Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 25 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

12.10.2018

КАМ’ЯНЧАН КЛИЧУТЬ ДО АМБУЛАТОРІЙ

Понад 47 тисяч укладених декларацій, впорядковані робочі місця і забезпеченість необхідною оргтехнікою та медобладнанням, - такі підсумки медичної реформи для міста, що стартувала в Україні цьогоріч у квітні. Про них 10 жовтня розповіли журналістам у прес-центрі міської ради.

- Лікарі амбулаторій забезпечені оргтехнікою, всі амбулаторії підключені до мережі Інтернет, за­куплено медичну техніку та медикаменти, меблі, упорядковано робочі місця, проведено ремонти, започатковується електронна черга запису до лікаря, аби уникнути черг у коридорах, - прозвітувала головний лікар Центру ПМСД Інна КЛИМ.
За її словами, на сьогодні в місті маємо 13 амбулаторій сімейної медицини, 36 сімейних лікарів, 16 терапевтів, 13 пе­діатрів і 3 інтернів. Необхідну кількість пацієнтів уже встигли набрати три «сімейники» та два педіатри, ще п’ять медиків - майже на фініші.
Заступник міського голови Вадим САВЧУК, який недавно повернувся зі столиці, де про­во­дився семінар-конференція «Пер­ші результати медичної реформи: досвід регіонів», повідав, як втілюється реформа загалом у країні. Наразі декларації із лікарями уклали 18 млн. 706 тис. українців. У Кам’янці-Подільському ця цифра становить 47 тис. 862 особи, тобто 47%.Вже у жовтні, за словами начальника міськуправління охорони здоров’я Юрія ПЛИВАНЮКА, розпочнеться нове фінансування закладів надання первинної медичної допомоги. Тому кам’янчан закликають обирати лікарів й укладати з ними декларації. Для цього потрібно лише паспорт та ідентифікаційний код, для дітей - свідоцтво про народження.
Реформа продовжиться і наступного року. Держава розраховує, що стовідсотково всі заклади первинної ланки ввійдуть у реформу, зі спеціалізованих послуг планують запровадити програму «Безкоштовна діаг­ностика», а також впроваджуватимуться такі електронні інст­рументи, як медична карта, рецепти, направлення та лікарняний. Наразі в місті вже роблять перші кроки до запровадження електронної картки пацієнта та електронної рецептури. А ще у планах - відкриття трьох амбулаторій: у Старому місті, ще одну в районі «Нової Будови» (ближче до консервного заводу) та на вул.Годованця.

Вікторія НІКОЛАЄВА, спец. для «Подолянина».


Повернення до списку