П'ятница, 03 Грудня 2021 р.
1 Лютого 2019

ДАВНІЙ КАМ’ЯНЕЦЬ – МОЛОДА СТОЛИЦЯ!

ДАВНІЙ КАМ’ЯНЕЦЬ - МОЛОДА СТОЛИЦЯ!У рамках VI Форуму молодіжних проектів «Ініціатива’19», що відбувся в місті 28 січня, Кам’янцю-Подільському було офіційно вручено клейноди, що засвідчують статус Молодіжної столиці України.

Із цією місією до нас завітали міністр молоді та спорту України Ігор ЖДАНОВ і мер попередньої Молодіжної столиці – Львова – Андрій САДОВИЙ.

СТАТУС ДАЄ НЕ ГРОШІ, А МОЖЛИВОСТІ

У вітальному слові ініціатор та співорганізатор форуму Андрій ЗАЄЦЬ, який також очолює ГО «Ініціатива і розвиток», розповів, як, будучи сту­дентом, подумав, що непогано було би об’єднати молодь, зустрітися на форумі, обговорити проекти і разом працювати. І сьогодні, вже на шостому форумі, за плечима активної кам’янецької молоді чимало гарних втілених ідей.

І саме їхня заслуга – отримання статусу Молодіжної столиці. Це підкреслив у своє­му виступі міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ:

– Немає нічого дивного, що саме молодь творить наше місто, адже вона складає третину населення, бере активну участь у його житті, долучається до реа­лізації всіх проектів.

Привітав учасників фору­му і міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, який розповів про історію створен­ня конкурсу й вручив кам’я­нецькому меру символічну таб­личку із надписом «Молодіжна столиця України – 2019».

– Статус Молодіжній столиці грошей не дає, але відчиняє двері, які дадуть можливості отримати і позитивний імідж, і інвестиції, і, що найголовніше для молоді, можливість себе реалізувати, – поділився досвідом з учасниками форуму Андрій Садовий і вручив ще й львівську табличку.

Також Андрій Іванович розповів про те, як йому по­добаєть­ся Кам’янець:

– Я дуже поважаю тих, хто ставить мету і досягає її. Ви – дуже круте місто, і я хотів би, щоб кожен громадянин нашої країни приїхав до Кам’янця-Подільського. Дуже добре, що пан міністр сьогодні з нами, і сподіваюся, що на найближ­-чому засіданні уряду він вине­се іні­ціативу, аби всі дороги, які ведуть від аеропортів до Ка­м’янця-Подільського, були від­ремонтовані, а кількість охо­чих від­відати його зростала, бо світ має бачити таку перли­-ну. Це насправді божественне місто.

Вадим Савчук, Iгор Жданов, Михайло Сімашкевич оглядають майбутній молодіжний центрПісля офіційної частини Ігор Жданов і Михайло Сімашкевич у відкритому спілкуванні відповіли на запитання молоді. Першими свою цікавість проявили львів’яни, котрі звернули увагу на дуже незручне сполучення між нашими містами, «принади» якого вони щойно відчули на собі, та погані дороги. Михайло Євстафійович розповів про те, що вже зверталися до уряду і просили організувати потяг, який би об’єднував Львів, Кам’янець і Одесу, але поки що ніхто не погоджується. Ігор Жданов сказав, що спробує допомогти.

Також молодь цікавили питання молодіжного кредитування житла, проте міністр нічого втішного не повідомив.

Йшлося на дискусії про булінг, спортивні комплекси тощо.

Продовжили форум молодіжні активісти та місцеві громадські об’єднання, які звітували про свою діяльність і презентували проекти на 2019 рік. Серед них Всеукраїнський інтенсив-­курс факультету муніципального управління «Свідомий вибір – майбутнє молоді», конкурс молодіжних стартапів, кар’єрний форум, Всеукраїнський дебатний тур, соціальний напівмарафон «Від фортеці до фортеці», обмін досвідом між молоддю Донеччини та Кам’янця-Подільського. Головною подією року стане Всеукраїнський молодіжний форум «Молодіжна столиця України», який запланували провести восени у Старій фортеці, а також Міжнародний літній табір (у червні).

У роботі форуму взяли участь заступник міністра молоді і спорту Олександр ЯРЕМА, голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав ТОМЕНЧУК, голова На­ціональної молодіжної ради України Андрій КОЛОБОВ, а також молодіжні активісти зі Львова, гості з Хмельницького.

ВІЗИТ У МОЛОДІЖНИЙ ПРОСТІР

Ще до початку форуму офіційне знайомство із Кам’янцем міністр молоді та спорту Ігор Жданов розпочав з оглядин приміщення, в якому розташується молодіжний центр. Його облаштують на І поверсі новозбудованої 9-поверхівки на вул.Симона Петлюри, майже у центрі міста. Під молодіжний простір виділено солідні 200 кв.м.

ДАВНІЙ КАМ’ЯНЕЦЬ - МОЛОДА СТОЛИЦЯ!– Наразі хочемо замовити про­ектно-кошторисну документацію у фахівців з інших міст, які вже долучалися до втілення таких проектів, – розповів заступник міського голови Вадим Савчук. – У сусідній Вінниці вже відкрили молодіжний центр, який обійшовся у 4 мільйони гривень. Розраховуємо на державну підтримку, а також шукатимемо кошти і в міській скарбниці.

Зволікати із відкриттям цент­ру міська влада не збирається, адже до цього спонукає ще й новий статус.

– Ви – Молодіжна столиця, тому вибору не маєте. Восени прийматимете Всеукраїнський молодіжний форум і покажете вже відкритий центр. А я приїду і подивлюся, – пообіцяв Ігор Олександрович.

Далі міністр разом із мером за­вітали до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, де нагородили десятку найкращих спортс­менів міста за підсумками спортивного 2018 року (перелік найкращих спортсменів див. у «Подолянині» від 4 січня 2019 р.).

Крім того, мер вручив відзнаку міської ради «Честь і шана» президенту міської Федерації тхеквондо ВТФ Сергію ЧАЙЦІ. Спортсмени отримали грамоти, медалі та іменні футболки.

Ігор Жданов подякував ка­м’янчанам за ті результати, які вони демонструють перед усім світом, і побажав, аби кількість їхніх уболівальників збільшувалася, а статус арен, на яких вони виступатимуть, тільки зростав.

Ольга БАНАХ, Ольга МІРКОТАН.