Четвер, 11 Серпня 2022 р.

АВТОРИТЕТ ЗАРОБЛЯВ СОБІ САМ

Незважаючи на молодий вік, нині Сергія ТИМЧУКА можна назвати досвідченим керівником сільгосппідприємства. Водночас він і досі залишається одним із наймолодших. А ще Сергій Сергійович – один із небагатьох, хто обрав шлях батька – працювати біля землі. Наступного понеділка директору СТОВ «Нефедiвське» Сергiю ТИМЧУКУ виповниться 30. 

І досі Сергій Сергійович ніяковіє, коли йому ставлять запитання на зразок: «Чому батько, будучи народним депутатом, головою РДА, не влаштував сина на «тепліше» місце?». На це він просто зазначає, що є речі, які не піддаються логіці, не мають пояснень, аргументів тощо. 

– З одного боку, ми з братом росли на господарстві, там крутилися, деколи і заважали, – за-значає директор СТОВ «Нефедівське» Сергій ТИМЧУК. – Любили спостерігати, як працює батько. Допомагали по господарству вдома. Нині ж, коли сам очолив підприємство, деякі рішення щодо тієї чи іншої проблеми приходять інтуїтивно, на пiдсвiдомому рiвнi. Звідси гадаєш, що і справді, не ти вибираєш долю, а вона – тебе. I хочу сказати: доля працювати біля землі – це не найгірша доля, якщо не найкраща. 

Сергій Сергійович зізнається, що очолити господарство у 22 роки було неабияким іспитом і випробуванням для нього, адже важелі управління від батька (Сергія ТИМЧУКА-старшого в липні 2002 р. призначили головою райдержадміністрації) перейшли йому в розпал жнив. Часу на те, щоб вникнути в суть справи, не було. Навпаки, були розмови на зразок: «От прийшов молодий. Що він там знає, тямить?!». Тому Сергію потрібно було доводити, що він на цьому місці – не випадкова людина, що в нього є знання. Значної складності молодому керівнику додавало і те, що він мало знав людей. А ще довелося зіштовхнутися з таким явищем, як батьківський авторитет. З останнім необхідно було боротися двояко: доводити, що теж чогось вартий, а з іншого боку – не втратити цього авторитету. 

– Взагалі-то, з одного боку, авторитет має властивість підштовхувати, спонукати до роботи, а з іншого – давити. Якщо ти на своєму мiсцi, займаєшся своєю справою, то він, авторитет, буде підганяти та окриляти. Якщо ж потрапляєш у чужі сани, то авторитет просто зруйнує тебе. Також не слід думати, що велику роль у моєму становленні як керівника відіграв Сергій Артемович саме як голова райдержадмiнiстрацiї. Вiн допомагав мені не більше, нiж iншим керiвникам господарств району. Хоча, звичайно, хвилювався за мене, як i кожен люблячий батько, – говорить Сергій Сергійович.

За словами ювіляра, доволі часто ця батьківська любов виливалася через принцип: «Бий своїх, щоб чужі боялися». Іншими словами, ТИМЧУК-старший ніколи не створював тепличних умов для своїх синів. Завжди говорив, що не повинен за них червонiти, що вони мають бути на рiвнi з усіма, навіть кращими за інших. 

– Коли ми навчалися в школі, в академії, батько завжди привчав відповідати за власні кроки та вчинки. Тому я добре усвідомлював, що при будь-яких проблемах бігати до батька не вийде, адже він міг так глянути і з твердістю в голосі мовити: «Сергію, що це таке!?» Цих слів вистачало. Навіть було забагато. Тому намагався, щоб вони не часто звучали. 

Проте поради батька, незважаючи на те, що за плечима – уже 8 років роботи на керівній посаді, залишаються для Сергія Сергійовича найцiннiшою iнформацiєю, яка тiльки може iснувати. Ювіляр схильний вважати батьківські настанови найдостовірнішою енциклопедією із сільського господарства та людських стосунків. 

Нині господарство працює над технологічним оновленням. Це потребує значних фінансових вливань, які доволі ризиковано робити в період деякої невизначеності та нестабільності. Попри все Сергій Сергійович говорить, що головним завданням СТОВ «Нефедівське» залишається робота. До речі, це одне з небагатьох підприємств району, яке одним із головних своїх пріоритетів поставило розвиток тваринництва.

– Попри складності, які відбувалися із закупівельними цінами на молоко, м’ясо, ми ніколи не відмовлялися від тваринницької галузі. На моє переконання, розвиток сільського господарства повинен відбуватися в комплексі, збалансовано, де рослинництво та тваринництво гармонійно доповнюють одне одного. Саме завдяки тому, що ми зуміли зберегти таку гармонію, вдалося не лише вижити, а й нормально працювати, – зазначив Сергій ТИМЧУК.

Сьогодні СТОВ «Нефедівське» поповнюється пайовиками із с.Грушка, які забажали свої земельні наділи віддати саме цьому господарству. 

Неабияку допомогу та підтримку Сергій Сергійович має від молодшого брата Анатолiя, який працює разом з ним у господарстві. За словами Сергія, вони доповнюють один одного, адже брат за фахом – ветеринар, а Сергій Сергійович закінчив факультет механізації сільського господарства ПДАТУ. Нині Сергій ТИМЧУК сподівається на успішне закінчення аспірантури. 

Попри те, що на сьогодні найбільше уваги вихованню дітей приділяє дружина Тетяна, Сергій теж намагається щоразу знаходити вільну хвилинку для сина Сергія та доньки Насті. Тим більше, що у сина розпочався новий етап у житті – цього року він став першокласником. 

Також, незважаючи на велику зайнятість, Сергій продовжує займатися спортом, в основному таким видом єдиноборства, як тхеквондо. Цю любов до тхеквондо він набув у студентські роки і досі намагається бути у формі. 

Про свій ювілей Сергій ТИМЧУК говорить, що 30 років – це не є якийсь надзвичайний період у житті люди.

– Якщо відверто, то і не відчуваєш, що тобі 30 років. Десь думаєш, що 17-18, студентський вік. Проте все ж настав етап зрілості. Відчуваєш якусь стабільність, врівноваженість, зникла спішність. Можна сказати, що це період дорослості.