21 Червня 2019

Уже декілька років Україною крокує медична реформа. Її ініціатори обіцяють як не золоті гори, то якісну, доступну і безкоштовну медицину. Однак їхні задуми на практиці мають дещо інший відтінок. І якщо в містах у пацієнтів бодай жевріє вогник надії і подекуди є позитивні зрушення, то села, на жаль, поступово вимирають, так і не дочекавшись обіцяного полегшення.

14 Червня 2019

Аби зробити протезування кульшового суглоба, жителям Кам’янеччини не потрібно долати сотні кілометрів – такі та ще низку інших складних операцій успішно проводять лікарі травматологічного відділення Центральної райлікарні (головний лікар Віталій Шевчук). Для цього в закладі є все необхідне: нова європейська операційна з якісним ремонтом, сучасне медобладнання й інструменти. І, найголовніше, золоті руки майстрів-травматологів та чуйне серце медичних сестричок.

12 Квітня 2019

Стереотип: пиво безневинний напій, – неправильний. Від так званого пивного алкого­лізму (гамбрінізму) страждають учетверо більше людей ніж від інших форм алкоголізму.

Ця хвороба найпоширеніша поміж молодих людей.

15 Березня 2019

Спеціальне обладнання для проведення операцій у малоінвазивній гінекології недавно придбали в міський Перинатальний центр. Кошти (618 тисяч гривень) виділено з Держбюджету завдяки народному депутату Володимиру МЕЛЬНИЧЕНКУ. Співфінансування забезпечив міський бюджет.

1 Лютого 2019

Деякі інформаційні джерела стверджують, що клітини злоякісної пухлини є в кожному організмі. Що з цього приводу кажуть медики, а також про новітні методи діагностики й лікування злоякісних новоутворень дізнаємося в лікаря-онколога Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1 Сергія Бузинського.

12 Жовтня 2018

Понад 47 тисяч укладених декларацій, впорядковані робочі місця і забезпеченість необхідною оргтехнікою та медобладнанням, – такі підсумки медичної реформи для міста, що стартувала в Україні цьогоріч у квітні. Про них 10 жовтня розповіли журналістам у прес-центрі міської ради.

13 Липня 2018

Наприкінці червня через отруйну бактерію в лікарні опинився 59-річний житель Кам’янеччини. 

6 Липня 2018

Збігли три місяці, відколи в Україні стартувала кампанія «Обери свого лікаря». Керівники ПМСД міста і району підбили підсумки і зробили перші висновки. Як з’ясувалося, відносини із лікарем уже встигли узаконити понад 30 тисяч містян та 15000 сільських мешканців. Приписна кампанія проходить спокійно, лікарі забезпечені оргтех­нікою, де працює швидкісний Iнтернет.

28 Червня 2018

Ноу-хау, яке позбавить від сидіння у чергах і полегшить життя батькам та маленьким пацієнтам, запрацювало в міській дитячій поліклініці. Віднедавна потрапити до лікаря на консультацію можна за записом, обравши зручний день і час. На дверях кожного лікаря висітиме аркуш із днями та годинами прийому. Батькам залишається лише прийти до поліклініки і самостійно записатися на консультацію в зручний для них час.

23 Березня 2018

­ Нещодавно у «ПОДОЛЯНИНІ» ознайомилася із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами міського Центру ПМСД. А як щодо фахівців із району? Де можна дізнатися про медиків, із якими потрібно укласти договір? ­ зателефонувавши до редакції, поцікавилася жителька Кам’янець­Подільського району Марія Тимофіївна.

26 Січня 2018

Більше амбулаторій у селі, сучасне медобладнання, житло та автомобіль сільському лікареві, ком­п’ю­теризація, підключення до Інтернету та навіть телемедицина. Ці, здавалося б, фантастичні речі, МОЗ обіцяє втілити в життя і зробити медичну допомогу в селі, де проживають понад 13 мільйонів українців, доступнішою та якіснішою. Відповідний закон парламент при­йняв ще торік. Законопроект став частиною медреформи, що стартувала з 1 січня 2018 р. 

26 Січня 2018

Небезпечний вірус приклав на лікарняні ліжка чотирьох пацієнтів, двоє з яких – діти. Відомо, що сім’я із Кам’янець-Подільського району (чоловік, жінка та 9-місячне немовля) лікуються у Хмельницькому інфекційному відділенні. Їхній маленький родич – в інфекційному відділенні ЦРЛ. На сьогодні діагноз лабораторно підтверджено лише в матері та малюка.

13 Жовтня 2017

У сучасних жорстоких реаліях людство розучилося вірити в казку. Проте в Кам’янці-Подільському можливо все, адже саме тут 20 років творить дива стоматологічний центр «Атланта». Зубні феї, чарівні усмішки, нереально добрі лікарі та казкові перетворення. Щодня понад 70 працівників центру не просто забезпечують здорові зуби, а ще й створюють чудовий настрій, позбавляють від давніх комплексів, руйнують міфи і знаходять підходи до кожного пацієнта. З першої цеглини і аж до сьогоднішніх чотирьох стоматологічних центрів – весь цей шлях пройшла директор «Атланти» Ольга КОВАЛЬЧУК. Саме вона поділилась, яким було становлення першої в нашому місті приватної стоматологічної клініки.