• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


П'ЯТНИЦЯ, 17 СЕРПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
RSS

ПОЕТ Василь ЦІЛИЙ: «ДОЛЕ МОЯ, МАМО УКРАЇНО!» 16.03.2018
ПОЕТ Василь ЦІЛИЙ: «ДОЛЕ МОЯ, МАМО УКРАЇНО!»
Народився майбутній поет 12 лютого 1939 року в сім’ї колгоспників. Це сталося в селі Війтівці Баришівського району Київської області. 1946 року село перейменують на Поділля, тож у всіх документах саме цей населений пункт значитиметься батьківщиною поета.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

Тетяна МОТРІЙ: «КОЖЕН НАПИСАНИЙ ВІРШ - ЦЕ МОЯ ОСОБИСТА ІСТОРІЯ» 26.01.2018
Тетяна МОТРІЙ: «КОЖЕН НАПИСАНИЙ ВІРШ - ЦЕ МОЯ ОСОБИСТА ІСТОРІЯ»
Талант є у кожного. І не обов’язково бути великим скульптором, художником чи поетом, щоб тобою цікавилися і пам’ятали. Головне, в будь-яких ситуаціях залишатися людиною і пам’ятати: щоб зробити когось щасливим, іноді достатньо доб­рого слова і теплих обіймів.

«ЗА МЕЖІ ВЛАСНОЇ МЕЖІ» 24.11.2017
«ЗА МЕЖІ ВЛАСНОЇ МЕЖІ»
Роман Кіфлюк відомий читачам як шахіст (неодноразовий чемпіон Кам’янця-Подільського) і політик (кандидат на посаду міського голови на виборах 2006 року). Але він ще й поет: 2005 року дебютував збіркою «Ангел кохання на барикадах совісті»; 2008-го вийшла наступна - «Я обіймаю кольори».

РОМАН-ВИБУХ ТА ЙОГО №2 24.11.2017
РОМАН-ВИБУХ ТА ЙОГО №2
У Кам’янці-Подільському 17 листопада побував львівський журналіст і письменник Остап Дроздов. Він має авторські програми на телеканалі «ZIK». 2016 року Остап Дроздов дебютував як письменник: у львівському видавництві Анетти Антоненко побачив світ його роман-вибух, який називається просто: «№1». Невдовзі у тому ж видавництві вийшов наступний роман: «№2».

ЖИВА ПАМ’ЯТЬ 24.11.2017
ЖИВА ПАМ’ЯТЬ
Я прийшов із пітьми століть,
І нема вороття.
Хоча смерть за плечима стоїть,
Та я люблю життя.
Петро Фаренюк

ПОПУЛЯРНО ПРО РОСІЙСЬКІ МІФИ 03.11.2017
ПОПУЛЯРНО ПРО РОСІЙСЬКІ МІФИ
31 жовтня на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієнка побував доктор історичних наук Віктор БРЕХУНЕНКО. Він презентував свою нову книжку «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле».

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ПЛАГІАТ - НЕ ЗАВЖДИ ПЛАГІАТ 31.03.2017
ПЛАГІАТ - НЕ ЗАВЖДИ ПЛАГІАТ
Зовсім неочікуваний відгук отримала редакція газети «Подолянин» після виходу традиційної сторінки «Літературний клуб», приуроченої до Всесвітнього дня поезії. У віршах одного з представлених авторів кам’янчанка Людмила Кур’ян, авторка шести власних і співавторка 26 колективних збірок поезій, упізнала власні вірші, які були видані у її збірці 2005 р. (щоправда, дещо підредаговані). Бажаючи поновити справедливість, прикро вражена поетеса звернулася до редакції.

ОСОБИСТИЙ ПРОСТІР ПІСЛЯ БАЛАЧОК І ТЕРЕВЕНІВ 16.09.2016
ОСОБИСТИЙ ПРОСТІР ПІСЛЯ БАЛАЧОК І ТЕРЕВЕНІВ
«Коли входиш у літературу, чисть черевики! Не забувай, що там був Пушкін, був Гоголь, був Шевченко! Обітри черевики!». Цей щоденниковий запис Остапа Вишні запам’ятався мені ще зі шкільної парти. Гуморист зробив його 27 грудня 1948 року. Сьогодні молоді автори досить сміливо називають себе письменниками та письменницями. Наскільки це правомірно? Для прикладу, в місті діє «Творче об’єднання письменників і художників».  

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ 02.09.2016
СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ
Назва свіжої збірки малої прози 42-річного київського кам’янчанина Андрія Бондаря «І тим, що в гробах» може шокувати непідготовленого читача. Але якщо згадати акафіст (молитовно-хвалебну пісню) до Воскресіння Христового, де співається: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував», то все встане на свої місця: назва збірки несе читачам позитивний заряд.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ФІЛОСОФІЯ ЗАЗИ 08.04.2016
ФІЛОСОФІЯ ЗАЗИ
«Поезія пахне рибою...» - пише київський поет Заза Пауалішвілі. Саме тому символ риби зображений на його недавньо виданій збірці «Регіна Ольсен», яку він презентував у Кам’янці 5 квітня.

Автор:  Віталій ГОРБУЛЕНКО


Культура: 1 — 10 з 70
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі