Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СУБОТА, 19 СІЧНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
22.09.2017

РОЗДАВАЛИ ГРОШІ

Шістнадцять мільйонів гривень зібрали депутатів міськради 15 вересня на позачергове засідання сесії міськради.

РОЗДАВАЛИ ГРОШІРозподіл коштів із перевиконання міського бюджету відбувався запекло.

Причому великі суми особливих суперечок не викликали (близько 7 мільйонів отримав департамент ЖКГ; 2 млн. 300 тис. - медицина, півтора - освіта, близько мільйона - соцзахист).

Найбільші пристрасті вирували навколо 200 тис.грн., які на користь КП «Міськтепловоденергія» намагалися забрати спочатку з програми «Доступні ліки», потім - із комунальної стоматполіклініки, яка зекономила 4 мільйони, а попросила 200 тис. на нові вікна...

Аргументами керівництва «МТВЕ» щодо необхідності додання 200 тис. до виділених 800 тис. були «залізні»: рвонула труба на Соборній при пробному запуску, і якщо не замінити її частину довжиною 36 м, то опалювальний сезон невідомо коли почнеться. Плюс треба до кінця року встановити теплолічильники на всіх будинках, інакше оштрафує НКРЕ.

Ситуацію врятував директор департаменту ЖКГ Олександр БАБЧИНСЬКИЙ, який при умові повернення на жовтневій сесії коштів на програму вуличного освітлення «позичив» 200 тис. для тепловиків.

На що ж витратять розпорядники ці гроші?

Згідно з інформацією прес-служби міськради, департамент ЖКГ отримав фінансування на поточний ремонт доріг і тротуарів, капремонт ліфтів, поточний ремонт дитячих майданчиків, придбання урн і каналізаційних люків, поточний ремонт внутрішньодворових проїздів тощо.

Медичні надбання заплановано, зокрема, витратити на капітальний ремонт приміщень амбулаторії сімейної медицини на вул.Космонавтів, 8, заміну вікон у стоматологічній поліклініці, придбання медикаментів пільгових і для медичних установ, ремонт системи опалення та водопостачання перинатального центру тощо.

Соцзахист за «свої» гроші додасть на пільгові перевезення, а також збільшить у два рази видачу пільгових талонів малозабезпеченим для  відвідування лазні.  

Гроші освіти передбачені на капремонти: системи теплопостачання ДНЗ №30, покриття подвір’я ЗОШ №12, даху ліцею, системи тепловодопостачання та водовідведення ДНЗ №2;  санвузлів у СЗОШ №5 та НВК №14, покрівлі даху тиру НВК №9, приміщення філії ДЮСШ №2, їдальні та харчоблоку ЗОШ №10, електромережі НВК №13, покрівлі та фасаду із заміною віконних блоків ДНЗ №1, а також реконструкцію частини будівлі позашкільного НВО під спортивний зал для скелелазіння, придбання акробатичної доріжки для ДЮСШ №1 тощо.

Депутати на цій сесії знову повернулися до земельного питання, від якого залежить майбутнє дегазації сміттєзвалища. Проект набрав необхідну кількість голосів, на відміну від минулої сесії.

Виділили гроші й міській друкарні для виготовлення проектно-кошторисної документації. Як відомо, в будівлі цієї установи католицька громада прагне  відновити духовну семінарію, як було колись. «Подолянин» торік писав, що мерія може погодитися на переїзд друкарні, якщо на першому поверсі буде облаштована амбулаторія сімейної медицини і, звичайно, якщо польська сторона знайде необхідні кошти. Щоб назвати ціну, депутати і дали гроші друкарні на ПКД. Також при обговоренні питання на сесії міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ сказав, що будуть захищені й інтереси сімей кам’янчан, квартири яких розміщені у цьому ж приміщенні.

На сесії до депутатів звернулися мешканці вул.Каліська, 10, котрі вже не один рік потерпають від катастрофічного стану їхнього даху. Наприкінці минулого року їм виділили гроші на ремонт, проте дах і досі протікає. З пояснень керівництва ЖКГ: гроші довелося витратити на червневий буревій, але в серпні розпочали виготовлення документації. Відповіді на запитання «Чому ж комунальники чекали аж до червня?» мешканці будинку так і не отримали.

Наступна сесія міськради відбудеться 3 жовтня.


Ольга МІРКОТАН

Повернутись до списку