Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
П'ЯТНИЦЯ, 24 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

19.04.2019

«ДЮ СОЛЕЙ» І «ШАПІТО» ПО-КАМ’ЯНЕЦЬКИ

Який зв’язок може бути між Кам’янцем і цирком? Час від часу до нас заїжджають трупи зі своїми шоу, за які ми платимо гроші, а потім вони їдуть... Попри весь потенціал, наше місто не можна назвати цирковим, хоча є чимало кам’янецьких гуртів, яким під силу виконання різноманіт­них цікавих постановок, карколомних трюків, рідкісних елементів тощо.

«ДЮ СОЛЕЙ» І «ШАПІТО» ПО-КАМ’ЯНЕЦЬКИЧасто можна побачити силових жонглерів, які вправно справляються з гирями на різноманітних міських заходах. Організовує виступи чем­-піон України з гирьового спорту Ігор Абра­мович зі своїми вихованцями.

Декілька років тому вулиці запо­лонили атлетичні хлопці з новітнім рухом - стріт-воркаут. Арсеній Даниленко та команда часто влаштовували показові виступи та тішили публіку технічними силовими елементами на перекладині, під час відтискань від підлоги тощо.

Перед корпусом К-ПНУ тренер з акробатики Даніїл Марчук з акробатами-гімнастами запалював і розважав публіку крутезними сальто, кульбі­тами та гвинтами. Неодноразово милувалися й грацією наших худож­ніх гімнасток, котрі тренуються при ДЮСШ №1. Популярними в місті є напрямки повітряної гімнастики, за допомогою «стрічок» або спеціального обруча, та й танці на пілоні залишають приємне враження.

Чимало в нас і гумористів, мімів, які вміють веселити народ на різних сценах і корпоративах. Тут і студенти коледжу культури та мистецтв, і по­пулярні КВНщики й ліго-смішники.

Завмирає серце і від команди наших хлопців «Ратар», які з легкістю можуть ходити по склу, лежати на мечах і цвяхах. Вони навіть брали участь у проекті «Україна має талант» (Максим Шевчук, Твердислав Філатов).

Є в місті кому влаштувати і такий модний напрямок, як фаєр-шоу та різноманітні фокуси, спецефекти, ілюзії. Валерій Свереда точно знає у цьому толк.

А є й такі, що відшліфовують свою майстерність на стадіонах у підкиданні 5-7 м’ячиків, або спеціалісти із майстерним виконанням тримання м’яча, так звані футбольні фристайлери.

Ось і виникає запитання: чому б місцевих виконавців не зібрати під одним дахом для створення власного циркового дозвілля. Для прикладу, раз на місяць виконувати триденні вистави. Це забезпечить щось новеньке для культурного відпочинку мешканців і гостей. Важливими стануть і популяризація та інтерес від молоді, які зможуть та будуть прагнути долучитися до обраного напрямку за своїм уподобанням, записатися на гурток, секцію, мотивувати себе досяг­нути певного рівня й згодом продемонструвати це на арені з майстрами
своєї справи.

Ще одним вагомим фактором об’єднання може стати благодійна діяльність. Частина виручених коштів із квитків або добровільних внесків будуть іти на потреби заради збереження здоров’я дітей, дорослих або іншої необхідної допомоги. Від такого виграють усі. Глядач отримує враження, артисти - визнання, нужденні - допомогу. Міні-програми можна влаштовувати і в навчальних закладах міс­та й району. А коледжу культури із часом відкрити нове відділення естрадно-циркового мистецтва.

Такий проект 2015 року автор статті подавав під час навчання на факультеті муніципального управління, що діє від міської ради. Можливо, із часом це буде втілено.

Із нагоди свята, а також для можливості співпраці зацікавлених виконавців оригінального жанру запрошуємо на майстер-клас із жонглювання, що відбудеться вже завтра, 20 квітня,
о 20.00, біля Ратуші.

Довідки за номером: 097-876-76-05.

Дмитро БОЙКО.


Повернення до списку