Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ЧЕТВЕР, 15 ЛИСТОПАДА 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
24.11.2017

«ПРОСВІТА» БЕРЕТЬСЯ ЗА ПАМ’ЯТНИК

Міське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка виступило з ініціативою встановлення в Кам’янці-Подільському пам’ятника до відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.

Фото сучасного майдану Відродження було зроблено з того ж ракурсу, що й оригінальні фото з урочистої обітниці в рамках проекту «Знай, де стоїш». Автор Дмитро БабюкВідповідний лист, адресований міському голові Михайлу СІМАШКЕВИЧУ, вручив меру при особистій зустрічі голова міської «Просвіти» В’ячеслав ПОЛЯТИНЧУК.
«...Кам’янецька доба Директорії була важливим періодом боротьби за Українську державність у часи національно-визвольних змагань.
Однією з визначальних подій Кам’янецької доби є урочиста обітниця на вірність Українській Народній Республіці, яку дали Директорія, уряд і військо 14 жовтня 1919 р. в Кам’янці-Подільському. Акція задумувалась як присяга українських провідників і війська своєму народові, мала на меті підняти дух армії та широких народних мас, а також продемонструвати міжнародному співтовариству, що «ми стаємо твердою ногою на шлях державного життя, ...що заводимо в себе такий самий порядок, як це робиться в найбільших країнах світу», тобто показати, що Україна має всі атрибути державності - вищі органи влади та військо, і ці органи влади діють на легітимній основі», - цитуємо звернення, яке також було схвалено секретаріатом Х з’їзду Всеукраїнського товариства «Просвіта», що відбувся в Києві 18 листопада.
Нагадаємо, що 2016 р. Президент України Петро Порошенко видав указ «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.».


Ольга МІРКОТАН

Повернутись до списку