• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
ВІВТОРОК, 17 ЛИПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

17.06.2016

КАМ’ЯНЕЦЬ ЗАМІНЮЄ ЄВПАТОРІЮ

КАМ’ЯНЕЦЬ ЗАМІНЮЄ ЄВПАТОРІЮФутбольна збірна України з інваспорту, котра готується до вересневих Паралімпійських ігор, 29 травня - 10 червня на міському стадіоні Кам’янця-Подільського проводила навчально-тренувальні збори. Відверто кажучи, такий вибір збірної неабияк здивував, адже наше місто не може похвалитися хорошою футбольною інфраструктурою, а тим більше - газонами для поля. Але факт залишається фактом, причому - приємним.
Утім дислокація команди в нашому місті мала вагоме підгрунтя: п’ятеро «збірників», котрі вже мають титули паралімпійських чемпіонів, є вихованцями кам’янецького планово-економічного технікуму. Це Віталій Трушев, Володимир Антонюк, Тарас Дутко, Денис Пономарьов та Олександр Девлиш. 8 червня збірна зустрілася з учнями та викладачами навчального закладу.
Журналісти «Подолянина» розпитали головного тренера паралімпійської збірної України Сергія Овчаренка, з котрим команда досягла великих успіхів, про тренувальні збори і враження від міста.
- Останніми роками питання, де проводити збори, стало для нас проблемою, - каже Сергій Валентинович. - Раніше готувалися на нашій базі в Євпаторії. Нині це єдина територія в Криму, котра залишилася під контролем України - вона належить Національному паралімпійському комітету, там працюють українські керівники. Звісно, мусимо дозволяти тренуватися на базі й російським спортсменам, але ми теж могли б там займатися. Та нині проблематично виїхати до Криму, потрібно більше коштів на проживання, харчування. Не працює там наша банківська система - нюансів чимало.
Непогані умови для тренування є в Новомосковську Дніпропетровської області, але сидіти на одному місці впродовж трьох місяців психологічно складно.
- Що підштовхнуло приїхати до Кам’янця-Подільського?
- На зборах тут ми вперше. Торік планували в Кам’янці провести всеукраїнські футбольні змагання, але не вийшло через фінансові труднощі. Тож вирішили, що цьогоріч завітаємо хоча б на збори. В Кам’янці завжди гарно ставилися до інваспорту, плідно працюють тренери. У перемогах нашої команди є заслуга і планово-економічного технікуму, вихованці якого часто грають за збірну.
- Сергію Валентиновичу, як Вам тутешні умови для занять?
- Сподобалося красиве, чисте, компактне місто. Гарний готель (команда проживала у готелі «7 Днів». - Прим. авт.), хороше харчування, тренажерний зал. Але найбільша проблема - якість футбольного поля. В принципі, ми розуміли, що воно тут не найкраще, але наразі більше займаємося біговими вправами, тож можна терпіти. На заключних етапах підготовки до Паралімпійських ігор потребуватимемо кращих баз для тренувань.
Ще один неприємний момент - у Кам’янці автомобілі не пропускають людей на пішохідних переходах. Тричі в день команді доводиться ходити містом, і ця проблема відчувається.
Але не так просто знайти для збірної базу з хорошим полем і компактним проживанням. Важливо, щоб гравцям було зручно добиратися з різних міст і щоб збори обійшлися дешево. Ми ж не київське «Динамо», наш бюджет обмежений.
- Які подальші плани підготовки?
- 18 червня вилітаємо на міжнародний турнір до Голландії, а в липні проведемо навчально-тренувальні збори в Новомосковську.

Автор:  Віталій ГОРБУЛЕНКО

Повернення до списку