• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


СЕРЕДА, 20 ЛЮТОГО 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
02.02.2018

АКТУАЛЬНІСТЬ КРІЗЬ РОКИ

«…Це була війна впливом… Наш вплив був менший. Більшовики не мали великих дисциплінованих частин, але їхня перевага була в тому, що всі наші широкі маси солдатства не ставили їм ніякого опору або навіть переходили на їхній бік, що майже все робітництво кожного міста і села ставало за ними; що, словом, більшість самого українського населення була проти нас...». Так Володимир Винниченко у своїй книзі «Відродження нації» описав ситуацію в Україні 1918 року.

АКТУАЛЬНІСТЬ КРІЗЬ РОКИМинуло ось уже 100 років із часів легендарного бою під залізничною станцією Крути. Реконструктори з Кам’янеччини взяли участь у військово-історичній реконструкції, присвяченій ювілею. Проводився захід у палаці Потоцьких в Івано-Франківську. Загалом у реконструкції взяли участь близько 100 представників із десяти клубів: Кам’янця-Подільського, Києва, Одеси, Вінниці, Львова і Хмельницького.
Безпосередні події під Крутами реконструктори не відтворювали, оскільки захід відбувався на території міста. Проте організатори запевняють, що продемонстроване зіткнення було характерним для тих часів.
За сценарієм, члени місцевого райкому захоп­люють покинутий господарями палац і вимагають від української влади визнання республіки рад та фактично згортання української державної роботи. Центральна рада не погоджується на це і починає штурм заколотників. У цьому епізоді відтворюються події реального повстання на заводі «Арсенал» в Києві.
Нагадаємо, що бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 р. Він тривав близько п’яти годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова і загоном із київських курсантів та козаків «Вільного козацт­ва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

За матеріалами «Бліц. інфо».


Повернення до списку