Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ВІВТОРОК, 23 ЖОВТНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
05.05.2017

ОНОВЛЕНІ СУБСИДІЇ

Збільшення соціальної норми для непрацездатних, можливість оформити субсидію навіть на садовий будиночок, нові числа опалювального періоду, - із такими нововведеннями з 1 травня в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій. У департаменті соціального захисту населення міськради наразі чекають офіційних роз’яснень з області, тому нові зміни поки не коментують. Утім їх оприлюднив «Урядовий портал».

Отож, що чекає на тих громадян, кому пощастило жити із субсидією?

По-перше, для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшив соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживають 1-2 непрацездатних, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується із 49 до 75 кв.м.

По-друге, відтепер з’явилася можливість оформити субсидію на садовий будинок чи дачний кооператив. Із травня 2017-го за рішенням комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформити субсидію. Втім фінансуватиметься вона за рахунок місцевих бюджетів.

По-третє, для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія на опалювальний сезон нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня, а не з 1 жовтня до 30 квітня, як було раніше. Для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування.

По-четверте, заново подавати документи (заяву і декларацію про доходи) на оформлення житлової субсидії повинні сім’ї, які орендують помешкання; мають зміни у складі сім’ї (прописалися-виписалися) або ж хочуть отримати субсидію на тверде паливо. Решті перерахунок здійснюється автоматично.

По-п’яте, громадяни мусять інформувати департамент соцзахисту в разі певних змін:

- хтось виписався чи прописався в помешканні;

- хтось звільнився, змінив роботу чи став пенсіонером;

- здійснено одноразову покупку на суму, яка перевищує 50 тис.грн.;

- відмова від централізованого опалення і перехід на індивідуальне, або ж навпаки.

Підготувала Галина МИХАЛЬСЬКА.

P.S. Також із 1 травня набула чинності постанова Кабміну про зниження соціальних норм на електро-, тепло- та газопостачання, які встановлюються для розрахунку розміру субсидій. Тож чекаємо на офіційні роз’яснення.


Повернутись до списку