• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


П'ЯТНИЦЯ, 26 КВІТНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
22.06.2018

БАГАТОГРАННІСТЬ І ЗАГАДКИ ІВАНА КЛЯПЕТУРИ

Петро ГаврилюкЗа що б не взявся Іван Кляпетура, все наповнюється змістом і певним сенсом. Йому під силу зі звичайного дерева, паперу, полотна чи скла зробити справжній витвір мистецтва. Всі емоції, переживання і думки талановитий художник переніс у живопис, графіку та скульптуру, об’єднавши все у персональну виставку «На крилах творчості Івана Кляпетури». На її відкриття 15 червня у Виставкову залу на Соборній завітали більше як сотня поціновувачів мистецтва та шанувальників кам’янецького митця.

- Експозицію можна назвати «Красивий вернісаж красивої людини». Іван Михайлович - як птах із великими крилами, якими сміливо розрізає простір і на яких несе правду, чесність і навіть різкість, - каже кандидат архітектури, доцент кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім.Івана Огієнка Інна Березіна. - Він - як оголонений нерв - відчуває абсолютно все. Камертон його творчості - це час. Не час, який показує годинник, а час, у якому живе Іван Кляпетура. Абсолютна метафоричність його художньої мови не може не захоплювати. Все заховано в символах і знаках.

Іван Кляпетура, працюючи в дитячій художній школі, виховав не одне покоління талановитих художників. За мистецькі здобутки і сумлінну працю нагороджений відзнакою «За заслуги перед міською громадою», яку від імені міського голови Михайла Сімашкевича вручив начальник управління культури і туризму
Петро Гаврилюк (на фото).

Вікторія БОЯРШИНОВА.


Повернення до списку