• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 21 ЛИПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
28.07.2017

К-ПВВІКУ ВЖЕ ПІВВІКУ!

22 липня Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище ім.Харченка відзначило 50-літній ювілей.
На святкування завітали колишні курсанти закладу з усіх усюд.

К-ПВВІКУ ВЖЕ ПІВВІКУ!

На очах сльози, ноги тремтять від хвилювання, у руках старий випускний альбом, звідки дивляться чорно-білі усміхнені обличчя товаришів. Ось підходять поважні чоловіки (деякі з онуками) і з безмежною радістю обіймаються, усміхаються, голосно згадують курсантські прізвиська і фотографуються.
- Як приємно згадати молоді роки, навчання, командирів і наставників. У нас ще й подвійний ювілей - 50 років училищу і 30 років, як ми його закінчили. Дуже шкода, що не всі наші приїхали, але більшість тут, тому я безмежно щасливий, - втішено розповідає Олександр Васильович, який лейтенантські погони отримав 1987 р.
Випускники всіх років переглянули пам’ятні відеоролики, насолодилися неперевершеною грою військового оркестру, а після - вшанували пам’ять загиблих товаришів і поклали квіти до пам’ятника воїнів-афганців. На врочистості завітав губернатор області Олександр КОРНІЙЧУК, а також міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ, який привітав усіх зі святом і побажав зібратися не меншим складом і на 100-річчя. Найкращі отримали від мера та народного депутата Володимира Мельниченка грошові премії й нагороди.
За 50 років роботи училище підготувало близько 20 тис. офіцерів, які служили і служать у різних військах Збройних сил як України, так і інших держав.
1975 р. училище отримало ім’я маршала Харченка. З 2010 р. заклад перейшов до складу
К-ПНУ ім.Івана Огієнка. 2013 р. його реформували у факультет підготовки спеціалістів інженерних військ і військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Львівської академії сухопутних військ ім.Петра Сагайдачного.
Нині є надія, що факультет повернеться до рідного міста.
19 липня під час засідання Уряду міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак представив проект постанови Кабміну про реорганізацію військово-навчальних підрозділів вишів, яка, зокрема, торкається подальшої долі нашого військового факультету.

Ольга БАНАХ. 


Повернутись до списку