• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:ВІВТОРОК, 14 СЕРПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

СІНЮКАЄВ ВІДКРИВАЄ ТАЄМНИЦІ 23.06.2017
СІНЮКАЄВ ВІДКРИВАЄ ТАЄМНИЦІ
Про художника Віктора Сінюкаєва, що мешкає в Естонії, а дитинством і юністю пов’язаний із Кам’янцем-Подільським, я знав давно. Торік, 20 грудня, відбулася презентація капітальної 240-сторінкової книжки доктора мистецтвознавства Наталії Урсу «Митці Кам’янця-Подільського», майже ціла сторінка якої присвячена Сінюкаєву. Зокрема, зазначено, що художник «відійшов у вічність 19 лютого 2010 року».

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ВОНИ ПРОСЛАВИЛИ ВЕЛИКІ ВІРМЕНИ (ВЕЛИКОЗАЛІССЯ) 16.06.2017
ВОНИ ПРОСЛАВИЛИ ВЕЛИКІ ВІРМЕНИ (ВЕЛИКОЗАЛІССЯ)
Завдяки доступним джерелам - дореволюційним, радянським і українським - у числі газети від 2 червня ми в загальному розповіли про село Великі Вірмени (з 1946 року – Великозалісся). Сьогодні наша розповідь про особистості, які народилися або мешкали у Великих Вірменах (Великозаліссі).

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ВІЧНИЙ ГАГЕНМЕЙСТЕР 09.06.2017
ВІЧНИЙ ГАГЕНМЕЙСТЕР
Володимиру Гагенмейстеру таки повезло: останнім часом на нього пильну увагу звернули фахівці. Спочатку 23 лютого 2014 року захистив кандидатську дисертацію «Мистецька діяльність Володимира Гагенмейстера в контексті розвитку культури Кам’янеччини у першій половині ХХ століття»...

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ВЕЛИКОЗАЛІССЯ 02.06.2017
ВЕЛИКОЗАЛІССЯ
Було собі в Орининському районі село Великі Вірмени. Але 7 березня 1946 року його Указом Президії Верховної Ради Української РСР перейменовано у Великозалісся. Того ж дня в тому ж районі Великовірменську сільську раду перейменовано у Великозаліську, село Малі Вірмени - в Малозалісся, село Вірменські Хутори - в Залісся, а Вірменохуторську сільську раду - в Заліську.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

«РОЗГУЛ ЧЕРВОНОГО ДИЯВОЛА» 26.05.2017
«РОЗГУЛ ЧЕРВОНОГО ДИЯВОЛА»
Кам’янець-Подільська міська організація Національної спілки краєзнавців України спільно з Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником та історичним факультетом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провела 16 травня в Ратуші круглий стіл «Політичні репресії на Поділлі: причини, сутність та наслідки». 

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

КОЖЕН ДОСТОЙНИЙ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ 26.05.2017
КОЖЕН ДОСТОЙНИЙ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ
Знову Кам’янець-Подільська міська організація Національної спілки краєзнавців України, цього разу з кафедрою образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва національного університету імені Івана Огієнка, провела 18 травня регіональну науково-практичну конференцію «Володимир Гагенмейстер. 

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

СКІЛЬКИ РОКІВ ЧЕМЕРІВЦЯМ? 26.05.2017
СКІЛЬКИ РОКІВ ЧЕМЕРІВЦЯМ?

Селище міського типу Чемерівці розташоване на території, яка здавна була заселена. Про це свідчать археологічні матеріали, виявлені в урочищах «За гуральнею» і «Дубина». Під час археологічних обстежень зібрано шматки глиняної обмазки стін і керамічні вироби часів трипільської культури IV-III тисячоліть до н.е. За даними професора Іона Винокура, на території Чемерівців та околиць зафіксовано рештки кількох урнових трупоспалень, є також залишки давньоруського поселення IХ-ХIII століть і земляних валів. Траплялися і знахідки середньовічних срібних монет.

СОРОК РОКІВ ПОСТУПУ 19.05.2017
СОРОК РОКІВ ПОСТУПУ
За сорок років існування він двічі змінював статус, тричі - підпорядкування і чотири рази - директорів. Мова йде про наш історико-архітектурний заповідник, якому вчора виповнилося рівно сорок років.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

УРОДЖЕНЕЦЬ КАМ’ЯНЦЯ, ГОРДІСТЬ ПОЛЬЩІ 12.05.2017
УРОДЖЕНЕЦЬ КАМ’ЯНЦЯ, ГОРДІСТЬ ПОЛЬЩІ
Гортаючи сторінки минулого нашого краю, щоразу зустрічаєш спогади про видатних земляків, уродженців і мешканців Поділля, зокрема й нашого рідного Кам’янця, чиї славні імена занесло пісками часу, і пам’ять про котрих, на жаль, втрачена для наступних поколінь.

ШЛЯХЕТНА «ЛІСТОМАНІЯ» ПО-УКРАЇНСЬКИ 12.05.2017
ШЛЯХЕТНА «ЛІСТОМАНІЯ» ПО-УКРАЇНСЬКИ
Свідчення про майже річні гастролі видатного піаніста Ференца Ліста в Україні 1847 р. залишилися в публікаціях у тогочасних газетах. Для нас інтерес представляють спогади нашого земляка, лікаря, письменника й історика Юзефа Антонія Ролле, котрий жив і працював у Кам’янці. Його нарис під назвою «Францішек Ліст у південних провінціях» про гастролі Ліста й деяких інших тогочасних «зірок» у наших краях був опублікований у «Газеті Львівській» за 1911 р. із нагоди 100-річного ювілею Ліста.

Автор:  Наталія ЯРОВА

ВРЯТУВАТИ РОЗВІДНИКА СУВОРОВА 05.05.2017
ВРЯТУВАТИ РОЗВІДНИКА СУВОРОВА
Велика Перемога складається з окремих епізодів і залежить від кожного бійця - від його героїзму, мужності, відваги і здатності на самопожертву заради визволення своєї Батьківщини. Про одного з таких воїнів наша розповідь. Та вона буде неповною і несправедливою, якщо не згадаємо наших дорогих кам’янчан - стомлених ворожою окупацією, які в роки війни з великим ризиком для життя допомагали нашим…

«МАХНУ СЕРЕБРЯНЫМ ТЕБЕ КРЫЛОМ...» 05.05.2017
«МАХНУ СЕРЕБРЯНЫМ ТЕБЕ КРЫЛОМ...»
...1943 рік. Кам’янеччина окупована нацистськими військами. Раптом над селом Вихватнівці чути звук двигунів літака. Як потім з’ясувалося, боєць Іван Твердохліб із товаришем прилетів на бойовому літаку і приземлився біля хати батьків. Вони поїли, випили за перемогу над ворогом і на очах у німців злетіли, помахавши крилами літака, та сховалися у хмарах. Цю історію як легенду досі розповідають у селі.

ЗУСТРІЧІ З ГОДОВАНЦЕМ 05.05.2017
ЗУСТРІЧІ З ГОДОВАНЦЕМ
Він появився на світ рівно сто років тому. Як день, так і рік його народження виявився вельми символічним: 9 травня 1917 року. Такий сюрприз доля піднесла гумористу Іванові Сочивцю. 26 років свого життя (якщо відкинути війну, то 22) віддав він нашим теренам: з 19 до 45 років.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ПЛАНИ ДОПОВНЮЮТЬ ВРАЖЕННЯ 28.04.2017
ПЛАНИ ДОПОВНЮЮТЬ ВРАЖЕННЯ
Хочете побачити, як Кам’янець-Подільський відбивали польські війська від Османської імперії або як наше місто виглядало під владою турків? А можливо, вас зацікавить, якою бачили нашу «Квітку на камені» французькі гравери XVII століття. Цікаво? Тоді гайда до НІАЗу.

Автор:  Вікторія КОЖЕВНІКОВА

ГІРКІ ЖНИВА НА ПОДІЛЛІ 21.04.2017
ГІРКІ ЖНИВА НА ПОДІЛЛІ
На екрани 45 країн одночасно вийшов художній фільм «Гіркі жнива» - масштабна картина про вірне кохання та незламність української нації, що пережила Голодомор 1932-1933 років. «Гіркі жнива» торкнулися і Поділля, зокрема Кам’янеччини.

НЕПІДЙОМНА СПАДЩИНА 14.04.2017
НЕПІДЙОМНА СПАДЩИНА
«Свято зі сльозами на очах» - так можна охарактеризувати День пам’яток історії та культури для нашого міста. Адже, з одного боку, Кам’янець справді може пишатися і кількістю, і рівнем визнання своїх історичних пам’яток. 

Автор:  Наталія ЯРОВА

БУВ ВЕЛИКИМ ПАТРІОТОМ МІСТА 14.04.2017
БУВ ВЕЛИКИМ ПАТРІОТОМ МІСТА
Історично наше місто особливе. Колишній центр однієї з 50 губерній царської Росії, колишній центр Кам’янець-Подільської області, долею зведений до провінційного міста. Але всупереч історичній несправедливості Кам’янець зберіг дух високої культури, великого інтелекту, і в обмін на історичну несправедливість місту дуже щастить із керівництвом.

ПРО ЩО РОЗПОВІЛИ ФРЕСКИ ЦЕРКВИ ПЕТРА І ПАВЛА 14.04.2017
ПРО ЩО РОЗПОВІЛИ ФРЕСКИ ЦЕРКВИ ПЕТРА І ПАВЛА

У північно-західній частині Старого міста - заповідника Кам’янця-Подільського, за високими кам’яними мурами заховалася перлина архітектурного зодчества - церква Петра і Павла. Сучасників вражає її простота в архітектурі. Адже це невеличка тридільна (конхова) приземкувата споруда, стіни якої посилені контрфорсами. Такого типу церкви (конхові) були найбільш розповсюджені на Поділлі, Буковині, Галичині в XV - на початку XVI ст.

СУЧАСНИЙ МУЗЕЙ - МІКС ТЕХНОЛОГІЙ ТА ІДЕЙ 07.04.2017
СУЧАСНИЙ МУЗЕЙ - МІКС ТЕХНОЛОГІЙ ТА ІДЕЙ
Коли очікуємо туристів до нашого міста, варто пам’ятати: як би ми не любили свій Кам’янець, але наші гості, поза сумнівом, бували і в інших туристичних містах України та за кордоном. А отже - мають із чим порівняти як рівень готелів, закладів харчування, міської інфраструктури, так і того, по що вони приїжджають, - туристичного продукту. Та й чудові фотографії Кам’янця викликають очікування чогось надзвичайного. Виправдати ці сподівання, не розчарувати - ось важливе завдання і головний критерій якості туристичного продукту.

Автор:  Наталія ЯРОВА

У БАКОТІ РОЗКОПАЛИ МОГИЛУ 07.04.2017
У БАКОТІ РОЗКОПАЛИ МОГИЛУ
Давньоруське поховання розкопали археологи біля скельного монастиря в Бакоті. 

Автор:  Наталія ЯРОВА


Новини 81 — 100 з 486
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі