• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ВІВТОРОК, 26 БЕРЕЗНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

09.07.2010

ВУХАТИЙ ДРУГ

Нарешті! Ви чи Ваша дитина щасливі: у будинку з’явився чарівний пухнастий вихованець! Його хочеться весь час брати на руки, гладити та чухати. Це природне бажання, і не треба собі відмовляти в цьому. Проте в перервах між обніманням кролика (а робити це треба дуже обережно та не дуже часто) його потрібно і годувати. Саме про те, як зробити це правильно, розповідає кандидат біологічних наук, директор клініки «Фауна-Сервіс» Андрій МУШИНСЬКИЙ.
- Перш за все, потрібно мати на увазі, що кролики їдять постійно та великі перерви в їжі можуть бути для них згубними. Тому буде правильно, щоб у кролика завжди «під рукою» були свіжі трава чи сіно, які є дуже важливим джерелом клітковини, життєво необхідної для цієї тваринки. Дуже люблять кролі листя подорожника, кульбабу та конюшину. Але, звичайно, трава повинна бути зібрана тільки в екологічно чистому місці: далеко від міста і дороги.
Не варто збирати для своїх вихованців дикорослих рослин, якщо не маєте впевненості, що можете відрізнити нешкідливі рослини від отруйних. Для кролика завжди повинна бути доступна свіжа вода.
Другим обов’язковим компонентом у меню кролика має бути твердий корм, перш за все - зернові суміші. Це може бути спеціальний корм для кроликів, який продається в зоомагазинах, або ж можете компонувати його самостійно. Кролику можна давати перлові крупи, вівсяні, зерно пшениці та ячменю. Iноді можна запропонувати трішки вівсяних пластівців або підсушений шматочок хліба, найкраще всього з висівками. Хлібний сухар можна намочити в молоці.
Крім того, кролику можна та потрібно давати гілочки з дерев: верби, яблуні, груші. Також йому необхідні овочі: ріпа, морква, буряк, пастернак.
Iз зелених культур вони віддають перевагу шпинату, капусті броколі, стеблам і листю цвітної капусти, стручкам гороху та квасолі, петрушці. Їдять кролики і звичайну капусту, але її кількість у раціоні не повинна переважати.
Дуже люблять вухаті зелені салати, але вони не дуже корисні для них. Природно, що не варто годувати свого улюбленця чимось одним. Усі овочі потрібно давати по черзі або комбінувати їх в овочеві суміші.
Не давайте кролику лушпиння від картоплі: воно йому абсолютно ні до чого! Iноді запропонуйте йому невелику кількість фруктів або ягід, але не як основну їжу, а як ласощі. Особливо кролики люблять яблука, груші, малину, ожину та суниці. Всі овочі, фрукти, зелень перед тим, як дати їх кролику, необхідно ретельно помити та підсушити. У жодному випадку не можна давати кролику і мокру траву: це може викликати в нього важке захворювання.
У розрахунку кількості корму, який щодня необхідний кролику, орієнтуйтеся на самого кролика: він ніколи не з’їсть більше, ніж потребує його організм. Якщо корм залишився, наступного разу варто зменшити порцію; якщо ж у кролика годівниця до середини дня виявилася порожньою, порцію потрібно збільшити.
Корм, що залишився з минулого дня (за винятком сіна та твердого корму), потрібно прибрати. Годувати кроликів найкраще в один і той же час. Будь-який новий корм слід вводити в раціон поступово, для того, щоб можна було прослідкувати, чи добре кролик до нього адаптується.
При дотриманні всіх правил годування кролик буде завжди здоровим і веселим, з густим і блискучим хутром.


Повернення до списку