Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ПОНЕДІЛОК, 17 ГРУДНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
09.02.2018

З’ЯВИЛАСЯ ВУЛИЦЯ ПЕТЛЮРИ

Вулиця Уральська тепер носитиме ім’я Симона Петлюри. Таке рішення ухвалили депутати міської ради під час засідання сесії 6 лютого.

З’ЯВИЛАСЯ ВУЛИЦЯ ПЕТЛЮРИТакож одному з керівників Української національно-демократичної революції, головному отаману військ і керівнику Директорії УНР було присвоєно звання «Почесний громадянин Ка­м’янця-Подільського» (посмертно). Нагадаємо, що 1919 р. в Кам’янці були зосереджені ке­рівні органи УНР і перебував сам Петлюра. Атрибути почесного звання зберігатимуться в історичному музеї-заповіднику.

Правда, це рішення не було ухвалено одностайно. Перед голосуванням депутат Микола РОЗБАМ поставив до відома колег, що до нього звернулися єврейські громади Хмельницької та Тернопільської областей, БФ «Хесед-Бешт», земляцтва Нью-Йорка, Парижа, а також товариші з Ізраїлю, які попросили не підтримувати голосування. Їхні аргументи - єврейські погроми, до яких, за деякими даними, був причетний і Петлюра.

Симону Васильовичу планують ще встано­вити пам’ятник. Збираються депутати мемо­ріальною дошкою увічнити і пам’ять українсь­кого історика і політичного діяча Михайла Грушевського, який також 1919 р. декілька місяців жив і працював у нашому місті. Депутати проголосували за відповідне доручення.

Голова фракції БПП «Солідарність» Василь КОБИЛЬНИК зачитав звернення щодо відзначення 2018 р. на державному рівні 100-річчя Кам’янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієнка. Його надіслали голові ВРУ і Прем’єр-міністру. Пролунала пропозиція нагородити виш орденом Ярослава Мудрого, яку також внесли у текст.

Під час сесії депутати заслухали звіти комунальних підприємств «Житловик», «Добробут», «Муніципальна поліція».

Про виконання програми розвитку і підтримки науково-дослідницької роботи в навчальних закладах міста народні обранці дізналися з відеоролика, підготовленого управлінням освіти і науки. Його начальник Світлана СТАРЧЕНКО повідомила, що кам’янчани визнані першими в області за результатами досягнень у науково-дослідницькому, науково-технічному та художньо-естетичному напрямках.

На засіданні було розглянуто низку земельних питань, із яких доповідав завідувач міського відділу з питань регулювання земельних відносин Віктор КРАВЧУК. Депутати відмовили у перепрофілюванні земельної ділянки під будівництво багатоквартирного житлового будинку, яке планувало КП «Міськтепловоденергія». Втім набрало достатню кількість голосів скандальне питання щодо виділення ділянки під гараж родичам депутата Олександра ПОЛАТАЙКА у центрі міста. Більшість не вбачає нічого поганого в такому рішенні, але «Свобода» підозрює, що там буде не гараж, а комерційний об’єкт, який мав би пройти іншу процедуру для отримання землі - зокрема, аук­ціон. Врешті час покаже, хто був правий.

Також під час сесії депутатам нагадали, що вони мають до 1 квітня подати електронні декларації про свої доходи.


Ольга МІРКОТАН

Повернутись до списку