Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

П'ЯТНИЦЯ, 18 СІЧНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
28.05.2010

НАСОЛОДЖУВАТИСЯ ДИТИНСТВОМ...

ВЧОРА

0003.jpgДоктор БУЛГАКОВ втомлено піднімався мармуровими сходами. Не міг пригадати, коли останній раз спав: до шпиталю щогодини везли поранених. Йшла Перша світова війна.
Зі стелі усміхалися милі янгольські обличчя. Так, ліпнина тут справді неперевершена. Але неможливо було повірити в той час, що у цьому будинку знову за-дзвенять дитячі голоси, а суворі класні дами будуть сварити несерйозних учениць за двійки з латини чи геометрії.
I все ж цій унікальній архітектурній пам’ятці, побудованій 110 років тому заможним авдвокатом Данилом БАБИЧЕВИМ для учительки (як подейкують, своєї коханої), згодом - директора гімназії Стефанії СЛАВУТИНСЬКОЇ, судилося стати аlma mater не одного покоління школярів - жіноча гімназія, трудова школа, навчальний заклад №5 для дівчат, перша в області школа-інтернат, а з 1961 р. - школа-інтернат №2, на річницю якої випускники (а серед них підприємці, перукарі, економісти, медики, водії, є навіть начальник вантажного порту та політолог) з’їжджаються зі всіх куточків світу.

СЬОГОДНI

У цій школі навчається 170 дітей, з якими працює понад 80 дорослих (з них - 42 педагоги). Плинність кадрів тут майже дорівнює нулю. В інтернаті найкращі у місті комп’ютерний клас і кращий в області духовий оркестр. До послуг вихованців - новенький автобус підвищеної комфортності, сучасна відеоапаратура та дорогі іграшки в кімнатах відпочинку, найкраща бібліотека з Клубом цікавих зустрічей, вокальний гурток, очолюваний композитором, заслуженим працівником культури Миколою МЕЛЬНИКОМ.
До того ж не кожна сім’я може дозволити собі 5-разове харчування, яке, зокрема, включає і такі делікатеси, як натуральна червона ікра або свіжий виноград і хурма взимку. У всі престижні табори та санаторії країни для юних славутинців заброньовано путівки на будь-яку пору.
Минулого року освоєно 1,5 мільйона гривень, щоб провести капітальний євроремонт, придбати все необхідне для гідного навчання. Завдяки старанням депутатів облради фінансування закладу значно краще у порівнянні з усіма школами міста, разом узятими.
Турбуються про інтернат і благодійники: керівники ЗАТ «Преттль-Кабель-Україна», ТОВ «Подільськвибухпром», «Поділля-Теплобудінвест», ПП Віктор МИРОНЮК, котрим не байдуже, яким буде інтернат завтра.

ЗАВТРА

0002.jpgРеорганізація школи відбувається вже сьогодні. Вона набуває статусу технологічного ліцею. Ось якою, сподіваємось, уже з 1 вересня буде структура навчально-виховного комплексу-інтернату «Славутинка»:

•підготовчий клас - діти дошкільного віку (5-6 років);

•школа I ступеня - 1-4 класи;

•школа II ступеня - 5-9 класи;

•технологічний ліцей - 10-12 класи.

Лариса МАСЛОВА, спец. для «ПОДОЛЯНИНА».Повернення до списку