Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:СУБОТА, 25 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

04.02.2011
З’ЯСОВАННЯ З ПРИВОДУ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

«Вісти», 1921

До Кам’янецького Виконкому звертаються за дозволом на проведення релігійного обряду над народженими, шлюбними і т.і. З цього видно, що громадянство і духовенство не зрозуміло декретів про регістацію актів цивільного стану, а тому доводиться до відома, що дозволу на переведення релігійного обряду не потрібно, бо це ніколи Радянською Владою не заборонялось і Радянська Влада в релігійні справи не втручається. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

04.02.2011
РАСПОРЯЖЕНІЕ ЕПАРХІАЛЬНАГО НАЧАЛЬСТВА

«Подольскія епархіальныя ведомости», 1891

Согласно с резолюціею Его Преосвященства, Преосвященнейшаго Димитрія, Епископа Подольскаго и Брацлавскаго, от 15 Января сего года за №371, объявляется кандидатам священства и вообще служащим в епархіальном ведомстве, чтобы они в прошеніях о разрешеніи им вступить в брак подробно объясняли происхожденіе, вероисповеданіе и добрачное состояніе невесты, т.е. девица ли она или вдова. 
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

17.12.2010
ВБИВЦЯ

«Червоний кордон», 1940

Колишній робітник шевського цеху кам’янець-подільського «Індпошиву» прийшов додому п’яним. Його сусід, працівник міськвідділу зв’язку Л.М.Бурдейний, стояв біля свого будинку. Раптом Бабин накинувся на Бурдейного і наніс йому ножову рану. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

17.12.2010
РАКУШНИКОВІ РОЗРОБКИ

«Червоний кордон», 1935

13 вересня цього року у селі Гуменцях Кам’янецької приміської смуги на горах Тіс і Цап почали досліджувати і вивчати ракушникове каміння. Досліди показали, що це каміння цілком придатне для будівництва. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

17.12.2010
ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

«Вісти», 1920

Не откажите поместить в ближайшем № газеты (газета за 19 грудня - ПРИМ. РЕД.) нижеследующее мое письмо. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

17.12.2010
ПО ВЫСОЧАЙШЕМУ ПОВЕЛЕНІЮ

«Подольскія губернскія ведомости», 1840

Именным Его Императорскаго Величества Высочайшим указом, данным Правительствующему Сенату минувшаго Ноября в 16 день, за собственноручным Его Величества подписаніем, Всемилостивейше повелено: Военному Губернатору города Курска и Курскому Гражданскому Губернатору, состоящему по Арміи Генерал Маіору Флиге быть Военным Губернатором города Каменец-Подольскаго и Подольским Гражданским Губернатором, вместо состоящаго по кавалеріи Генерал Маіора Петрова, который увольняется вовсе от службы. До прибытія в Каменец-Подольскій Генерал Маіора Флиге, Г.Вице-Губернатор Коллежскій Советник Василій Семенович Нечай 3 числа Декабря вступил в исправленіе должности Подольскаго Губернатора.
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

12.11.2010
ВЕЛИКЕ ТРУДОВЕ ЖИТТЯ

«Прапор Жовтня», 1945

В ніч на 9 травня цього року в місті стався нещасний випадок. Хворий на малярію під час припадку замість хініну прийняв стрихнін. Зараз же після цього почались судороги, викривився хребетний стовп. Судороги були такі сильні, що людину ледве вдержували декілька чоловік. Об 11 годині на квартиру до хворого запросили лікаря Юлія Йосиповича Манасевича. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

12.11.2010
ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ, ТВОРИТИ, ЛЮБИТИ

«Червоний кордон», 1935

Простора площа Нового плану ще курилась легким ранковим туманом. Погода була не в ладу з народним настроєм. З навислих осінніх хмар, здавалось, от-от рине дощ, але він не йшов… 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

12.11.2010
ДВА ПРАЗНИКА

«Червоний кордон», 1925

Недалеко від Кам’янця є 2 сусідніх села: Верхні і Нижні Панівці. Різні сільради, різні райони, але одна церковна парахвія. 7-го листопаду в Верхніх-Панівцях святкували день Жовтневої Революції , а в Нижніх-Панівцях 8-го листопаду - храмовий празник в честь Дмитра. В В.-Па-нівцях свято Жовтневої Революції пройшло гарно. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

12.11.2010
ОГОЛОШЕННЯ: МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ

«Слово», 1920

...по місту Кам’янцю. Всім прийнятим по сучасній мобілізації зголоситися на збірний пункт Управління Кам’янецького Військового Начальника для відправки на службу 6-го цього листопаду, о 9 годині ранку. Начальникам районів міської міліції вжити заходів щодо своєчасної явки мобілізованих, а також особисто з’явитись на збірний пункт для перевірки списків. 
Голова комісії Підполковник Дишлевий, секретар комісії Хорунжий Ховкун.
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

12.11.2010
У ПІДЗАМЕЦЬКІЙ ПРОСВІТІ

«Слово», 1920

Сьогодні, 13-го листопаду, чергова вечірка. Завтра, 14-го, о 5 год. вечора, безплатна лекція проф. І.Шимановича про «Надземні й підземні багацтва України» поруч з читанням творів красного письменства… Через брак диригента й обставини часу припинив планомірну діяльність підзамецький національний хор… Натомість енергійно готується до виступів при участи артиста п.Полякова просвітянська трупа. Має бути збудована в помешканні сцена…
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

12.11.2010
О ВЫЗОВЕ ЖЕЛАЮЩИХ К ТОРГАМ

«Подольскія губернскія ведомости», 1845

…7. Ушицкаго уезда в селеніи Колодыевке будут производиться торги 26 Ноября на продажу имущества помещицы того села Феклы Михайловской, заключающегося в рогатом скоте, мебели и пчелах, оцененных в 137 р. 80 к., на пополненіе числящейся на именіи Михайловской податной недоимки 194 р. 36 к. серебра…
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

НОВІ ЯСЛІ

«Прапор Жовтня», 1945

Ближчим часом у місті будуть відкриті нові дитячі яслі на 30 місць. Яслі відкриває міський відділ здоров’я. В місті вже нараховуватиметься 5 ясел.
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

VІІІ СЕСІЯ МІСЬКРАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ

«Прапор Жовтня», 1945

…На сесії було внесено предложення про виділення в одній з їдалень міста дієтичного стола для інвалідів Вітчизняної війни, які хворіють шлунком…
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

ОПОВІЩЕННЯ

«Червоний кордон», 1935

На підставі обов’язкової постанови Кам’янецької міської ради… пропонується всім власникам свиней міста Кам’янця доставити своїх свиней до Кам’янецької ветамбулаторії (вулиця Нероновича №4, біля базару) для щеплення проти рожі… Власники свиней, що не доставлять їх… у визначені строки, будуть оштрафовані до 100 карбованців. 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

ОГОЛОШЕННЯ

«Червоний кордон», 1935

  • У зв’язку з наближенням жовтневих свят трикотажна фабрика імені Крупської приймає в покраску різні тканини на різні кольори. Адрес: вулиця 3 Інтернаціонала №6.

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

НА ЗЛЬОТІ В БОРИШКІВЦЯХ

«Червоний кордон», 1935

…Вісімдесят школярів кам’янецької приміської смуги зібралися на зліт, скликаний міським комітетом комсомолу в селі Боришківцях… Слово забирають діти. Першим говорить піонер Любинський, учень боришковецької неповної середньої школи, де найкраще була поставлена дослідницька робота. Піонер Петя Король (Оленівська школа) ось уже три роки захоплюється розведенням кролів: «Мій рапорт - 35 породистих кролів - викоханих за останній рік». Петя організував гурток кролівництва у своїй школі і сам ним керує… Учениця-відмінниця ходоровецької школи Серафонюк розповідає: «Я не тільки боролася за гарний стан підшефної телички Фіалочки. Я робила збори групи підшефників. Навіть на засіданні управи колгоспу виступала, коли говорили про тваринництво. Адже товариш Сталін говорив, що тваринництво - це справа кожного з нас»… 
К.Майкут.
Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

ЯК ГОДУВАТИ БДЖОЛИ В ЗИМІ

«Червоний кордон», 1925

Годувати бджоли можна і в зимі, але тільки густим кормом. Ліпший корм для підгодівлі зимою це буде так звана «лепешка Шольца». 

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

ХРОНИКА

«Подольский край», 1920

Третьего дня председателем чрезвычайного суда был оштрафован в 5000 руб. жит. гор. Каменца Н.Пистерман, за присутствованіе на заседаніи суда в фуражке. Пистерман сейчас же был арестован до уплаты штрафа.

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ

ИЗ ЗАЛА СУДА

«Подольский край», 1920

Третьего дня в Каменце, в чрезвычайном суде под председательством Кудрицкаго, при прокуроре Славине слушалось дело инвалида (безногаго) Дзядзи Тимофея 31 г. по обвиненію его в агитаціи на пользу советской власти… Суд приговорил обвиняемаго Дзядзи - за агитацію и службу в чрезвычайке к смертной казни через расстрел. Осужденному был дан 6 час. срок для возбужденія ходатайства о помилованіи.

Автор:  Ольга БУДЗЕЙ


Історія: 21 — 40 з 110
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі