Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ВІВТОРОК, 13 ЛИСТОПАДА 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

03.06.2016

ПРОБЛЕМА НЕ ЗНИКНЕ, ЯКЩО НА НЕЇ ЗАКРИЮТЬ ОЧІ

- Допоможіть врятувати дітей, - із такими словами та сльозами на очах прийшла до редакції Оксана Олійник - голова ГО, яка опікується соціально-правовим захистом матері і дитини. Її розповідь вразила, обурила і зачепила за живе:
ПРОБЛЕМА НЕ ЗНИКНЕ, ЯКЩО НА НЕЇ ЗАКРИЮТЬ ОЧІ	- У селі Смотрич живе неблагополучна сім’я: дружині 23 роки, чоловіку 36. Вони виховують дівчинку чотирьох років і півторарічного хлопчика, - розповідає Оксана Віталіївна. - Батько п’є, мама не має підтримки ні від чоловіка, ні від інших членів сім’ї. Діти часто бігають голодні, благенько одягнені. Через борги сім’ї за комунальні послуги відключили електроенергію. Тому вже і немає де готувати, і немає з чого. Умови, в яких вони проживають, людськими назвати дуже важко. Я оббігала всі можливі інстанції, аби звернули увагу на матір із дітлахами. Та як об стіну горохом: лише чула відмовки і запевнення, що все там добре. Не кажу позбавляти її батьківських прав, а просто допомогти.
Поцікавилися життям проблемної сім’ї і ми. Завітали до них 30 травня разом із начальником відділу освіти, культури, медицини та соціального захисту населення Колибаївської ОТГ Дмитром Довганюком і фахівцем із соціальної роботи Мар’яною Цвик. Певно, господарі знали, що ми приїдемо, тому швидко зібралися і, як розповіли сусіди, за кілька хвилин перед нашим приїздом пішли з подвір’я. Проте й без батьків подивитися тут було на що.
У старій хатині вікна обтягнуті поліетиленовою плівкою, а ганчір’я, що сохло на дроті, зі слів сусідів, слугує за простирадла. Невеличкий хлівець виявився кухнею. Приготовленої їжі ми не побачили, зате зі смітника нахабно сміялися порожні пляшки від пива й пачки від цигарок.
- Шкода дітей, які часто залишаються голодними, поки батьки пиячать, - побачивши гостей на подвір’ї, позбігалися з усіх сторін сусіди, які почали розповідати про побут молодої сім’ї.
Соціальний працівник Мар’яна Олександрівна тут частий гість. Каже, що й поліцію доводилося викликати, коли в День закоханих чоловік взявся лупцювати молоду дружину. Проте заяви на благовірного вона так і не написала...
І соцслужби, і сусіди в усіх бідах родини звинувачують саме чоловіка.
- Шкода позбавляти матір батьківських прав, бо вона любить дітей, - запевняє фахівець із соціальної роботи. - Зрозуміло, що грошей у неї обмаль, але я не можу сказати, що діти голодують. Коли не прийду, їжа в них завжди є. Так само не можу стверджувати, що дружина випиває. Чоловіка часто бачу напідпитку, її - ні. А заходжу сюди щотижня: як не гуманітарну допомогу принесу, то субсидію оформляємо, то матеріальні разові виплати, то проходимо медогляд, щоб старшу доньку влаштувати в садочок.
Після розголошення проблеми на весь район у побуті сім’ї відбулися зміни на краще. Головне, аби вони закріпилися.
- Ми поставили це подружжя на особливий контроль, - розповідає очільник Колибаївської об’єднаної територіальної громади Михайло Желізник, - для дітей робимо все можливе. Найближчим часом підключимо їм електроенергію, сільська рада виділила одноразову допомогу. З 1 червня старша донька відвідує Довжоцький дитячий навчальний заклад. Чим зможемо, тим і допомагатимемо надалі, але це не означає, що спонсоруватимемо п’яні посиденьки батьків. Якщо подружжя кардинально не змінить свого стилю життя, то будемо порушувати питання про позбавлення їх батьківських прав.

Вікторія КОЖЕВНІКОВА.

Повернення до списку