Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:ЧЕТВЕР, 24 ТРАВНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

12.08.2016

В АРХЕОЛОГІВ - ВЕЛИКЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ

Колекція археологічних пам’яток Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника поповнюється цього тижня ще одним унікальним експонатом. На постійне місце зберігання до відділу старожитностей днями буде перевезено залишки гончарного горна ХV ст., знайденого у червні на ділянці на вул.Троїцька, 4а.

Залишки гончарного горна ХV ст., знайденого у червні 2016 р. на ділянці на вул.Троїцька, 4а

Щоб відділити масивний багатотонний горн від грунту, перевезти через Старе місто і встановити на місце експозиції, співробітникам музею довелося проявити неабияку винахідливість і вдатися до допомоги важкої будівельної техніки.

А нещодавно ця пам’ятка ледь не була втрачена, оскільки невідомі вандали лопатами зруйнували верхній шар горна.

- Ми можемо лише подякувати цим людям, - усміхається старший науковий співробітник музею Ігор СТАРЕНЬКИЙ, - адже вони спонукали нас глибше розчистити черінь, і з’ясувалося, що горн іще більш архаїчний, ніж ми думали спочатку - він не має продихів. Саме тому випалена кераміка отримувала своє чорне забарвлення.

Загадкою залишається велика кількість розбитого посуду, знайденого як у самому горні, так і навколо нього, чого не можна пояснити браком. Горн було зруйновано саме в той момент, коли він був повністю завантажений для випалу. Яке лихо спіткало середньовічних гончарів - можна лише здогадуватись.

Натомість відвідувачі музею незабаром зможуть оглянути і самі залишки печі, і зразки випалених у ній виробів.


Автор:  Наталія ЯРОВА

Повернення до списку