Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

НЕДІЛЯ, 19 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

14.05.2010

УКЛІН ТОБІ, СОЛДАТЕ ПЕРЕМОГИ!

9 ТравняРанок 9 Травня у Кам’янці-Подільському був по-справжньому святковим і розпочався з покладання квітів до 18 пам’ятників, меморіальних комплексів і братських могил. О 9.30 з державними прапорами та прапорами Перемоги під звуки військового оркестру святкова колона ветеранів Великої Вітчизняної війни, почесних громадян міста, представників громадськості та влади пройшла до скверу Танкістів, де відбувся мітинг «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». З вітальними словами до присутніх звернулися міський голова Анатолій НЕСТЕРУК, голова райради Іван РОМАНЧУК, голова міської ветеранської організації Леонтій РОГАЛЬ, начальник факультету військової підготовки К-ПНУ ім.Огієнка полковник Сергій МАЛЬЧЕНКО, учасник бойових дій, полковник у відставці Олександр НОСОВ.
Зі скверу Танкістів святкова хода рушила вул.Князів Коріатовичів до міського стадіону, який цьогоріч зібрав силу-силенну людей. Театралізоване дійство «Уклін тобі, солдате Перемоги!» за участю кращих творчих колективів, виконавців і спортсменів міста, курсантів факультету військової підготовки К-ПНУ, ліцеїстів військового ліцею, кінного театру «Козаки Поділля» не залишило байдужим нікого. 65-та річниця була відзначена дійсно масштабно. Лише учасників, які виступали на стадіоні, було понад чотири тисячі.
Глядачі побачили виступи кращих танцювальних колективів міста, імпровізовані сцени з війни та бій, який відтворили курсанти факультету військової підготовки, послухали сучасні пісні та пісні воєнних часів від Юрія БОЄВА, Тамари ПЛЮЩ та інших місцевих виконавців. Надзвичайно вражаючим було шоу кінного театру «Козаки Поділля».
Несподіванкою та кульмінацією святкової ходи були спеціально обладнані автомобілі, на яких через весь стадіон до центральної трибуни провезли 20 учасників бойових дій. На завершення основної частини свята під звуки «Дня Победы» урочистим маршем пройшли офіцери та курсанти факультету військової підготовки, барабанщики і прапороносці військового ліцею.
9 ТравняДо святкування Дня Перемоги приєдналися голова Хмельницької ОДА Василь ЯДУХА, заступники голови ОДА Леонід ГУРАЛЬ і Лілія БЕРНАДСЬКА та заступник голови облради Олег ХАВРОНЮК. Міська влада подбала про те, щоб в урочистостях взяли участь якнайбільше учасників бойових дій, які проживають у місті. Майже всім їм за 80, у багатьох проблеми зі здоров’ям. Тому керівництво управління праці та соціального захисту населення закріпило своїх працівників за кожним ветераном для їх супроводження до місця проведення святкових заходів. Допомагали ветеранам і волонтери міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.
Святкування на міському стадіоні завершилося вечірнім концертом «Безсмертний подвиг рідної землі» та святковим феєрверком на честь 65-ї річниці Великої Перемоги.
11 травня прес-конференція міського голови Анатолія НЕСТЕРУКА розпочалася з виступів членів ради ветеранів, які захоплено та розчулено ділилися своїми враженнями від відзначення в Кам’янці 65-ї річниці Дня Перемоги.
- Мне показалось, что люди долго-долго ждали этого дня, когда можно будет всем вместе выразить свои чувства. Я уверен, что существует генная память, которая нам помогает объединиться с младшим поколением, - зазначив учасник Великої Вітчизняної війни полковник Олександр ВЄЩУНОВ. - Спасибо большое за праздник, спасибо за порядок, наведенный в городе - везде чистота и уют. Я до сих пор под впечатлением: засыпаю - перед глазами праздник, просыпаюсь - и тут же поднимается настроение от воспоминаний. Огромное спасибо руководству нашего города. Считаю, что они имеют масштабное государственное мышление, и в первую очередь мер Анатолий НЕСТЕРУК. А кипучую энергию Надежды ПОДСКОЦКОЙ можно сравнить с исландским вулканом, только у Надежды Константиновны энергия позитивная. Не могу не отметить постановки военного действия, вообще все было продуманно до мелочей, а главное - было вложено душу.
9 ТравняПонад годину ветерани добрим словом згадували найбільш визначні моменти святкувань, реставрацію стадіону, виступи військових ліцеїстів, творчих колективів, а особливо наймолодших учасників дійства. Багато гарних слів було на адресу керівника міськвідділу культури Ольги ЧОРНОБИЛЬ. А голова ради ветеранів Леонтій РОГАЛЬ навіть запропонував висунути постановку на Шевченківську премію. Крім міської влади, Леонтій Інокентійович також подякував колективному швейному підприємству за виготовлення прапора для ветеранів і депутату міськради Олександру ШКВАРСЬКОМУ - за фронтові сто грамів.
Врешті, спілкування перестало бути схожим на прес-конференцію. Перш ніж подякувати керівництву міста, ветерани згадували минулі дні: Олександр НОСОВ розповів про форсування Дніпра; Олександр ШЕХ, цитуючи вірш нашого земляка Петра БАБЛЯКА, розповів про переможну весну 1945-го в Берліні, а голова ради ветеранів ПДАТУ Іван РОСЬ - про зустріч ветеранів з Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ, у якій він взяв участь напередодні 9 Травня в складі делегації ветеранів Хмельниччини. До речі, Іван Федотович - єдиний в області був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, який йому вручив особисто Президент.
Загалом до відзначення Дня Перемоги готувалося все місто. Ще до 9 Травня було проведено низку приурочених до знаменної дати заходів.
•У соціальному центрі «Надія» 6 травня відбулося свято для 120 ветеранів війни, якими опікуються працівники центру. Їх привітали міський голова Анатолій НЕСТЕРУК, начальник управління праці та соцзахисту населення Надія ПІДСКОЦЬКА, представники ГО «Думай і дій», а студенти медучилища та курсанти факультету військової підготовки порадували концерт-ною програмою.
9 Травня•Напередодні свята міський голова відвідав ветеранів, які проходять реабілітацію в Центрі медико-соціальної реабілітації «Довголіття», вручив їм медалі та подарунки. За святковим столом з привітаннями виступили начальник управління праці та соціального захисту населення Надія ПІДСКОЦЬКА, директор Центру Іван АНТОНЮК, голова міської ради ветеранів Леонтій
РОГАЛЬ. Не залишилися поза увагою і постійні шефи «Довголіття» - пансіонат «Поділля» (директор Володимир АРНАУТ) і Центр дитячої творчості (Олександр ТКАЧУК), які подарували концертну програму та допомогли в організації свята.
•5-6 травня міський голова Анатолій НЕСТЕРУК, його заступники і начальники відділів та управлінь виконкому міськради відвідали вдома 370 інвалідів війни та учасників бойових дій, які брали безпосередню участь у Великій Вітчизняній війні. Розпорядженням мера було затверджено 30 груп для відвідувань. Керівники груп привітали ветеранів, висловивши їм слова подяки та синівської поваги, вручили ветеранам ювілейні медалі «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» та продуктові набори. Загалом ювілейну медаль отримали 2827 ветеранів.
9 Травня•Майже 3 тисячі кам’янчан - учасників бойових дій, інвалідів війни - отримали до 9 Травня вітальні листівки від міського голови та територіальної громади.
•Двом ветеранам Великої Вітчизняної війни - Михайлу МАМАЄВУ та Петру МАРЧУКУ депутат міської ради, власник торгової марки «ВікноПлюс» Сергій ВЕДЕРНІКОВ подарував і безкоштовно встановив металопластикові вікна.
•Напередодні Дня Перемоги колектив ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» на чолі з директором Валерієм ПУСТИЛЬНИМ вшанували людей, які, прийшовши з боїв, стали створювати та охороняти ліси нашого краю. Всі вони пишаються, що поряд із нагородами, вибореними кров’ю, носять почесне звання лісівника.
•У К-ПНУ ім.Огієнка відбулася презентація книги «Ка-м’янець-Подільський державний учительський інститут у роки Великої Вітчизняної війни». Її автори - Олександр ЗАВАЛЬНЮК, Віктор ПРОКОПЧУК, Анатолій ГАВРИЩУК і видавництво «Оіюм», очолюване Сергієм ТРУБЧАНІНОВИМ, зробили чудовий подарунок ветеранам університету до
65-річчя Перемоги. У книзі представлено спогади ветеранів Михайла БРИЦИНА, Онисима ЖУКА, Бориса КУШНІРА, Олександра НОСОВА, Михайла СЕМИЛІТА, Віктора СКІРКА, Валентини ХОХЕЛЬ, документи та матеріали, а також 67 нарисів про учасників війни.
•7 травня за погодженням начальника УДАІ УМВСУ в Хмельницькій області полковника міліції Миколи ДОВГАНЯ відбувся автопробіг, у якому взяли участь близько 20 автомобілів, за маршрутом «Вул.30 років Перемоги - сквер Танкістів - с.Гаврилівці - с.Жванець».
З ініціативи голови міськрайонної організації ТСОУ Йосипа ЖЕЗІЦЬКОГО та директора автошколи ТСОУ Володимира ДЕМЧЕНКА учасники пробігу разом з міським головою Анатолієм НЕСТЕРУКОМ вшанували загиблих воїнів і поклали до їх пам’ятників квіти та вінки. Автопробіг відбувся завдяки злагодженій роботі працівників міського ВДАІ (Микола ТОМАШЕВСЬКИЙ) і Кам’янець-Подільської роти ДПС (Юрій ВЕРШИГРУК).
•У районі 8 травня біля меморіального комплексу загиблим воїнам у с.Довжок відбулися загальнорайонні урочисті заходи, в яких взяли участь близько тисячі людей. Після панахиди за загиблими, проведеної архієпископом Кам’янець-Подільським і Городоцьким УПЦ ФЕОДОРОМ, було покладено квіти до меморіалу та передано «Естафету пам’яті». Зі словами вдячності та шани до людей, які боронили нашу землю від фашизму, виступили голова РДА Михайло ЖЕЛІЗНИК, голова райради Іван РОМАНЧУК, міський голова Анатолій НЕСТЕРУК та інші. На завершення в РЦКМ «Розмай» пройшов урочистий концерт.
•9 травня в 111-ти населених пунктах району відбулися мітинги-реквієми з покладанням вінків і квітів до пам’ятників жертвам нацизму, урочисті зустрічі керівників органів місцевого самоврядування з ветеранами Великої Вітчизняної війни, панахиди за загиблими, концертні програми та святкові обіди для ветеранів. Всього в урочистих заходах до 65-ї річниці Перемоги в усіх населених пунктах району взяло участь близько 15 тисяч осіб.

Повернення до списку