Субота, 29 Січня 2022 р.
19 Березня 2010

«АВАРІЙНО-ДИСПЕТЧЕРСЬКА. СЛУХАЮ ВАС…»

Однією з головних складових успіху будь-якої справи є стабільність, що виявляється у послідовному розвитку, збереженні традицій і в людях, які по-справжньому віддані своїй роботі. В народі про таких кажуть: «Людина на своєму місці». Так само можна сказати і про Олександра ДУБІЦЬКОГО – змінного інженера аварійно-диспетчерської служби КП «Міськтепловоденергія», з яким ми спілкувалися напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства.

Через рік після закінчення Київського інженерно-будівельного інституту, де Олександр Олександр ДУБІЦЬКИЙ, Віктор НОВІЦЬКИЙВолодимирович здобував спеціальність «Водопостачання та каналізація міст», він прийшов у водоканал на посаду майстра аварійно-диспетчерської служби і вже 27 років працює на одному місці. Змінюються назви підприємств, форми власності, але робота залишається тією ж – вчасно реагувати на виклики та допомагати людям.

– Олександре Володимировичу, скільки заявок доводиться приймати за зміну?

– По-різному. Бувають такі дні, що за зміну приймаємо понад 100 дзвінків. Особливо гарячим є початок опалювального сезону. Відбувається запуск систем, мережі часто не витримують, пориви – один за одним. А найбільше клопотів додають саме мешканці, які самовільно втручаються влітку в мережі: проводять ремонти, а потім забувають закрити крани, щось переварюють, ставлять неякісні труби. Не всі вважають за потрібне порадитися з фахівцями, а потім виникають проблеми, затоплення квартир… Ми усуваємо недоліки, хоча не завжди встигаємо миттєво приїхати. Буває, протягом 2-3-х хвилин надходить декілька заявок. Тоді вирішуємо, як краще зробити, куди їхати в першу чергу. Спочатку їдемо туди, де порив у самій квартирі, щоб не допускати затоплень.

– Але, напевно, люди не завжди це розуміють. Що доводиться чути частіше: подяки чи нарікання?

– Коли людина потрапляє в екстремальну ситуацію, для неї кожна хвилина тягнеться, як рік, і їй здається, що не вчасно реагують, не надто швидко їдуть, тому бувають нарікання. Але часто і дякують за допомогу. В нас багато слюсарів, які з душею підходять до своєї роботи. Хотів би висловити особливу вдячність бригаді, з якою я працюю. Без перебільшення, це добросовісні люди, старанні працівники: водії Віктор ГЛУШКО та Михайло ШОВДРА, слюсарі-ремонтники Володимир САВИЦЬКИЙ, Василь ПАРАСЮК, а також слюсарі-сантехніки Анатолій РИЖАК і Віктор АНІНКОВ.

– Що найважче у Вашій роботі?

– Швидко оцінити ситуацію, прийняти правильне рішення. Бувають аварії на котельнях, коли доводиться давати вказівку терміново відключати котли, або ж великі пориви на мережах. Також ми мусимо злаго- джено працювати з пожежниками, щоб у тій частині міста, де виникає загоряння, обов’язково була вода з відповідним тиском. Якщо його не вистачає, робимо переключення, інколи навіть тимчасово відключаємо сусідні райони, підключаємо по декілька насосів. У разі виникнення особливо екстрених ситуацій ми радимося із заступником директора з водопостачання Сергієм БОДНАРЕМ і вищим керівництвом.

– Ви працюєте на цій посаді вже 27 років. Що змінилося за цей період?

– Раніше були окремі диспетчерські служби у во- доканалі та «Теплокомуненерго», ще дві служби – в ЖЕКах. Коли все об’єднали, звернень і роботи побільшало.

Втім, для самих споживачів стало краще: нам не доводиться перенаправляти людей з однієї служби в іншу. Покращилося технічне забезпечення. Раніше була одна рація на декілька машин, тепер же всі машини обладнані багатоканальними раціями, є мобільні телефони. Не все досконало працює, але зрушення є.

– Які якості повинна мати людина Вашої професії?

– Дуже важливою є чесність. Якщо немає можливості виконати заявку, то про це прямо треба казати, а то обіцяють, а потім є скарги. Також якщо машина зможе приїхати аж через декілька годин, то не потрібно говорити «Вже виїхали» чи «Скоро будемо», адже люди планують свій час. Але, перш за все, потрібно бути ввічливим, з повагою ставитися до людей, добросовісно виконувати свої обов’язки.

Вероніка ВЛАСЮК, спец. для «ПОДОЛЯНИНА».