Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ПОНЕДІЛОК, 18 ЧЕРВНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
14.04.2017

НА ПРИЗОВНИКІВ ЧАТУЮТЬ?

- 21 березня, о 13-й годині, мій 21-річний син Олег, студент ПДАТУ, повертався додому після пар. На автовокзалі до нього підійшли двоє працівників військкомату і повідомили, що він має поїхати із ними для уточнення даних. Син встиг передзвонити і сказати, куди його везуть, бо одразу телефон у нього відібрали і відключили. Нас із чоловіком до військкомату не пустили, ми довго чекали на вулиці та о 16.00 викликали поліцію. Син вийшов збентеженим і тримав у руці повістку на 10 квітня. Сказав, що незчувся, як підписав її. Про те, що він студент і має право на відстрочку, навіть слухати не хотіли. Я не проти, аби син служив в армії. Але нехай спочатку навчання закінчить, отримає диплом і відслужить рік, а не півтора без вищої освіти, - таку історію розповіла нам жителька с.Залісся Перше Світлана СИДОРЧУК, яка днями завітала до редакції.

Родина Сидорчуків взялася відстоювати свої законні права. За їх словами, заяву з відповідним проханням та довідку з університету, де вказано, що Олег Сидорчук - студент ІІ курсу денної форми навчання, вони декілька днів носили до військкомату. Нарешті документи в них прийняли. Також рідні написали заяву і до Хмельницької військової прокуратури.

Втім у військового комісара підполковника Володимира ВОЗНОГО інша точка зору на цю ситуацію:

- Олег Сидорчук призивається на строкову військову службу. В нього вже була відстрочка від призову, але він її втратив. Також ми з’ясували, що хлопець навчається на ветеринарному факультеті, але на індивідуальній формі навчання, а також працює офіційно на автозаправці. Хоча, відповідно до законодавства, при індивідуальному графіку він має працювати лише за фахом. Крім того, хлопець не з’явився на відправлення в той час, ко-ли в державі особливий період. То-му ми готуємо матеріали для порушення кримінального провадження. Також притягуватимуться до відповідальності посадові особи, які підробили довідку.

Доставлення хлопців до військкомату проти їх волі, за словами Володимира Миколайовича, відбувається відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»:

- Там чітко зазначено, що громадян, які ухиляються від служби в армії, розшукують і привозять до нас. Так і було зроблено. Нехай хлопець іде і виконує свій обов’язок.

Звернулися ми й до декана факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві ПДАТУ Олега ЦВІГУНА, який запевнив журналістів, що хлопець навчається на денній формі, а не за індивідуальним графіком. Тому має право працювати будь-де у вільний від пар час.


Галина МИХАЛЬСЬКА

Повернутись до списку