Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ВІВТОРОК, 23 ЖОВТНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
05.01.2017

ЗА АФРИКАНСЬКОЮ ЧУМОЮ КРАДЕТЬСЯ ПТАШИНИЙ ГРИП

Не встиг рік Півня увійти у свої права, як проблеми спіткали його пернатих родичів із сусідньої Чернівеччини. Там на водоймищі в с.Чортория Кіцманського району було зареєстровано падіж диких лебедів - загинуло понад 20 птахів.

Уже 2 січня при дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановлено діагноз - «грип птиці». Одразу ж у зоні ризику були встановлені карантинні обмеження. 

Наші ж ветеринари запевняють, що на Кам’янеччині все спокійно, бо господарі пернатих не зверталися зі скаргами на масовий падіж чи захворювання домашніх птахів.

- Все ж власникам птиці треба бути обережними, - каже головний спеціаліст відділу безпеки харчових продуктів і ветеринарії Держпродспоживслужби Віктор СЕ-НИК, - адже ця вірусна інфекція поширюється досить швидко і вражає навіть людей. Найчастіше в домогосподарства інфекцію заносять мігруючі птахи. Хвороба у домашніх пернатих перебігає дуже швидко і з летальними наслідками.

У людей же на початку захворювання спостерігаються симптоми звичного грипу: жар, кашель, біль у горлі та м’язах. Тому за перших ознак проконсультуйтеся із лікарем. Для запобігання інфікуванню домашньої птиці варто перевести її на закрите утримання. А м’ясо, яке вживаєте, термічно обробляти.

Вікторія КОЖЕВНІКОВА.


Повернутись до списку