Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 22 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

10.03.2017

ВАГІТНА МАЄ ДУМАТИ ПОЗИТИВНО

2 березня у Перинатальному центрі відбулася медична рада за результатами роботи служби 2016 р. Головний лікар центру Олександр Гурський і його заступник із медчастини Вікторія Яник зупинилися на показниках роботи кожного відділення і проаналізували їх, порівнюючи з минулими роками.

Дзвенислава Цуглевич

- Мене як завідувача жіночої консультації найбільше хвилює та ситуація, що, порівняно з минулими роками, збільшилася кількість вагітностей, які перервалися самовільно на ранніх термінах, а також завмерлих вагітностей, - підбиває підсумки Дзвенислава Цуглевич. - Побільшало випадків антенатальної загибелі плоду, тобто в утробі матері ще до початку пологів. Ця тенденція, на жаль, не лише у Кам’янці-Подільському, а й в області.
Кожен такий випадок лікарі Перинатального центру детально розібрали, проаналізували результати обстежень і можливі причини виникнення ускладнень. Наприклад, в одному з випадків вагітна курила до вагітності й не відмовилася від цигарок під час її перебігу. Куріння та інші шкідливі звички, за світовою статистикою, негативно впливають на стан плода, викликають затримку в розвитку, малу вагу, викидні та передчасні пологи.
Важливу роль відіграє раціональне харчування, що має містити натуральні продукти, багаті на білок і природні вітаміни.
Негативний вплив на умови, в яких розвивається плід, може мати і стан здоров’я батька дитини. Бо на ту генетичну інформацію, котру несе сперматозоїд, впливають шкідливі звички, стрес, різні випромінювання.
Закликаємо майбутніх матусь вчасно (до 12 тижнів) ставати на облік у жіночій консультації, проходити необхідні обстеження, зокрема генетичний та ультразвуковий скринінг.
І головне - бути психологічно налаштованими на народження здорової дитини, виношувати вагітність у гарному настрої та із позитивними думками й емоціями.


Автор:  Галина МИХАЛЬСЬКА

Повернення до списку