нашій подорожі, а перший крок на довшому і навіть важчому шляху. Адже бути вільним - це не просто скинути кайдани, а жити так, щоб поважати й збільшувати свободу інших. 

Автор: 


Культура: 1 — 10 з 65
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі