Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА
ВІВТОРОК, 23 СІЧНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

КАМ’ЯНЕЦЬКІ ЛІКАРІ ПОГОВОРИЛИ ПРО ХОСПІС У ДОНЕЦЬКУ 29.11.2013
КАМ’ЯНЕЦЬКІ ЛІКАРІ ПОГОВОРИЛИ ПРО ХОСПІС У ДОНЕЦЬКУ
З круглого столу, що відбувся 21 листопада в Донецькій ОДА і на якому розглядалося питання розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні, повернулися члени Кам’янець-Подільської асоціації сімейних лікарів, котрі представляли Хмельниччину: лікар-онколог міської поліклініки №1 Артур САВИЦЬКИЙ і головний лікар Центру ПМСД Олександр ЧЕРНЕЦЬ.

Автор:  Галина МИХАЛЬСЬКА

ПОДБАЙТЕ ПРО ЗІНИЦЮ ОКА 22.11.2013
ПОДБАЙТЕ ПРО ЗІНИЦЮ ОКА
Близько 90% інформації ми отримуємо через очі. Якщо на хвилинку їх заплющити і уявити, що можна більше не побачити різнобарв’я навколишнього світу - аж мурашки по шкірі. Найчастіше офтальмологи діагностують такі хвороби, як катаракта і глаукома. Що це за недуги і як їх лікувати, ми попросили розповісти лікаря-офтальмолога міської лікарні №1 Дмитра КУЛІБАБУ.

Автор:  Галина МИХАЛЬСЬКА

ВАГІТНІСТЬ ЯК ПРИВІД ДЛЯ СТРАХОВКИ 15.11.2013
ВАГІТНІСТЬ ЯК ПРИВІД ДЛЯ СТРАХОВКИ
Допоки українці жваво обговорюють новий законопроект МОЗу про загальнообов’язкове державне медстрахування з 2017 р., а роботодавці бідкаються, адже саме на їхні плечі може лягти тягар сплати цих страхових внесків розміром 4,25% від фонду оплати праці, у Кам’янці-Подільському активно пропагують «добровільно-примусове» страхування. Страховий поліс поширюють серед вагітних. Однак ті не надто довіряють цій новації.

Автор:  Галина МИХАЛЬСЬКА

ЩО З МЕДЕЦИНИ ВЗЯТИ, КРІМ АНАЛІЗІВ? ТА Й ТІ НЕ БУРУТЬ... 16.08.2013
ЩО З МЕДЕЦИНИ ВЗЯТИ, КРІМ АНАЛІЗІВ? ТА Й ТІ НЕ БУРУТЬ...
Медицина нашого міста впала в кому, вийти з якої їй допоможе лише фінансове надходження. Таку новину ми дізналися від начальника міськуправління охорони здоров’я Юрія ПЛИВАНЮКА, коли досліджували скарги ка­м’янчан щодо неприйняття аналізів в амбулаторіях і поліклініці на Руських фільварках.

Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

СІМ ДЕСЯТКІВ КАМ’ЯНЧАН ОБСТЕЖИЛИСЯ 02.08.2013
СІМ ДЕСЯТКІВ КАМ’ЯНЧАН ОБСТЕЖИЛИСЯ
28 липня, у Всесвітній день боротьби з гепатитом, всі охочі мали змогу безкоштовно пройти тест на виявлення недуги. Це стало можливим завдяки активістам міської Асоціації сімейних лікарів, які на Ратушній площі провели акцію, яку підтримали МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та фонд «Відродження». Скористалися цим правом майже сім десятків кам’янчан, більшість з них - молоді люди. Із 30 тестів на гепатит С шість виявилися позитивними, із 37 на гепатит В - лише два.

Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

3D ТА 4D - У МАМИНОМУ ЖИВОТИКУ, або ПРИВІТ, КРИХІТКО! 05.07.2013
3D ТА 4D - У МАМИНОМУ ЖИВОТИКУ, або ПРИВІТ, КРИХІТКО!
Якщо абревіатура УЗД не сходить у всіх із язика, то про ультразвукове дослідження в об’ємних 3D- та 4D-форматах ще знають не всі. Але в Кам’янці-Подільському, в кабінеті УЗД,

ЛІКУВАТИМУТЬ IЗ НОВИМ ТЕХАРСЕНАЛОМ 05.07.2013
ЛІКУВАТИМУТЬ IЗ НОВИМ ТЕХАРСЕНАЛОМ
«Місто розвивається, не залишається позаду й медицина», - сказав головний лікар міської лікарні Дмитро ВАСИЛЬЯНОВ, демонструючи 2 липня журналістам і міському голові Михайлу СІМАШКЕВИЧУ поповнення арсеналу медичного обладнання в лікарні.

Автор:  Тетяна ДИКА

ДЕ ШУКАТИ ПЕДІАТРІВ? 17.05.2013
ДЕ ШУКАТИ ПЕДІАТРІВ?
Ми вже повідомляли, що з 1 травня в місті запрацював Центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), який під дахом 12 амбулаторій об’єднав сімейних лікарів, дільничих лікарів-терапевтів і педіатрів. Тобто, відтепер в амбулаторіях приймають як дорослих, так і дітей. Про такий крок реформування галузі охорони здоров’я обізнані не всі батьки, котрі не знають, куди і з яких питань звертатися по допомогу - до амбулаторії чи дитячої поліклініки? Пролила світло на цю ситуацію головний лікар дитячої міської поліклініки Тетяна ОЧЕРЕТЕНКО:

Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

«ЗУПИНІТЬ ТУБЕРКУЛЬОЗ, ПОКИ Я ЖИВИЙ!» 22.03.2013
«ЗУПИНІТЬ ТУБЕРКУЛЬОЗ, ПОКИ Я ЖИВИЙ!»
Для довідки. За статистикою, щогодини четверо українців захворюють і один помирає від туберкульозу. Україна посідає ІІ місце в Європі за захворюваністю на цю недугу. Туберкульоз - єдина офіційно визнана епідемія в нашій країні, що триває вже 18 років. Нездужають, за офіційною статистикою, майже півмільйона українців, за неофіційною - мільйон. Серед причин смерті від інфекційних захворювань туберкульоз становить понад 80%. Підхопити небезпечну мікобактерію можна під час спілкування з хворою людиною, при поцiлунках і рукостисканнях, вживанні продуктів харчування, забруднених туберкульозними паличками, використанні посуду i речей хворого.

Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

ЯК НЕ ВІРУСИ, ТО ТРАВМИ 01.02.2013
ЯК НЕ ВІРУСИ, ТО ТРАВМИ

Зима ще місяць царюватиме, а разом із нею і підступні віруси. Хоча прогнозованої медиками епідемії грипу і нападу вірусів «Вікторія», «Вісконсін» та «Каліфорнія» поки що немає ані в місті, ані в районі, проте, за словами начальника міськрайонного управління Головного управління держсанепідемслужби у Хмельницькій області Олега КЕРНИЧНОГО, цього тижня на ГРВІ занедужало на 190 осіб більше, ніж попереднього.

  
Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

ЖУРНАЛІСТИ НА РАЛІ «ШВИДКОЇ» РЕФОРМИ 25.01.2013
ЖУРНАЛІСТИ НА РАЛІ «ШВИДКОЇ» РЕФОРМИ
Друга година ночі. На диспетчерську районної станції швидкої допомоги надходить черговий виклик - у Пудлівцях термінової допомоги лікарів потребує вагітна жінка. Минає кілька секунд - і чергова лікарська бригада сідає в старенький УАЗик і мчить за вказаною адресою.

Автор:  Тетяна ДИКА / 

СКАРЛАТИНИ В КАМ’ЯНЦІ ВДВІЧІ БІЛЬШЕ, НІЖ ТОРІК 14.12.2012
СКАРЛАТИНИ В КАМ’ЯНЦІ ВДВІЧІ БІЛЬШЕ, НІЖ ТОРІК
Педіатри міста занепокоєні тим, що в школах і дитсадках зростає кількість хворих на скарлатину та вітряну віспу. І якщо показники захворюваності на вітряну віспу завжди були високими, то на скарлатину цього сезону вони зросли в 2,4 раза. На сьогодні зареєстровано 93 випадки скарлатини, тоді як минулого року - 39, 2010 - 11 випадків.

ДЕШЕВІ ЛІКИ ВИЯВИЛИСЯ НЕ НАДТО ДЕШЕВИМИ 19.10.2012
ДЕШЕВІ ЛІКИ ВИЯВИЛИСЯ НЕ НАДТО ДЕШЕВИМИ
Кам’янчани Антон Григорович із дружиною Галиною Павлівною страждають від гіпертонії не один рік. Їхня аптечка з’їдає чималу частину і без того мізерної пенсії. До того ж ціни на ліки постійно підвищуються.

Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА - БЕЗ КОРДОНІВ 05.10.2012
НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА - БЕЗ КОРДОНІВ
«Швидку» таки реформують - починає діяти Закон України «Про екстрену медичну допомогу», що передбачає створення централізованої системи управління, відсутність кордонів між районами, найближчий і найшвидший доїзд до хворого. А пересування бригад, їх місце перебування і точний час приїзду контролюватиме єдина диспетчерська служба - обласна структура.

Автор:  Тетяна ДИКА

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕПРОХАНОГО ПЕРУКАРЯ? 05.10.2012
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕПРОХАНОГО ПЕРУКАРЯ?
«Лікарю, в мене на нозі якісь червоні плямки, схожі на укуси комарів! Мало б пройти, але чомусь робляться більшими. Можливо, це якась алергія?», «Моя дитина приїхала від бабусі й має на голові рожеві плями круглої форми. Що це таке?»… Такі запитання досить часто чує лікар-дерматолог, завідувач дерматологічного відділення міської лікарні №1 Анатолій ЩУРИК і ставить діагноз: мікроспорія гладкої шкіри, або волосистої частини голови (у народі більше відома як стригучий лишай). Лабораторні
дослідження підтверджують цей неприємний діагноз.
 

Автор:  Галина ВЕЛИЧКО

ТАБЛЕТКА ЗАМІСТЬ ІН’ЄКЦІЙ  05.10.2012
ТАБЛЕТКА ЗАМІСТЬ ІН’ЄКЦІЙ
«Думка про біль мучить більше, ніж сам біль» Сенека

ВИЯВИТИ І ЗНЕШКОДИТИ  05.10.2012
ВИЯВИТИ І ЗНЕШКОДИТИ
Сьогодні лікар міської дитячої поліклініки Неля КРАСОВСЬКА розповість про проблему №1 у дитячому віці - гельмінтоз:

НЕ ІГНОРУЙ СВОГО ТИСКУ!  28.09.2012
НЕ ІГНОРУЙ СВОГО ТИСКУ!
В рамках проведення Всеукраїнського тижня боротьби з гіпертонічною хворобою, під патронатом міської поліклініки №1 минулої п’ятниці медичні працівники та студенти медучилища в приміщеннях мережі аптек «Медобори Фарм» вимірювали всім охочим артеріальний тиск.

17.08.2012
ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ БЕЗ БОЛЮ ТА ОПЕРАЦІЙ
Проблема захворювань прямої кишки в усі часи була однаково актуальна як для чоловіків, так і для жінок. Ці хвороби кардинально порушують звичний спосіб життя, а кожен похід у туалет, в результаті, супроводжується муками. Самоліку­вання «бабусиними» методами абсолютно не дає жодного ефекту і результату, а дозволяє запальному процесу і надалі розвиватися у прямій кишці. І якщо раніше в таких випадках був єдиний вихід - складна хірургічна операція, що веде за собою болючий реабілітаційний період, то сьогодні нові методи і тех­нології дозволяють досягати відмінних результатів без хірургічного втручання.

ЧИ СТАЛО ГІПЕРТОНІКАМ ЛЕГШЕ... НА ГАМАНЕЦЬ? 10.08.2012
ЧИ СТАЛО ГІПЕРТОНІКАМ ЛЕГШЕ... НА ГАМАНЕЦЬ?

Посадовці взялися полегшувати життя гіпертоніків - з початку серпня в Україні стартував пілотний проект, який передбачає регулювання державою цін на лікарські засоби для лікування гіпертонії. 

Автор:  Тетяна ДИКА


Здоров'я: 21 — 40 з 168
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі