• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 20 ЛЮТОГО 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

15.09.2017

«НАС ЗНОВУ ОБДУРИЛИ»

Мешканці села Смотрич змучилися сплачувати, на їхню думку, завищену ціну за проїзд. Хоча живуть під містом, а доводиться давати 5 гривень за квиток.

Смотрицьких пасажирів підтримало і Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету, оштрафувавши перевізника за зловживання монопольним становищем. Із тарифу 0,78 грн. за пасажиро-кілометр він мав би знизити вартість до 0,65 грн. Публікація про це була в «Подолянині» від 11 серпня 2017 р. Проте інформація, подана Антимонопольним комітетом, неабияк вразила мешканців приміського села. Про зниження ціни писалося лише у статті, але ніяк не втілилося у житті. Обурені селяни виклали свою позицію в листі до голови Кам’янець-Подільської РДА Василя СУКАЧА та до нашої редакції, під яким підписалися понад сім десятків місцевих мешканців.

«Прочитавши статтю про зниження вартості проїзду маршруту №0843, хочемо повідомити, що ніякого зниження не відбулося, бо наш перевізник збільшив протяжність маршруту з 6 км до 7,5 км. І тому навіть якщо пасажиро-кілометр і обраховується по 0,65 грн., то вартість проїзду все одно виходить 5 грн.», - цитуємо із листа.

Селяни дивуються новій протяжності та запевняють, що при розслідуванні АМКУ в документах була чітко зазначена протяжність маршруту 6 км. Тому в листі люди просять очільника РДА надати письмове підтвердження протяжності маршруту №0843 «Ринок, Кам’янець-Подільський - Смотрич».

«Збільшивши протяжність маршруту, нас знову обдурили...» - пишуть зневірені мешканці Смотрича.

У райдержадміністрації не надто втішили смотрицьких пасажирів. Відповідь головного спеціаліста відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Богдана БАЙДЕЦЬКОГО виправдовує дії перевізника. За його інформацією, тарифна вартість (для приміських і міжміських маршрутів) встановлюється шляхом множення покілометрового тарифу на відстань від початку маршруту до середини тарифної зони.

«Протяжність вказаного у зверненні маршруту, згідно із затвердженим паспортом маршруту, становить 6 км. Таким чином, протяжність маршруту №0843 «Кам’янець-Подільський - Смотрич» потрапляє до тарифної зони від 5 км до 10 км включно, а отже, враховуючи вищевикладене, при розрахунку тарифу береться середина тарифної зони, а саме 7,5 км», - цитуємо із відповіді Богдана Володимировича.

Крім того, чиновник укотре нагадав, що ще з травня 2015 р. до компетенції обласних і районних адміністрацій не входять повноваження щодо встановлення та регулювання вищевказаних тарифів.

Жителі приміського села не втрачають надії на справедливість, тому й написали заяву до АМКУ, обласної прокуратури області та району про невиконання вимог Антимонопольного комітету.

- Цікаво, чому слідчий Антимонопольного комітету обраховував вартість проїзду за формулою: планова річна собівартість послуг плюс плановий річний прибуток, поділені на заплановану на рік транспортну роботу на маршруті, і в нього вийшла прийнятна нам ціна 4 грн., а наш перевізник і в районі рахують зовсім по-іншому, - невідомо, - обурюється смотрицька активістка Людмила ФУРМАН. - Ми їздимо за тією ж ціною, що і пасажири із Довжка, хоча живемо прямо під містом. А довести, що правда на нашому боці, не можемо ні ми, ні Антимонопольний комітет...

Вікторія КОЖЕВНІКОВА. 


Повернення до списку