Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 25 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

12.04.2019

ПИВО - КРОК ДО АЛКОГОЛІЗМУ

Стереотип: пиво безневинний напій, - неправильний. Від так званого пивного алкого­лізму (гамбрінізму) страждають учетверо більше людей ніж від інших форм алкоголізму.
Ця хвороба найпоширеніша поміж молодих людей.

Про цей вид залежності розповів лікар-нар­колог Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1 Василь Лавренчук:

Василь Лавренчук- Якщо міцні алкогольні напої люди вживають «із якоїсь нагоди», то пиво п’ють просто так. За даними опитування, вперше цей напій діти куштують у 9-10 років, а 80% 12-17-річних школярів уже споживають пиво. При перевищенні норми і регулярному вживанні у жінок може розвинутися пивний алкоголізм навіть
через півроку, а чоловіки мають шанс «підсісти» на пиво протягом шести років.

- Василю Степановичу, яка доза пива допус­тима?

- За даними ВООЗ, норма для здорової людини становить 0,33 літра пива у день, а загалом - та доза, що не п’янить. Якщо від випитої кількості людина сп’яніла, то виходить, що вона зловживає. Це стосується будь-яких напоїв. Тому в кожного своя норма і дозування. Коли пиво не викликає сп’яніння, можна його вживати, не побоюючись розвитку алкоголізму.

У пиві міститься етиловий спирт, який і викликає залежність. Також у цьому напої є шкідливі речовини моноаміни - продукти розпаду хмелю, що дають ефект хмільного сп’яніння. Серед моноамінів є й така речовина, як кадаверин, так звана трупна отрута. Щоправда, від пива можна не лише захмеліти, а й заспокоїтися, тому людина звикає до такої дії.

Iз часом дози зростають, погіршується пам’ять і перший кухоль необхідний вже одразу після сну.
Боротися із потягом до пива складніше ніж до горілки. Підступність пивного алкоголізму в тому, що він розвивається непомітно, але швидко переходить у важку форму і складно лікується. Якщо людина перевищує дозу і майже не п’яніє, не соромиться випивати у громадських місцях із випадковими людьми і наодинці - це теж ознака залежності.

- Чим небезпечне зловживання пивом для чоловіків і жінок?

- Величезна кількість рідини, яка вливається в організм у вигляді пива, погано впливає на роботу серця, зокрема воно збільшується у розмірах. Розвиваються гіпертонія, аритмія, тахікардія. Страждає печінка. У подальшому пивний алкоголізм - шлях до цирозу. При пивній алкоголізації клітини мозку страждають набагато сильніше ніж при горілчаній. У підлітковому та юнацькому віці ці зміни відбуваються набагато швидше ніж у дорослих. Пиво вимиває з організму вітамін С та мікроелементи, особливо калій і магній. При дефіциті калію відбуваються порушення серцевого ритму, слабкість м’язів, шкіра стає сухою. Коли є нестача магнію, змінюється настрій, надокучає безсоння. При дефіциті вітаміну С знижується імунітет, часто виникають застуди.

Пиво містить також солі важких металів, що викликають зміни в ендокринній системі. При надмірному споживанні пива у чоловіків пригнічується вироблення основного чоловічого гормона - тестостерону, одночасно починають вироблятись жіночі статеві гормони, що сприяють зміні зовнішнього вигляду. Згодом у чоловіків з’являються так звані «пивні животи», округлі жіночі форми тіла, навіть ростуть груди, знижується статева спроможність. У жінок зростає ймовірність захворіти на рак. Якщо мати вживає пиво і годує дитину грудним молоком, то в малюка можливі епілептичні судоми. Також у жінок грубішає голос і з’являються «пивні» вуса.

ПЕРШІ ОЗНАКИ ПИВНОГО АЛКОГОЛІЗМУ:

- вживання більше 1 л пива на добу;

- без пива з’являються дратівливість і злість;

- поява «пивного живота», особливо у чоловіків;

- короткочасні проблеми з потенцією;

- неможливість розслабитися, заснути, якщо не випив пива;

- частий головний біль;

- ранок починається із пляшки пива - для зняття похмілля або покращення настрою.

Вікторія ГАЙДАМАШКО,
прес-секретар міської поліклініки №1.


Повернення до списку