Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:ЧЕТВЕР, 24 ТРАВНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

БУВ ВЕЛИКИМ ПАТРІОТОМ МІСТА 14.04.2017
БУВ ВЕЛИКИМ ПАТРІОТОМ МІСТА
Історично наше місто особливе. Колишній центр однієї з 50 губерній царської Росії, колишній центр Кам’янець-Подільської області, долею зведений до провінційного міста. Але всупереч історичній несправедливості Кам’янець зберіг дух високої культури, великого інтелекту, і в обмін на історичну несправедливість місту дуже щастить із керівництвом.

ПРО ЩО РОЗПОВІЛИ ФРЕСКИ ЦЕРКВИ ПЕТРА І ПАВЛА 14.04.2017
ПРО ЩО РОЗПОВІЛИ ФРЕСКИ ЦЕРКВИ ПЕТРА І ПАВЛА

У північно-західній частині Старого міста - заповідника Кам’янця-Подільського, за високими кам’яними мурами заховалася перлина архітектурного зодчества - церква Петра і Павла. Сучасників вражає її простота в архітектурі. Адже це невеличка тридільна (конхова) приземкувата споруда, стіни якої посилені контрфорсами. Такого типу церкви (конхові) були найбільш розповсюджені на Поділлі, Буковині, Галичині в XV - на початку XVI ст.

СУЧАСНИЙ МУЗЕЙ - МІКС ТЕХНОЛОГІЙ ТА ІДЕЙ 07.04.2017
СУЧАСНИЙ МУЗЕЙ - МІКС ТЕХНОЛОГІЙ ТА ІДЕЙ
Коли очікуємо туристів до нашого міста, варто пам’ятати: як би ми не любили свій Кам’янець, але наші гості, поза сумнівом, бували і в інших туристичних містах України та за кордоном. А отже - мають із чим порівняти як рівень готелів, закладів харчування, міської інфраструктури, так і того, по що вони приїжджають, - туристичного продукту. Та й чудові фотографії Кам’янця викликають очікування чогось надзвичайного. Виправдати ці сподівання, не розчарувати - ось важливе завдання і головний критерій якості туристичного продукту.

Автор:  Наталія ЯРОВА

У БАКОТІ РОЗКОПАЛИ МОГИЛУ 07.04.2017
У БАКОТІ РОЗКОПАЛИ МОГИЛУ
Давньоруське поховання розкопали археологи біля скельного монастиря в Бакоті. 

Автор:  Наталія ЯРОВА

ЯК РОСІЯ 1783 РОКУ СОБІ КРИМ ПРИВЛАСНИЛА 31.03.2017
ЯК РОСІЯ 1783 РОКУ СОБІ КРИМ ПРИВЛАСНИЛА
Династія Гиреїв правила кримським ханством із 1443 по 1776 р. Засновником династії був Ази-Гирей із роду Тохтамиша, який проживав у Литві. Доблесть і хоробрість Гиреїв призвели до появи слова «герой».
Хан вважався верховним правителем Криму. При допомозі беїв він міг зібрати численне кінське військо, яке було більш спроможне «робити набіги і грабувати», ніж воювати.

КОПАТИ ТРЕБА СИСТЕМНО 31.03.2017
КОПАТИ ТРЕБА СИСТЕМНО
22 березня в залі Магдебурзького права міської Ратуші відбувся круглий стіл з археології, що зібрав науковців із різних міст України, котрі займаються дослідженням найглибших пластів історії нашого міста.

Автор:  Наталія ЯРОВА

«КОТЕЛ ХУБЕ» 24.03.2017
«КОТЕЛ ХУБЕ»
У березні 1944 р. увага світу була прикута до території, яка розташована між двома містами України - Проскуровим і Кам’янцем-Подільським…

ЮВІЛЯР КУПРІКОВ 24.03.2017
ЮВІЛЯР КУПРІКОВ
Місту над Смотричем у 70-80-ті рр. минулого століття незрівнянно пощастило - було створено новий завод «Кам’янець-Подільськкабель», слава про який із часом поширилася на весь колишній Радянський Союз. Флагманом цієї величної ходи був талановитий фахівець і організатор, випускник Томського політехнічного інституту Юрій Купріков.

ЕКСКАВАТОР СПОТИКАННЯ, або ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ ВЖЕ ВЗЯЛИСЬ І ЗА АРХЕОЛОГІВ 17.03.2017
ЕКСКАВАТОР СПОТИКАННЯ, або ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ ВЖЕ ВЗЯЛИСЬ І ЗА АРХЕОЛОГІВ
Археологічні розкопки на ділянці на вул.Кузнечна, що розпочалися цієї зими, сенсацій не передбачали, адже було достеменно відомо, що тут розташовувався будинок Фаренгольца, зруйнований у роки Другої світової війни, і є багато його фотографій та креслень. Однак екскаватор на археологічному майданчику не на жарт стурбував і обурив громадськість.

Автор:  Наталія ЯРОВА

ХЛІБНЕ ПОДІЛЛЯ ПЕРІОДУ КАПІТАЛІЗМУ 17.03.2017
ХЛІБНЕ ПОДІЛЛЯ ПЕРІОДУ КАПІТАЛІЗМУ
Жителі Поділля здавна не лише повністю забезпечували себе зерновим хлібом, але й продавали його назовні. І хоча вивезення хліба на зовнішній ринок із 1820-х до другої половини 1840-х рр. у регіоні майже не збільшився, збут його на внутрішньому ринку зростав упродовж усього дореформеного часу (до селянської реформи 1861 р.).

ВІД ЄЗУЇТСЬКОЇ БУРСИ ДО БУДИНКУ ФАРЕНГОЛЬЦА 17.03.2017
ВІД ЄЗУЇТСЬКОЇ БУРСИ ДО БУДИНКУ ФАРЕНГОЛЬЦА
Будинок Фаренгольца, що не зберігся до нашого часу, разом із виходами, що ведуть у долину Смотрича, колись був окрасою панорами північно-західної частини Старого міста. Велика 4-поверхова споруда на краю скелі й романтичні кам’яні сходи - таку картину зберегли нам численні фотографії та поштові листівки кінця XIX - початку XX ст. Будинок Фаренгольца і кам’яні сходи з’явилися тільки у середині XIX ст. А що було на їхньому місці в давні часи?

НАРОДНИЙ МЕСНИК - УСТИМ КАРМАЛЮК 10.03.2017
НАРОДНИЙ МЕСНИК - УСТИМ КАРМАЛЮК
На початку цієї статті хочу подати деякі рідкісні факти з історії нашого народу. За часів Богдана Хмельницького в Україні проживало 3 мільйони людей, а через 100 років уже було 6 мільйонів. 1800 року було 9 мільйонів, а після цього стався великий демографічний приріст, бо 1900 року було 32 мільйони українців. 1927 року з тисячі чоловіків 967 одружилися на українках, а з тисячі шлюбів було тільки два розлучення. У містах жило 13% населення, а решта працювали на землі. Тільки 6% мали понад 60 років, а решта була молодшою. Великий приріст населення тривав до тридцятих років ХХ століття.

ІСАКІВЦІ ОЧИМА ПИСЬМЕННИКА 03.03.2017
ІСАКІВЦІ ОЧИМА ПИСЬМЕННИКА
У попередньому номері «Подолянина» ми розповіли про те, як український письменник Борис Антоненко-Давидович двічі - 1926 та 1958 року - побував у Жванці й опублікував свої враження у нарисах «Де когут піє на три держави» та «Нема Збруча» в збірках «Землею українською» (1930) та «Збруч» (1958). Тоді ж Борис Дмитрович двічі відвідав сусідні із Жванцем Ісаківці, тож сьогодні подамо враження письменника від села, розташованого при впадінні Збруча в Дністер. Саме тут при першому візиті Антоненка-Давидовича півень співав на три держави - СРСР, Польщу та Румунію, а при другому - вже на три області: Хмельницьку, Тернопільську та Чернівецьку.

«КАМ’ЯНЕЧЧИНА ВІДКРИТА ДЛЯ СВІТУ» 03.03.2017
«КАМ’ЯНЕЧЧИНА ВІДКРИТА ДЛЯ СВІТУ»
Під такою назвою побачив світ 24-сторінковий великоформатний кольоровий путівник, який розповідає про Кам’янець-Подільський район. Сам ошатного вигляду, він потрапив до не менш ошатно оформленої папки. 

ІСПИТ ДОСЛІДНИКА ДОСЛІДЖУВАНИМ 24.02.2017
ІСПИТ ДОСЛІДНИКА ДОСЛІДЖУВАНИМ
Про книги, видані науковцями наших університетів, «Подолянин», як правило, повідомляє у своїй традиційній рубриці «Видано в Кам’янці». Але бувають і приємні випадки, коли нашим землякам удається видати книгу у Львові чи Києві й привернути до свого творіння всеукраїнську аудиторію. 

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ВІДРОДЖЕНИЙ МИКОЛАЇВСЬКИЙ ХРАМ 24.02.2017
ВІДРОДЖЕНИЙ МИКОЛАЇВСЬКИЙ ХРАМ
Лунають дзвони над древнім Кам’янцем. Дзвони двох храмів на честь святих апостолів Петра та Павла, церкви та Кафедрального костелу, перекликаються зі дзвонами церкви Успіння Святої Богородиці. В ранішню симфонію витончено вписуються дзвони церкви святого Йосафата. В південній частині Старого міста понад шість століть кличе на службу найдавніша кам’янецька церква святого Миколая. Потічками великими й малими з усього міста стікаються на службу вірні православні, греко-католики та католики

ПАМ’ЯТІ НІНИ РОЗДОБУДЬКО -  ЖІНКИ-ВОЇНА, ЖІНКИ-УПРАВЛІНЦЯ 17.02.2017
ПАМ’ЯТІ НІНИ РОЗДОБУДЬКО - ЖІНКИ-ВОЇНА, ЖІНКИ-УПРАВЛІНЦЯ
20 лютого виповнюється 100 років від дня народження Ніни Кирилівни Роздобудько - учасника бойових дій Другої світової війни та ветерана праці, життя якої пов’язане з Вінницькою та Хмельницькою областями.

ДРАГОМАНИ В КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ 10.02.2017
ДРАГОМАНИ В КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ
Слово «драгоман» походить від французького dragoman, а те в свою чергу від арабського «тарджуман» - перекладач. Так називали перекладачів при дипломатичних представництвах і консульствах переважно в країнах Сходу, особливо в Туреччині (Оттоманській Порті). 

КАМ’ЯНЕЦЬ ЧИ МЕЛЕТІЙГРАД? 10.02.2017
КАМ’ЯНЕЦЬ ЧИ МЕЛЕТІЙГРАД?
20 січня «Подолянин» у рубриці «Точка зору» розмістив статтю «Геть колоніальні топоніми!», в якій пенсіонер Борис Дерикоз запропонував перейменувати основні вулиці та площі Старого міста, щоб «виправити спотворену, цілеспрямовано знищувану та корчовану історичну пам’ять народу».

ПЕРШЕ РІЗДВО НА ВІЛЛІ «СОВА» 03.02.2017
ПЕРШЕ РІЗДВО НА ВІЛЛІ «СОВА»
Хоча від Різдва нас уже відділяє місяць, але завжди приємно ще раз зануритися в атмосферу свята. Тим паче, якщо це щира й невимушена розповідь відомого письменника-земляка. Отже, пропонуємо читачам «Подолянина» одну з 13 різдвяних історій, що увійшли до збірки, яка так і називається - «13 різдвяних історій». 


Новини 81 — 100 з 470
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі