• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ЧЕТВЕР, 18 КВІТНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
09.07.2010

ОМАНЛИВІ МІЛЬЙОНИ?

У понеділок міський голова Анатолій НЕСТЕРУК поділився із журналістами своїм рішенням щодо відмови від багатомільйонного кредиту Світового банку, котрий мав бути спрямований на реконструкцію водопровідних мереж та обладнання.
- Готували бізнес-план ще працівники ЗАТ «Тепловоденергія», місто не мало можливості ознайомитися з усіма його деталями та здійснити економічні розрахунки, - говорить Анатолій Макарович. - Але тепер з’ясувалося, що користі від того мало. Заради 360 тисяч гривень економії потрібно поставити місто на 16 років у залежність від боргових зобов’язань. Будемо звертатися до депутатів міськради, щоб вони прийняли рішення про відмову, обгрунтувавши прохання розрахунками фахівців.
Як повідомила прес-служба КП «Міськтепловоденергія», на підприємстві зроблено техніко-економічні розрахунки економії електроенергії при заміні енергоємного обладнання. Встановлено, що при заміні дев’яти насосів на каналізаційних станціях можливо зекономити на електроенергії всього 652,8 тис.кВт/год., що дорівнюватиме 365,5 тис.грн./рік. За 16 років ця сума складатиме 5 млн. 848 тис.грн. Попередньо в бізнес-плані передбачено зменшення споживання електроенергії до 26,1%, що мало би складати 29 млн. 733 тис.грн. Але навіть така економія не дозволить  покрити тіло кредиту (38 млн.  575 тис.грн.) і відсотки за весь період (13 млн. 875,8 тис.грн.).
Також у проекті ніде не вказано курсової різниці, яка може виникнути у зв’язку зі зміною курсу долара і з яких джерел вона буде покриватися. Є багато й інших невідповідностей. Проте найголовніше - в бізнес-плані вказано, що проект стане прибутковим завдяки запровадженню заощаджувальних заходів і зростанню тарифів. За попередніми розрахунками управління економіки, лише для погашення тіла кредиту та його відсотків, тарифи потрібно підвищити на 33%. Це при тому, що теперішні тарифи на воду та водовідведення не покривають витрат на 26,9 і 21,5% відповідно. Виходить, якщо привести тарифи у відповідність і закласти у них витрати на кредит, то вони мають зрости майже на 70%.
Питання доцільності отримання вищезгаданого кредиту розглядатиметься депутатами міськради.


Ольга МІРКОТАН

Повернутись до списку