Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


ВІВТОРОК, 23 ЖОВТНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
07.10.2016

ЯКОСЬ У 17 СТОЛІТТІ...

У минулі вихідні наша Стара фортеця прокинулась у XVII столітті й упродовж трьох днів жила справжнім військовим життям. Її ворота відчиняли з церемоніями, на її території проходили військову муштру, варили середньовічні страви, змагалися в лучних турнірах (і не тільки) близько півтори сотні учасників Міжнародного військово-історичного фестивалю «Schola militaria».

Фото Петра Ігнатьєва

Їхньою головною метою було реконструювати будні прикордонного укріпленого пункту, а саме - військовий попис, під час якого перед очі старости поставали всі військові підрозділи, що перебували в його розпорядженні. Протягом кількох днів проводився огляд бойового стану частин, їхнє навчання та доукомплектування. І це все з натхненням було відтворено реконструкторами з України (Кам’янець, Одеса, Київ), Польщі та Чехії.
Навіть «доукомплектування» здійснили: за пропозицією організаторів, декілька чоловіків змогли відчути себе в ролі вояків XVII ст., адже в Старому замку працювала мобілізаційна команда.
Фото Петра ІгнатьєваУчасники фестивалю своїми показовими вправами порадували також пересічних кам’янчан, виступивши на площі біля Ратуші. А зазирнути у глибші історичні прошарки допомогла лекція Павла Нечитайла з археології за матеріалами цьогорічних розкопок.
Організатори фестивалю - міське військово-історичне товариство та державний історичний музей-заповідник. Керівник обидвох установ та ідейний натхненник фестивалю - Олександр Заремба.
Якщо ви все ж таки пропустили це видовищне дійство, радимо зазирнути в соцмережі, які рясніють колоритними фоторепортажами з фестивалю.


Автор:  Ольга МІРКОТАН

Повернення до списку