Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:СЕРЕДА, 19 ВЕРЕСНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

29.09.2017

ОЦИФРУВАННЯ АРХІВІВ

Ольга Комарова22 вересня у Кам’янці-Подільському відбувся дискусійний клуб «Оцифрування архівних фондів: проблеми і перспективи» в рамках Всеукраїнського форуму «Літсторія». Були присутні генеалоги, історики, науковці, письменники та митці, всі ті, хто є користувачами у читальних залах.

Відкрив засідання вчений секретар Кам’янець-Подільського історич-ного музею-заповідника Руслан Йолтуховський. Він підкреслив, що українська архівна справа перебуває на рівні ХІХ століття, тоді як цивілізований світ живе у ХХІ столітті. Програмний директор форуму Ольга Комарова представила гостей.
Віктор Долецький з Центру вивчення генеалогії «Пращур» (Вінниця) поділився досвідом, Віктор Долецькийяк чиновників від архівної справи змушувати виконувати закон, а не ховатися за недолугі таблички «Фотографувати заборонено». Шкода, що запрошені архівісти проігнорували подію. Багато хто вже працював у європейських архівах і з прикрістю констатують, що у нас ставлення до дослідника неприпустиме для сучасного часу. 

Дуже цікавою була доповідь від Family
Search, які показали, що таке XXI століття в архівній справі, та пропонують нашим архівам руку допомоги, щоб вибратися з XIX-го. Чи стане розуму в керівництва Державної архівної служби України прийняти цю допомогу?


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

Повернення до списку