Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
2 Листопада 2023

НОВІ КАДРИ, СТАРІ ДЕКЛАРАЦІЇ

31 жовтня 33 депутати Кам’янець-Подільської райради зібралися на засідання чергової 21 сесії.

Перед початком розгляду питань голова рай­ради Михайло СІМАШКЕВИЧ виконав почесну місію і вручив депутату Олександру ВАРУКУ (на фото) Подяку Хмельницької обласної ради та нагрудний знак до Дня Незалежності України. Олександр Григорович очолює виробничо-комерційне під­приємство, яке, за його словами, 25 років зай­мається будівництвом мереж по Україні, переважно газопостачання, в тому числі в містах, які звільняють від окупантів ЗСУ.

Відбулися в складі депкорпусу і кадрові зміни.
Голова РТВК Ірина КАРМАШ повідомила про реєстрацію депутатами Кам’янець-Подільської райради Мар’яни ПРИХОДЬКО («За майбутнє») та Михайла КОЦЮБАНСЬКОГО (ВО «Свобода»). Михайло Михайлович отримав мандат і теплі слова від голови райради як людині, котра неоднора­-зово виборювала незалежність нашої країни зі зброєю в руках. Пан Коцюбанський – наш колега-­журналіст, читачі «Подолянина» в тому числі знайомі з його поезіями. А ось вручення мандата Мар’яні Олександрівні залишили на майбутнє, адже, за словами заступника голови райради Миколи ЖОГАНА, на жаль, на контакт з апаратом райради депутатка поки не йде. Також було оголошено повідомлення про нову очільницю фракції партії «За конкретні справи», нею стала Світлана РОМАХ.
При формуванні порядку денного з розгляду було знято три питання, які мала підготувати РДА. Зокрема, звіти про виконання районних програм: регіонального продовольчого резерву в умовах воєнного стану на 2022 р., підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2022 р. та про хід виконання районнної екологічної програми «Заліснення Кам’янець-Подільського району на 2022-2024 рр.».

– Ці питання ми перенесемо на наступну сесію, але, якщо райдержадміністрація і втретє не відзвітує, будемо ставити до відома вищі органи, – зазначив голова райради.

Серед інших рішень сесії: затвердження структури виконавчого апарату райради (в бік зменшення), припинення права оперативного управління майном (257,7 кв.м у будівлі за адресою: Троїцька, 2), залишення на контролі депутатських звернень, клопотання перед обласною радою (з подальшим поданням від неї до ВРУ) щодо перейменування населеного пункту Новоушицької громади Мала Щурка на Мала Шурка.

– Дуже важко отримувати звістки про загибель наших захисників, але вдруге стає найважче, коли дивиш­ся в очі їхніх рідних, – зазначив Михайло Євстафійович, коли вручав сестрі загиблого земляка Михайла КАТЕРИНЧУКА атрибути звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району», присвоєного райрадою Герою посмертно.

У продовження теми опору окупантам голова райради повідомив, що три військові підрозділи, де служать наші земляки, наразі переведені на нові позиції, тому для їх облаштування необхідна допомога (речі, мішки, плівка тощо). Цього тижня він їде на позиції та запропонував долучитися до збирання необхідного депутатам. Наприкінці роботи сесії Микола Жоган нагадав колегам, що набрав чинності Закон про відновлення декларування. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 р. Декларації за 2023 рік необхідно подати до 1 квітня 2024-го.

Наступного разу депутати зберуться на сесію у грудні.

Ольга МІРКОТАН.