Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


НЕДІЛЯ, 16 ГРУДНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
04.11.2016

МУЗИКА, ЩО ПІДНОСИТЬ ДО НЕБЕС

29 жовтня в Кафедральному костелі святих апостолів Петра і Павла в рамках VII Лістівської мистецької асамблеї, а також Папських днів в Україні відбувся концерт духовної музики «Сrux Fidelis» («Хрест надійний»), присвячений видатному композитору Ференцу Лісту.

МУЗИКА, ЩО ПІДНОСИТЬ ДО НЕБЕС

Провідною темою стало майже річне перебування Ліста в Україні 170 років тому, його доленосне знайомство із подільською княгинею Кароліною Сайн-Вітгенштейн, а також творчість композитора під впливом цієї високоосвіченої жінки, котру називали одним із найкращих умів свого часу. Голова Подільського культурно-освітнього товариства ім.Ф.Ліста, музикознавець Євгенія Богдан особливо підкреслила духовні аспекти життя й творчості маестро.
У першій частині концерту Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під керівництвом Ігоря Цмура виконав низку хорових духовних творів Ліста, написаних ним у зрілому віці, коли він став абатом. Також у виконанні хору прозвучали твори Брамса й української композиторки Ганни Гаврилець.
Натомість камерний оркестр Хмельницького музичного училища ім.В.Заремби під керівництвом Оксани Цмур виконав відомі твори Баха, Моцарта, Вівальді. І на завершення зворушливо й щемливо прозвучала «Мелодія» Мирослава Скорика у виконанні хору та скрипки.
Кафедральний костел - це, мабуть, єдине в Кам’янці місце, де від звучання класичної музики отримуєш справжню насолоду, адже акустика під склепіннями храму - просто фантастична. Звуки скрипок, здається, лунають із небес і проникають у самісіньке серце! І це справді та музика, що збагачує духовно.


Автор:  Наталія ЯРОВА

Повернення до списку