Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


П'ЯТНИЦЯ, 21 ВЕРЕСНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
06.10.2017

З 2017-ГО У СІМНАДЦЯТЕ

Гучні постріли з мушкетів, тренування й змагання козаків, гайдуків і мушкетерів, середньовічна кухня і неповторна атмосфера. З 29 вересня по 1 жовтня Старий замок перетворився на прикордонний замок середини XVII ст. із відповідним розпорядком дня, правилами, заняттями жовнірів. У нас відбувся головний фестиваль живої історії «Schola militaria».

З 2017-ГО У СІМНАДЦЯТЕПри вході до наметового містечка учасників фестивалю стоїть справжня охорона:
- Зачекайте, назбирається група - вам проведуть екскурсію!
Довго чекати не доводиться. Люди йдуть і йдуть. В екскурсовода-гайдука, працівника музею, напевно, в горлі пересохло, поки сотням кам’янчан і туристів розповідав про побут і стрій козаків, яничарів та європейської піхоти.
Усі охочі мали змогу не лише пофотографуватися із вояками XVII ст., а й спостерігати за їхніми тренуваннями.
У фестивалі взяли участь понад 120 учасників з України, Польщі, Білорусі та Великобританії. Продемонстрували вони тогочасне озброєння, одяг, спорядження піхоти польсько-угорського типу, шляхтича з українських земель 1630-40-х років, козацької піхоти першої половини ХVІІ ст. тощо.
Весело та цікаво було й дітлахам. Для них працював дитячий майданчик «Юний мушкетер». Маленькі історики мали нагоду ознайомитися із мушкетами, маневрами та стрільбою.
Меломани ж дізналися, якою була українська світська музика у XVII ст. Тарас Компаніченко, лідер гурту «Хорея козацька», зіграв давні музичні композиції, знайдені в архівах, бібліотеках і приватних колекціях Європи, розповів їхню історію. А ще гостей фестивалю чекало чимало інших лекцій, майстер-класів. Лише в суботу Старий замок відвідали понад 2 тисячі осіб.

Вікторія КОЖЕВНІКОВА. 


Автор:  Вікторія КОЖЕВНІКОВА

Повернення до списку