• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


СЕРЕДА, 20 БЕРЕЗНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
02.11.2018

ОЛІМПІЙЦІ УНІВЕРСИТЕТУ

Побачила світ книжка ректора національного університету імені Івана Огієнка, доктора історичних наук, професора Сергія Копилова та заслуженого тренера України з пауер­ліфтингу Геннадія Бесарабчука «Олімпійці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка». Історичний нарис присвячено сторіччю вишу.

ОЛІМПІЙЦІ УНІВЕРСИТЕТУКнижка складається з перед­нього слова Валерія Смолія, передмови, трьох розділів, які розглядають українських спортсменів в олімпійському русі від 1896 року до середини ХХ століття, участь студентів і випускників вишу в Олімпійських іграх в часи СРСР та незалежної України. Завершають книжку висновки, а в 16-сторінкових додатках подано фотографії, які ілюструють три попередні розділи.
Автори пишуть, що розбудова факультету фізвиховання Кам’янець-Подільського пед­інституту та спортивні досягнення його вихованців відкри­-ли можливість і забезпечили
їх успішну участь у літніх (з 1972 року) і зимових (з 1992 року) Олімпійських іграх - найголовніших фестивалях спорту світового масштабу. Остання третина XX століття була насичена спортивними досягненнями і рекордами, особистими перемогами студентів і випуск­ників факультету на Олімпійських іграх. Першу золоту олімпійську медаль на Олімпіаді в Мюнхені (1972 рік) виборов випускник 1962 року метальник молота Анатолій Бондарчук, який згодом став бронзовим призером XXI Олімпійських ігор у Монреалі (1976 рік). На цій Олімпіаді золоті олімпійські медалі у складі збірної команди з гандболу під керівництвом Ігоря Турчина вибороли Зінаїда Турчина, Людмила Бобрусь, Галина Маноха (Захарова) і Марія Маршуба (Літошенко). Зазначимо, що Зінаїда Турчина тричі піднімалася на п’єдестал пошани Олімпійських ігор («золото» - 1976 і 1980 років, «бронза» - 1988 року), що стало підставою для її визнання найкращою ганд­болісткою XX століття.
Автори підкреслюють, що пострадянська доба сформу­вала кардинально іншу шка­-
лу очікувань, можливостей і перс­пектив. Помітний внесок у скарб­ницю олімпійських звитяг національної збірної зробили студенти та випускники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, які брали участь май­-же в усіх Олімпійських іграх 1990-х - початку 2000-х років. На XXXI Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро (2016 рік) 11 ат­летів представляли свою alma mater. Від 1972 року і до сьогодні 44 студенти і випускники вишу були учасниками Олімпійських ігор, 16 з них вибороли олімпійські медалі: 9 золотих, 3 срібні та 4 бронзові.


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

Повернення до списку