• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

НЕДІЛЯ, 17 ЛЮТОГО 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
06.07.2018

ЩО ВБИЛО РИБУ?

Погана якість води і перевищений вміст у ній забруднюючих речовин могли призвести до масової загибелі риби у р.Смотрич, біля Цибулівської ГЕС, що відбулося наприкінці червня (див. «Подолянин» від 28 червня ц.р.).

За словами спеціалістів облекоінспекції, саме у місці скупчення мертвої риби вода була гірша ніж вище за течією. Тож там могли помити бочку з-під хімікатів або ж вилити у воду нечистоти із септика.

- Працівниками Держекоінспекції у Хмельницькій області здійснено відбір проб поверхневих вод річки Смот­рич, - коментує прес-служба інспекції. - За результатами досліджень поверхневих вод р.Смотрич, у створі, де проведено відбір, відносно створу вище за течією, спостерігається погіршення якості поверхневих вод за такими показниками: солі - в 1 раз; завислі речовини - в 1,4; хімічне споживання кисню - у 2 рази; біологічне споживання кисню - у 2,7; фосфати - в 1,1; азот амонійний - в 1; активні поверхневі речовини (миючі засоби) - у 2,5.

За результатами лабораторних досліджень Держпродспоживслужби, у воді виявлено перевищення нітратів у 4 рази, а також знайдено фосфорорганічні сполуки, яких там взагалі не має бути. Саме ці речовини використовуються для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. 


Галина МИХАЛЬСЬКА

Повернутись до списку