Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 22 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

МЛИНЦІ ДОЇДАЛИ - ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЛИ 02.03.2012
МЛИНЦІ ДОЇДАЛИ - ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЛИ

Минулої суботи, 25 лютого, в Кам’янці-По­дільському сили світ­ла і тепла перемагали темряву й холод. Ка­м’янчани, за давньою слов’янською традицією, проводжали зи­му, ласуючи млинцями та кашею, влаштовуючи забави та змагання, спалюючи солом’яне опудало Зими. Ось таким дійством закінчилася Мас­ниця - останній, як казали в народі, Сирний тиждень перед Великим постом. І недарма наші прадіди говорили: «Масляна, Масляна, яка ти мала, якби ж тебе сім неділь, а посту - одна!». 

Автор:  Тетяна ДИКА

«ПОДІЛЬСЬКА МАСНИЦЯ» ХОЧЕ ПОПРОЩАТИСЯ ІЗ ЗИМОЮ 24.02.2012
«ПОДІЛЬСЬКА МАСНИЦЯ» ХОЧЕ ПОПРОЩАТИСЯ ІЗ ЗИМОЮ

Після дворічної перерви місто знову хоче відродити традицiю святкування Масниці. Перша спроба відбулась 2010-го - тоді місто разом з районом гуляло на Центральному стадіоні, прикрашеному сніговими фігурами. Млинці та вареники, представлені на святі, були один кращий за іншого, а веселому настрою допомагали традиційні розваги. 
Що ж підготували організатори свята для кам’янчан цього року, можна дізнатися з програми фольклорного свята «ПОДІЛЬСЬКА МАСНИЦЯ», котре відбудеться в суботу, 25 лютого, на двох майданчиках - вулиця Соборна та майдан Відродження. Не виключено, що до загальних розваг приєднаються і повітроплавці, котрі планують у рамках своїх змагань «Лютневі пригоди» здійснити зліт теплових аеростатів з майдану Відродження. Щоправда, є головна умова - сприятлива погода, якої можна і не дочекатися. 

ЧОЛОВІКИ ЗНОВУ ЗНАЙШЛИ СОБІ ПРИГОДИ 17.02.2012
ЧОЛОВІКИ ЗНОВУ ЗНАЙШЛИ СОБІ ПРИГОДИ

Починаючи з 2008 року, в День захисника Вітчизни в місті стартують уже традиційні змагання з повітроплавання «Лютневі пригоди». Цей рік винятком не став. 

Автор:  Ольга МІРКОТАН

ФЕСТИВАЛІ СТАРТУЮТЬ З ЛЮТОГО! 27.01.2012
ФЕСТИВАЛІ СТАРТУЮТЬ З ЛЮТОГО!
Щойно відшуміли новорічні та різдвяні свята, і кам’янчанам та потенційним гостям нашого міста вже цікаво знати, які ж фестивалі відбуватимуться у Кам’янці впродовж 2012 р. Що ж, департамент гуманітарної політики міської ради (директор Альона КУЗЕМА) готовий привідкрити завісу - вже розроблено календар масових заходів на наступний рік. Що­правда, з приводу окремих заходів іще уточнюються дати. Як бачимо, навіть у лютому нудьгувати не доведеться!


ДО КАМ’ЯНЦЯ ПРИЙШЛА  СОБОРНІСТЬ І СВОБОДА 27.01.2012
ДО КАМ’ЯНЦЯ ПРИЙШЛА СОБОРНІСТЬ І СВОБОДА
Цього року Україна вперше 22 січня відзначала об’єднаний День Соборності та Свободи.

СОБОРНІСТЬ ОБ’ЄДНАЛА ОПОЗИЦІЮ 27.01.2012
СОБОРНІСТЬ ОБ’ЄДНАЛА ОПОЗИЦІЮ
Близько 20 тис. людей зі­бралися 22 січня на Софіївській площі в Києві, щоб відзначити День Соборності України об’єд­нанням опозиційних сил, який розпочався молебнем за єд­ність України. 

НА МАЛАНКУ! 13.01.2012
НА МАЛАНКУ!

Відгуляли! Відзустрічали, відсвяткували, час повертатись до буденності. Чи не час? Саме в ці дні, 13-14 січня, Україна маланкує. Нехай народні карнавали в нас не такі розпіарені, як бразильські паради з самбами чи французький Марді Грас, але й на теренах України вміють веселитися. 
По народні звичаї найкраще вирушати туди, де вони законсервувалися найкраще - в Карпати. Давайте зробимо невелику ревізію найцікавіших обрядів у сусідніх із Хмельниччиною регіонах - там, куди легко можна дістатися за декілька годин. 

ЗУСТРІЧАЙМО ВІФЛЕЄМСЬКУ ЗОРЮ!  06.01.2012
ЗУСТРІЧАЙМО ВІФЛЕЄМСЬКУ ЗОРЮ!
Наближається православне Різдво - свято, що має у своїй основі не лише давні традиції, але й незмінне значення, близьке та зрозуміле кожному з нас, - народження Спасителя, Ісуса Христа. Сьогодні ця блага Звістка звучить жадано та урочисто для кожного українця, адже прихід Спасителя на Землю - це надія для кожного з нас, що Його милість, доброта та благословення не обминуть наш дім, місто, країну.

СТАРИЙ ЯК СВІТ НОВИЙ РІК 06.01.2012
СТАРИЙ ЯК СВІТ НОВИЙ РІК
Головною прикрасою новорічного дерева здавна були яблука. Ще восени відбирались найкращі плоди та зберігались до самих свят. З другої половини XVIII ст. поряд із фруктами на ялинці з’являються паперові квіти, позолочені шишки, фігурне печиво. 

НОВИЙ РІК - НА НОСІ, ДІД МОРОЗ ВЖЕ ТУТ 30.12.2011
НОВИЙ РІК - НА НОСІ, ДІД МОРОЗ ВЖЕ ТУТ

Парадом десятків Дідів Морозів, Снігуроньок і різноманітних каз­кових персонажів, котрі під звуки військового духового оркест­ру пройшли від будівлі міськвиконкому до головної ялинки біля Ратуші, розпочалося офіційне свят­кування Новорічних свят у нашому місті.
Та перш, ніж вирушити святковою ходою до ялинки, у приміщенні міськ­виконкому було підведено підсумки дитячого конкурсу Новорічних прикрас, який уже вдруге проводиться з ініціативи міськуправління освіти і науки. Вироби дошкільнят і школярів виставляють у приміщенні міської ради. Ними милуються не тільки члени журі та працівники виконкому, а й усі відвідувачі. 

Автор:  Наталія ЯРОВА
Кількість коментарів:  2

ГОВОРИТЬ І ПОКАЗУЄ КАМ’ЯНЕЦЬ 11.11.2011
ГОВОРИТЬ І ПОКАЗУЄ КАМ’ЯНЕЦЬ
Незважаючи на, здавалось би, провінційність, наше невелике місто має свої давні традиції у таких сферах життя, як зв’язок, телебачення та радіо. Історія існування у житті кам’янчан цих невід’ємних атрибутів цивілізації обчислюється вже десятками років… 


Автор:   / 

ГОТУЙ ФЕСТИВАЛІ З ОСЕНІ 04.11.2011
ГОТУЙ ФЕСТИВАЛІ З ОСЕНІ

2 листопада з ініціативи департаменту гуманітарної політики (директор Альона КУЗЕМА), відбулося засідання круглого столу за участю представників організацій, що мають відношення до проведення фестивалів у місті: фестивальних агенцій, обох військово-історичних товариств, готельєрів, туроператорів, екскурсоводів, - а також міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА.

Автор:  Наталія ЯРОВА

«А ТА КУРКА-ЧУБАТУРКА...» 14.10.2011
«А ТА КУРКА-ЧУБАТУРКА...»

12-13 жовтня на біотехнологічному факультеті ПДАТУ відбувся фестиваль «Пташиний двір». Це вже не перший схожий захід, який проводиться з ініціативи декана факультету Миколи ПОВОЗНІКОВА. 

ПРОГРАМА ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ «КАМ’ЯНЕЦЬ - ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ - 2011» 23.09.2011
ПРОГРАМА ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ «КАМ’ЯНЕЦЬ - ЗЕМЛЯ ГЕРОЇВ - 2011»

«РЕСПУБЛІКА». ПІДСУМКИ 23.09.2011
«РЕСПУБЛІКА». ПІДСУМКИ

Минулі вихідні пройшли у місті під знаменами «Республіки» - фестивалю вуличного мистецтва з інтригуючим гаслом «АntiMONEYfest», який провела хмельницька фестивальна агенція «Форт-Рок» за підтримки міської влади.
Некомерційна суть цього фестивалю була не зовсім очевидною для охочих потрапити на концерти, що відбувалися впродовж трьох вечорів на території Старої фортеці, адже придбаний заздалегідь квиток на три дні коштував 100 грн., а за тиждень до фестивалю - 120 грн. Однак саме на ці кошти в місті було втілено уні¬кальний проект: перетворення фасадів будинків у Старому місті й на Новому плані на арт-об’єкти. Я зумисне не буду перелічувати всі шедеври в жанрі муралізму, якими збагатився Кам’янець, - можливо, Вас це спонукатиме вийти на прогулянку містом і самим відшукати ці зображення. Зазначу лише, що художники, котрі приїхали з Москви, Києва, Севастополя, Коломиї, Хмельницького і навіть із Мінська, були просто щасливі втілити свої творчі фантазії на таких великих стінах, адже в Україні цей вид мистецтва лише починає розвиватися, і Кам’янець, по суті, опинився в авангарді цього руху. 

Автор:  Наталія ЯРОВА

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «РЕСПУБЛІКА» 16.09.2011
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «РЕСПУБЛІКА»

МАЛЮНКИ НА СТІНАХ НАБИРАЮТЬ ОБРИСІВ 16.09.2011
МАЛЮНКИ НА СТІНАХ НАБИРАЮТЬ ОБРИСІВ

Сьогодні, о 12.00, на площі перед Ратушею розпочнеться триденний фестиваль сучасного мистецтва «РЕСПУБ­ЛІКА antiMONEYfest», організатором якого є хмельницька фестивальна агенція «Форт Рок». Офіційне відриття відбудеться о 16.00 у Старій фортеці. Втім художники, які зголосилися прикрашати своїм живописом стіни міста, взялися до роботи ще з початку тижня. Першими з’явилися обриси малюнка на задній стіні універмагу в Старому місті, над яким працює досвідчена команда з Москви «ZukClub». Роботу ще не завершено, але в якості бонусу хлопці досить швидко зобразили кумедну сценку на стіні будинку навпроти. До речі, це аплікація, яку при потребі можна зняти.


Автор:  Наталія ЯРОВА

МИ ВСЕ БЛИЖЧЕ ДО «РЕСПУБЛІКИ» 09.09.2011
МИ ВСЕ БЛИЖЧЕ ДО «РЕСПУБЛІКИ»
5 вересня відбулася прес-конференція організаторів фестивалю «Республіка» Андрія ЗОЇНА та Ольги ЧАЙКОВСЬКОЇ за участю заступника міського голови Василя СУКАЧА та директора департаменту гуманітарної політики Альони КУЗЕМИ. 


Автор:  Ольга МІРКОТАН

ПІСЛЯ «ОСТАННЬОЇ СТОЛИЦІ» - ПЕРША «РЕСПУБЛІКА» 02.09.2011
ПІСЛЯ «ОСТАННЬОЇ СТОЛИЦІ» - ПЕРША «РЕСПУБЛІКА»

Щойно встиг Кам’янець оговтатись після святкових заходів і фестивалів, приурочених до Дня незалежності, як уже на носі новий фестиваль сучасного вуличного 
мистецтва «Республіка», який організовує хмельницька агенція «Форт-Рок», що пройде 16 - 18 вересня.

Автор:  Наталія ЯРОВА
Кількість коментарів:  1

КВІТИ, БАНТИ, ПЕРШИЙ ДЗВОНИК 02.09.2011
КВІТИ, БАНТИ, ПЕРШИЙ ДЗВОНИК

День знань цього року видався напрочуд сонячним і теплим, посприявши святковому настрою, з яким поспішали 1 вересня до своїх шкіл учні. 
У місті цього навчального року за парти сіли 824 першокласники та 533 учні випускних класів, а загалом - 9864 школярі.
У порівнянні з минулим навчальним роком цьогоріч кількість школярів у районі зменшилася майже на півтори сотні та складає 5031 учень. Радує той факт, що на відміну від загальної цифри школярів кількість першокласників, які пішли у навчальні заклади району, зросла: минулого року їх було 404, цьогоріч - 422.
Автор:   / 


Свята: 81 — 100 з 164
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі